• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Bulsat için çift çıkışlı Lnb?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Bulsat için çift çıkışlı Lnb?

Hellasat uydusundan bulsat'ı izliyorum.X-box için hellasat'dan data almayı düşünüyorum.Çift çıkışlı lnb ile hem data,hem yayınları alabilr miyim?Selamlar.

Evet sorunsuz alabilirsiniz

Yorum yap

Tkantar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Teşekkürler Tkantar.

Yorum yap

hellasat uydusunu 90 lık çanakla batı karadeniz bölgesinden rahatlıkla seyredebilirmiyim. Hellasat uydusunun aktif en yüksek sinyallı frekansı hangisidir.Bilgilendirilirseniz sevinirim.

Yorum yap

kemaltepebasi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          hellasat uydusunu 90 lık çanakla batı karadeniz bölgesinden rahatlıkla seyredebilirmiyim. Hellasat uydusunun aktif en yüksek sinyallı frekansı hangisidir.Bilgilendirilirseniz sevinirim.
          90'lık antenle Karadeniz bölgesinden bu uyduyu almanız biraz zor gözüküyor.

Bulsatcom için tıklayınız.

Kapsama alanı için tıklayınız.

Yorum yap

Daha önceden hotbird'ten çift kışlı lnb ile x-box'lara data gelmediğini okumuştum. Yani x-box'a gelen datanın single lnb'den olması gerekiyordu gibi birşey kalmış aklımda.

Sayın ustam gerçekten şuan 39E Hellasat için çift çıkışlı lnb kullanarak çıkışın biri disecq'e diğeri de x-box'a olacak şekilde sorunsuz data alabiliyor muyuz.. siz denediniz mi ?

Saygılar..

Yorum yap

selam arkadaşım verilen frakasların içinde 11512h30000 yok hellasatta bu frakans yokmu ben sadece bu frakanstan sinyal aldım bilgi.

Yorum yap

DarkErhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Daha önceden hotbird'ten çift kışlı lnb ile x-box'lara data gelmediğini okumuştum. Yani x-box'a gelen datanın single lnb'den olması gerekiyordu gibi birşey kalmış aklımda.

Sayın ustam gerçekten şuan 39E Hellasat için çift çıkışlı lnb kullanarak çıkışın biri disecq'e diğeri de x-box'a olacak şekilde sorunsuz data alabiliyor muyuz.. siz denediniz mi ?

Saygılar..
                Prensibimizdir bir konuda emin olmadan cevap yazmıyoruz.
                Herhangi sağlam çift çıkışlı LNB kullanabilirsiniz

Yorum yap

corluca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  selam arkadaşım verilen frakasların içinde 11512h30000 yok hellasatta bu frakans yokmu ben sadece bu frakanstan sinyal aldım bilgi.
                  Belirttiğiniz frekans Hellassat uydusunda Ukrkosmos paketine ait olup S2 spotunda yayın yapmakta ve doğu bölgelerde daha kuvvetli, batı bölgelerde daha zayıftır.
                  Bulsatcom paketine ait frekanslar F2 spotunda yayın yapmakta ve batı bölgelerde izlenmekte

Yorum yap

adabelen Nickli Üyeden Alıntı
                    Hellasat uydusundan bulsat'ı izliyorum.X-box için hellasat'dan data almayı düşünüyorum.Çift çıkışlı lnb ile hem data,hem yayınları alabilr miyim?Selamlar.
                    DarkErhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Saygılar..
                    Tkantar Nickli Üyeden Alıntı
                    Prensibimizdir bir konuda emin olmadan cevap yazmıyoruz.
                    Herhangi sağlam çift çıkışlı LNB kullanabilirsiniz
                    İlkemizdir ustalarımızın sözünü dinlemek

Türksat'a bakan 90 Parabol antene NEXT YE-643A marka çift çıkışlı lnb sabitledim.

Çıkışın birini X-Box'a diğerini disecq'e bağladım. Son k.e.yleri ve 39 için x-box anahtarını yükledikten sonra hem Bulsat hemde aynı anda X-BOX tamamdır.

39E X-BOX ile Hotbird'te JSC - FreeX - SCT paketleri açıktır.
                    ABSat paketindeki bazı kanallarda da mavi led yanıyor fakat zaten Super serisi bu paketi kendi emu'su ile tümünü çözmektedir.

Cihaz: Next 2000 CX Super Plus(usb) + X-BOX(39E)
                    Anten: 90cm Parabol Turksat odaklı.
                    39E için kullandığım LNB: NEXT YE-643A

Örnek görüntü:

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                    X