• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Müjde!!! Süper Plusta CCCam kullanımı burada.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

alp_21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın üstat
    ' Kendi C LIne nizi yapıştırın 'demektesiniz
    Bu C Lıne yi nereden alacağız
    Saygılar
    Cline daki kasıt üye oldugunuz cccam server yetkilisinden size verilen cccam.cfg dosyasının içersindeki kullanıcı adı ip dresi ve port adresinden oluşan bir satırdır.

bu işlem için öncelikle cccam server abonesi olmalısınız yada nadiren verilen free serverlar bulmalısınız. bunlarda çok nadirdir basit bir kaç kanal açar en fazla.

ücretli olanlar ise 1 aylık 3 ay lık 6 aylık periyodlarla belli bir ücret karşılığında alınan aboneliklerdir.

Acemiler için basitce Cccam ın ne olduğu anlaşılır şekilde söylemek gerekirse.

CCcam HErhangi bir Platform düşünün Cfra+, Nova, Sky, vs.

Bu platformun orjinal yasal kartını alıp belli donanımlar vasıtası ile bilrbilgisayara bağlanıp. paylaşıma açmak olarak diyebiliriz. tabi bunun için illa server gerekmeyebilir. bazı uydu cihazlarıda cihazda kullanılan yasal abonelik kartlarını cihazlarına yükledikleri extra pluginler sayesinde tarafınıza paylaşabiliyor. bu nasıl yürüyor derseniz oda şöyle yasal kartının cccam eklentisi sayesinde açıyor ve kullanıcı adı ve şifre vb. tanımlamalar yapıyor. ve sizde gerekli cccam ayarlarınızı yapıp. bu server a bağlanarak sanki baglandıgınız serverdaki kart sizin cihazınıza takılıymış gibi izliyorsunuz.
    tabi bazen bir iki sn lik geçikmelerle kanal geç açılabiliyor vs.

bu konu çok daha detaylı konuşulabilir.

kısaca anlatabildiğim bu kadar. çok daha teknik bilgi için forumu incelerseniz detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

sadece acemi arkadaşların aydınlanmasına yardımcı olmak istedim

saygılar.
    Panasonic TX-42PX80 Plasma + Profigold PVG 10002 24K Gold %99.96 OFC + Next 2000 SuperHD + 500GB E-Sata - D-Smart Modul + Full HD Paket
    Dreambox 800HD + 250GB Sata - Cccam FULL + Profigold PVG 1102 24K Gold %99.96 OFC
    WD Tv Live HD Player + 4X Seagate Xtreme 1TB

Yorum yap

yıldırım58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      şu konuyu başından beri takip ediyorum bir tane bu işten anlayan kimse yok birincisi masaya indirdiğim zipli dosyadan kuruluma anlaşılabilir resimli bir tane açıklama yok

verilen programın içinde deneme server varmı
      program masa üstüne nasıl kurulur
      program nasıl aktif edilir
      mutlaka programı kurduktan sonra server lazımmı
      ücretli veya ücretsiz server programa nasıl eklenir
      KEndi CLİNE ınızı derken ne kastediliyor
      CCcam.cfg adlı bir dosya server dosyası anlaşılan nasıl aktif edilyor programa nasıl ekleniyor mutlaka deneme serverle bu anlatılabilir veya free
      Arkadaşım 20. mesajda bende konunun yabancısı olduğumu yazdım yardım istedim sağolsun bir arkadaş sadece KEndi CLİNE ilgili bilgi verdi..ama hiçbir mod arkadaş konuya açıklama getirmedi.bunu kasten mi yapıyorlar anlamış değilim.olumsuz eleştiri yaptığımızda banlanıyoruz..madem forumda paylaşım yapılıyor mod arkadaşlardan ricam sizin de yukarda belirttiğiniz konuları açıklayıcı şekilde anlatırlarsa bilmeyen arkadaşların bilgilenmesi için faydalı olacaktır. saygılar..

Yorum yap

elinesaglık

Yorum yap

yıldırım58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          şu konuyu başından beri takip ediyorum bir tane bu işten anlayan kimse yok birincisi masaya indirdiğim zipli dosyadan kuruluma anlaşılabilir resimli bir tane açıklama yok

verilen programın içinde deneme server varmı
          program masa üstüne nasıl kurulur
          program nasıl aktif edilir
          mutlaka programı kurduktan sonra server lazımmı
          ücretli veya ücretsiz server programa nasıl eklenir
          KEndi CLİNE ınızı derken ne kastediliyor
          CCcam.cfg adlı bir dosya server dosyası anlaşılan nasıl aktif edilyor programa nasıl ekleniyor mutlaka deneme serverle bu anlatılabilir veya free
          1-Verilen program içinde deneme serverı YOKTUR.
          2-Programı zipli dosyadan çıkardıktan sonra TrumanShare ye çift tıklayarak çalıştırıyorsun (Kurulum felan yok)
          3-TrumanShare ye çift tıkladığınızda program zaten aktif duruma geçer
          4-CCcam Server olmak zorunda (açılacak kanalın şifresi zaten serverdan gelir googleden cccam server diye aratın mutlaka bulursunuz)
          5-ücretsiz server veya ücretli server aldıktan sonra zipli dosyayın içinde Plugins klosörünü açın içerisinde FLYCCCAM.cfg dosyasını sağtıklayıp birlikte açtan Wordpad le açın içerisine cccam server bilgilerinizi giriniz bu bilgileri ücretli veya ücretsiz server aldığınız yerden verecekler size örnek olarak oraya yazacağınız
          C: 192.168.1.2 12000 user pass
          C: <hostname> <port> <username> <password>
          şeklinde olacak (kendi c linenizi derken bunu kasdediyor) bu şekilde bilgileri CCcam.cfg dosyasının içine girdiğinizde programı tekrar açtığınızda otomatik server aktif olacaktır.
          Benim bildiğim bunlar, eğer yanlış birşey varsa ustalar düzeltirse sevinirim...

Resimler için atlas'a teşekkürler...
          Next Machina 3D Super Combo, Next8000xcam plus ve next 2000 cx net

Yorum yap

slm.arkadaşlar. bende cccam ve nevcam abonelikleri var şu anda ikiside aktif dreambox cihaazda ikiside çalışıyo fakat diğer odadaki cx super plus ciharda trumanshare programı ile bir türlü görüntüyü alamadım forumda yazılanları aynen yapıyorum programda paket ismi uydu ismi ecm dataları filan alıyo fakat görüntü malesef yok acaba sorun ne olabilir..saygılar

birde resmlerde görünen flycccam programı indirdim ama içinde exe dosyası gibi bir dosya yok yani resimdeki gibi bir flycccam penceresi açılmıyo

Yorum yap

şükrütunc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              slm.arkadaşlar. bende cccam ve nevcam abonelikleri var şu anda ikiside aktif dreambox cihaazda ikiside çalışıyo fakat diğer odadaki cx super plus ciharda trumanshare programı ile bir türlü görüntüyü alamadım forumda yazılanları aynen yapıyorum programda paket ismi uydu ismi ecm dataları filan alıyo fakat görüntü malesef yok acaba sorun ne olabilir..saygılar

birde resmlerde görünen flycccam programı indirdim ama içinde exe dosyası gibi bir dosya yok yani resimdeki gibi bir flycccam penceresi açılmıyo
              birinci mesajdaki truman share programını indirip pc ye kurucan rs 232 kabloyla da pc den cihaza bağlayacan öyle
              next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

şükrütunc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Verileri nereye girdiniz acaba. sadece birinci sayfadaki programı indireceksiniz başka program indirmenize gerek yok indirdiğiniz programın içerisinde Plugins klasörü var onun içindeki FLYCCCAM.cfg açın ve içerisine cccam bilgilerinizi girin ve TrumanShare çalıştırın ve otomatik olarak flycccam penceresi açılacaktır. daha sonra TrumanShare programından 1.resimdeki gibi protocolu HSIC ve 2. resimdeki gibi comport ayarlarını yapınız comport ayarlarında sizin makinanızda hangi com çalışıyorsa onu seçin genelde com1 oluyor. cihazınındanda cas menüden comu hsıc olarak ayarlayın bu şekilde çalışıyor olması lazım.(Flycccam indirdim demişsinizde zaten ilk sayfadaki programın içinde var başka indirmeye gerek yok ve onun içinde exe olmaz.TrumanShare açtığınızda flycccam otomatik açılır)
                Next Machina 3D Super Combo, Next8000xcam plus ve next 2000 cx net

Yorum yap

tşk.eliniz dert görmesin...

Yorum yap

bilgilendirme için teşekkürler

Yorum yap

arkadaşlar truman shareyi açtım ve gerekli ayarları yaptım,deneme amaçlı ccam server buldum,çalıştıredım ama main bölümünde DW altında EVEN ve ODD bölümlerinde numara yok,neden olabilir,yardımcı olabilirmisiniz.
                      ¤¤ 42 LM 760S-K2 PRO ANDROİD-KORAX İPBOX HD-HOMOTECH 1200SE-TÜRKSAT-ASTRA 19-HOTBİRD-EUTELSAT 7 ¤¤
                      ¤¤ -NEXT DİSEQ MOTOR- 110 CM ÇANAK- ¤¤

Yorum yap

arkadaşlar öncelikle hayırlı olsun ama resimli açıklama olursa daha faydalı olur nereye neler olur ne yapıştırım ne ekleyecegiz bunu resimli açıklarsananız sevinirim saygılar

Yorum yap

okifioktay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          arkadaşlar truman shareyi açtım ve gerekli ayarları yaptım,deneme amaçlı ccam server buldum,çalıştıredım ama main bölümünde DW altında EVEN ve ODD bölümlerinde numara yok,neden olabilir,yardımcı olabilirmisiniz.
                          yayın gelmesi için önce fly ccamda sonra even -odd *** gelmesi gerek..

Yorum yap

mehemmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            Bir arkadaşımız veya üstadlarımız bu ccam nedir,(sadece kart paylaşımı olduğunu yazmışsınız,başkada açıklayıcı bilgi yok) neler yapmak gerekir,nasıl kuracağız,hangi cihazlarda çalışır detaylı olarak açıklarsanız herkes memnun kalacaktır umarım.Paylaşım proğramı ama hiç kimse açıklayıcı bilgiler yazmıyor,lütfen açıklayıcı herkesin anlıyacağı şekilde yazarmısınız.İlgi ve alakalarınıza şimdiden teşekkür ederim.Saygı ve sevgiler.
                            Hala bir cevap alamadım,böyle paylaşımmı olur,insanları bilgilendirmek bu kadar zormu arkadaşlar,bilmemek değil öğrenmemek ayıptır derler fakat bu konuyu bilmeyenler öğrenmek istiyor ama öğretecek beş satır yazacak koca sitede kimseler yok,helal olsun.

Yorum yap

Hala bir cevap alamadım,böyle paylaşımmı olur,insanları bilgilendirmek bu kadar zormu arkadaşlar,bilmemek değil öğrenmemek ayıptır derler fakat bu konuyu bilmeyenler öğrenmek istiyor ama öğretecek beş satır yazacak koca sitede kimseler yok,helal olsun.
                              dostum 1ci mesaja bakarsan orada ne işe yaradığı ve kurulması gereken programda vardır kısacası birazda araştırman gerekiyor.
                              next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

Arkadaşlar 46. ve 49. mesajlarda gayet güzel şekilde anlatmışlar. Biraz da kendiniz araştırsanız bu konularla ilgili o kadar çok açıklamalar varki. Yeterki öğrenmek isteyin. Öğrenmek isteyen kişi aradığı bilgiyi bulmasını bilir.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X