• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 2000 Serilerinde Resetlenme Sorunu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next 2000 Serilerinde Resetlenme Sorunu

Sayın hocalarım;
    Next 2000 serilerinde kendi köendine resetleme sorunu var bunlara çözüm yokmu mesela müşteri akşam fişi çekiyor sabah bir açıyor cihaz fabrika ayarlarına dönmöüş ben kendim evdede 2000xcı kullanıyorum bendede bir kaç sefer oldu bu olay bazen oluyor herzaman değil ayrıca yine bazen menü tuşuna basıyorum liste düzenine giriyorum hiçbir işlem yapmadan çıköıyorum bilgiler hafızalanıyor diyor veya normal cihazı izlerken kumandadan kapatıyorum yinme ekranda bilgiler hafızalanıyor diyor işte bu esnada ben cihazı kumandadan değilde fişi çekseydim cihaz fabrika ayarlarına dönüyor yani cihazda hiçbir işlem yapmamışken yapmış gibi bilgiler hafızalanıyor diyort bu sorun özellikle X serilerinde daha çok yapıyor inanın Hemen hemen günlük kanal yüklüyorum bu cihazlara çok gelmeye başladı
    sayın hocalarımızdan bu konuya el atmnalarını istiyorum saygılar
    çalışmalarınızda başarılar.
    Next 2000CIS Süper Plus USB Türksat&Hobirt&Astra&Thor
    Gökkaya Elektronik
    Finike/Antalya

Ayrıca birde xdream modülde(diğer modülleri denemedim) modülü takıyorum cihazı kapat aç modülü görmüyor sürekli kontrol yanıp sönüyor bu esnada da cihazı yavaşlatıyor b azen kitliyor cihaz açıkken takarsan sorun yok ama tekrar cihazı kapatır açarsam yine aynı sorunu yapıyor yani herdefasında cihazı açıp kapattığım zaman modülüde çıkarıp tekrar yerleştirmem gerekiyor
    Gökkaya Elektronik
    Finike/Antalya

Yorum yap

ha aynen bu sorunlar var ama inşallah çözüm bulunur biraz zor gibi ama ...

Yorum yap

adem79 Nickli Üyeden Alıntı
        Sayın hocalarım;
        Next 2000 serilerinde kendi köendine resetleme sorunu var bunlara çözüm yokmu mesela müşteri akşam fişi çekiyor sabah bir açıyor cihaz fabrika ayarlarına dönmöüş ben kendim evdede 2000xcı kullanıyorum bendede bir kaç sefer oldu bu olay bazen oluyor herzaman değil ayrıca yine bazen menü tuşuna basıyorum liste düzenine giriyorum hiçbir işlem yapmadan çıköıyorum bilgiler hafızalanıyor diyor veya normal cihazı izlerken kumandadan kapatıyorum yinme ekranda bilgiler hafızalanıyor diyor işte bu esnada ben cihazı kumandadan değilde fişi çekseydim cihaz fabrika ayarlarına dönüyor yani cihazda hiçbir işlem yapmamışken yapmış gibi bilgiler hafızalanıyor diyort bu sorun özellikle X serilerinde daha çok yapıyor inanın Hemen hemen günlük kanal yüklüyorum bu cihazlara çok gelmeye başladı

aynen bu sorunları bende yaşıyorum kanal ayarı yapmaktan bıktım bir çözüm bulunursa iyi olur

Yorum yap

selamlar aynı sorunu bende de vardı flaş değişimi veya flaşıu yeniden yazdırmayla sorunu çözdüm
          DM 520 HD

Yorum yap

adem79 Nickli Üyeden Alıntı
            Sayın hocalarım;

adem usta bilgilerinize katılıyoruz hocalarımızdan gereğini arz ederim.... saygılar.

Yorum yap

hocalarımızdan bu mesaja cevap yazacak yokmu
              Gökkaya Elektronik
              Finike/Antalya

Yorum yap

arkadaşlar bendede oldu 2 -3 defa çözümü bilgiler hafızalanıyor bitince fişten çekiyom. hafızaya almadan çekilice flaş siliniyor

Yorum yap

hafızaya almadan resetleme zaten çoğu cihazda var o önemli değilde hiç bir işlem yapmazken(yukarda 1.mesajda detaylı açıklamasını yazdım) fişi çektiğimiz zamna resetleme sorunu var bazen esas sorun bu ama hiç kimseden çıt ses yok bu konuda
                  Gökkaya Elektronik
                  Finike/Antalya

Yorum yap

konuyla ilgili next firmasını göreve davet ediyoruz.

Yorum yap

Bu sorunu bende bir kaç arkadaştan duymuştum. Hatta kendim yüklediğim bir 2000 CI Plus'ta aynı sorun nedeniyle defalarca yazılım attım ama sorun değişmedi. Yakında bakılır arkadaşlar.

Yorum yap

mehmetparlatan Nickli Üyeden Alıntı
                        konuyla ilgili next firmasını göreve davet ediyoruz.
                        Sizin davet etmenize gerek yok mehmet eğer bu sorun yazılımla ilgiliyse zaten bakılır.

Yorum yap

Öyle her zaman olan bir sorun değil..ama çok azda olsa yinede rahatsızlık verebiliyor.. Elektrik kesilmelerini bilemem ama, şu an en kesin çözüm cihazın fişini çekmeden standby'a almak..

Yorum yap

evet cihazı st-by konumuna alıpta fiş çekildiği takdirde olmuyor ama bu özellikle müşteri açısından fazlasıyla rahatsızlık veriyor inşallah bir çözüm bulunur bir next satıcısı olarak
                            Gökkaya Elektronik
                            Finike/Antalya

Yorum yap

Evet arkadaşlar bendede next 2000 Ci plus ile 2500 dpci plus fmb serisi var ikisindede sürekli elektrik kesintileri veya kumandadan kapatmadan bazan cihaz resetleniyor.

Bu sorunu daha önce nexteknik'ede iletmiştim bana cihazlarda geçici bir hafıza olduğunu bu hafızanın silinmesiyle resetlendiğini söylediler. Yani dikkat ederseniz elektrik kesilirken kesinti öncesi herhangi bir işlem yapılmışsa bu siliniyor ee haliyle bu geçici belleğide silerken hafızanında silinmesine sebep oluyor.

Nextin bu soruna çözüm getirmesi onların yararınadır. Bu büyük bir eksikliktir bence giderilirse daha çok kullanışlı olacağından eminim.

Saygılarımla,

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X