• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next YE 2000 CIS SUPER PLUS ARIZA

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next YE 2000 CIS SUPER PLUS ARIZA

merhaba arkadaşlar benim Next YE 2000 CIS SUPER PLUS (usb) cihazım var yaklaşık dört ay önce cihazı açtıktan bi yarım saat sonra kendi kendine acılıp kapanıyordu ve bunu bir hafta kadar sürekli ve sıklıkla yapmaya başladı ve daha da açılmadı.cihazı next servisine götürdüm.ve bir gün sonra cihazı servizten aldım o sıra usta hazır olmadığı için orda çalışana cihazın nesi var diye sorduğumda yapan ustanın şimdi burda olmadıği için bilemiyorum dedi neyse cihazı dört aya kadar kulandım, dün akşam cihazı actım bi 20 dk.filim syratim bir anda cihaz kapandi tekrar acıldı tekrar kapandı ve bunu 4-5 defa yaptı cihazı kapatım arkadaki anahtardan da kapatım 5dk kadar bekledim tekrar çalıştırdım cihaz normal 10-20 sn çalışıyor takrar açılıp kapanıyor ve busefer ara vermeden açılıp kapanıyor.ve düna akşam bunu dört baş defa denedim olmadı.en sonunda bot modunda yazılım atım gene fayda etmedi.işin kötü tarafı 3 aydır serviz süresi bitmiş.ne yapacağımı bilemiyorum .ila servise götürmem grekiyormu daha başka çöcüm yolu yokmu ,servise kötürsem yaklaşık nekadar masraf çıkarır açıkçası iyice gözüm korktu şimdi sevise götürsem gene aynı sorunu çıkarırsa bu sefer astarı yüzünden daha pahalı olur. bu konuda bana yardımcı olursanız çoook sevinirm.:alalal:ut:ut::help:

Konu uygun bölüme alınmıştır.

Bence hemen daha önce yaptırdığınız servise geri götürün ve durumu detaylı şekilde anlatın, onlar size en sağlıklı cevabı verecektir.
    [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
    www.next.com.tr

Yorum yap

merhaba arkadaşlar herşeyden önce yorumda bulunan arkadaşlarıma çook teşekür ederim eliniz dert görmesin.arkadaşlar dün akşam evde cihazı tekrar denedim gene sürekli açılıp kapanmaya başladı,cihazı söktüm babamlara gitim onların cıhazını söktüm kendi cihazımı taktım aynı şeyi ordada yaptı sürekli açılıp kapanmaya başladı,bu sefer cihazın arkadan açma -kapama anahtarını kapatım ve ön panelde cihazın solunda bulunan ses-program tuşu aşağıyı gözteren tuşu basılı tuttum ve arkadan anahtarı açtım 0030 sonra 001c ve 1 yanıp sönmeye başladı parmağımı düğmeden çektim biraz bekledim tekrar anahtarı kapatım açtım bir ara düzeldi gbi menüleri gesdim 2-3 dk sonra tekrar açılıp kapanmaya başladı aynı işlemleri takrar denedim bu sefer elimi çabuk tutum cihazı fabrika ayarlarına getirdim ve yeniden taratım 1-2 saat sorunsuz seyretim sonra son yazılımıda atım gayat iyi çalıştı fakat küçül bir sorun var kumandayla herhangi bir kanala bastığınızda ,o kanalın rakamı tv ekranında gözükmesine rağmen geçiş yapmıyor ançak bir kaç defa bastığınızda o kanalı açıyor, dikatimi çeken bir şey var oda şöle oluyor, batığınız kanal rakamı tv ekranında beyaz çıkıyorsa o kanala geçiş yapmıyor yada algılayamıyor ancak bastığınız kanalın rakamı tv ekranında açık kahve rengi ise o kanalı hemen geçiş yapıyor bu bazen ilk defa tuşa bastığınız -bazen de bir kaç defa üst üste batığında rakam ancak açık kahve rengini alıyor.şimdilik bunada şükür en azında şimdilik serviz masrafından kurduldum.herkese saygılar

Yorum yap

Bahsettiğiniz ,sorun değil, cihazın bir özelliğidir. (tabiki dediğiniz sorun kanal liste menüsünde iken kanal geçişleri ile ilgili ise)

Menü -sistem ayarları-kişisel tercihler-auto CH view : EPG yaparsanız siz okey dediğinizde kanallar açılır. EPG/CH list yaptığınızda kanalın üzerine geldiğinde açılır.

Kolay gelsin.
        [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
        www.next.com.tr

Yorum yap

karbon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Bahsettiğiniz ,sorun değil, cihazın bir özelliğidir.

Menü -sistem ayarları-kişisel tercihler-auto CH view : EPG yaparsanız siz okey dediğinizde kanallar açılır. EPG/CH list yaptığınızda kanalın üzerine geldiğinde açılır.

Kolay gelsin.
          hocam bilgilendirmeniz den dolayı çoook teşekür ederim .saygılar

Yorum yap

next 2000 cıs kullanılmış olarak aldım.uydu taratırken çok yavaş tarıyor, ve bir de renk ayarı olmuyor ,cihaz neredeyse siyah beyaz olacak şekilde ayar yapılmıyor?yardımcı olan bilen varmı.

Yorum yap

berduş Nickli Üyeden Alıntı
              next 2000 cıs kullanılmış olarak aldım.uydu taratırken çok yavaş tarıyor, ve bir de renk ayarı olmuyor ,cihaz neredeyse siyah beyaz olacak şekilde ayar yapılmıyor?yardımcı olan bilen varmı.
              - Yayını izlerken kırmızı tuşa bas, "Quick Search" bölümünden kanallarını tarattır. Diğer bölüme göre daha hızlı tarar.
              - Görüntü sorunu için de kullandığın Scart kablonu değiştir, arızalır olabilir belki.

Yorum yap

[QUOTE=Tasarım;446966]- Yayını izlerken kırmızı tuşa bas, "Quick Search" bölümünden kanallarını tarattır. Diğer bölüme göre daha hızlı tarar.
                - Görüntü sorunu için de kullandığın Scart kablonu değiştir, arızalır olabilir belki.[/QUOTE)

sayın tasarım, ilgi ve alaknıza teşekkür ederim saygılar.

Yorum yap

[QUOTE=berduş;447020]
                  Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  - Yayını izlerken kırmızı tuşa bas, "Quick Search" bölümünden kanallarını tarattır. Diğer bölüme göre daha hızlı tarar.
                  - Görüntü sorunu için de kullandığın Scart kablonu değiştir, arızalır olabilir belki.[/QUOTE)

sayın tasarım, ilgi ve alaknıza teşekkür ederim saygılar.
                  maalesef Scart kablosunu da denedim sorun çözülmedi,bir kaç Skart kablosu bu durumu çözmedi.

Yorum yap

BANA YARDIMCI OLURSANIZ GERCEKTEN COK MUTLU OLURUM ACIL YARDIMINIZA IHTIYACIM VAR LÜTFEN BENIM SAT RECEIVER NEXT YE-2000 Super HDTV VAR TEKNIK ARIZASI POWER LAMBASI KIRMIZI YANIYOR VE YESILE DÖNMÜYOR BOOT OLMUYOR YANI ACILMIYOR NE GIBI BIR TEKNIK ARIZASI OLABILIR CEYRANDAN CEKIYORUM UZUN SÜRE TEKRAR TAKIYORUM AYNI HATA SISTEM BIR ACILSA SAAT AYARLANIRSA BIR DAHA OLMAZ TAHMIN EDIYOR KISACA POWER LAMBASI HEP KIRMIZI YANYOR VE DISPLAY DE HIC BIRSEY YOK YANI SISTEM SIFRELENMIS GIBI KAPALI YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM SAYGILAR SUNUYORUM CEVAP YAZARSANIZ TEKNIK ARIZASI NE OLDUGUNU COK AMA COK SEVINIRIM HOSCAKALIN

Yorum yap

adanay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      BANA YARDIMCI OLURSANIZ GERCEKTEN COK MUTLU OLURUM ACIL YARDIMINIZA IHTIYACIM VAR LÜTFEN BENIM SAT RECEIVER NEXT YE-2000 Super HDTV VAR TEKNIK ARIZASI POWER LAMBASI KIRMIZI YANIYOR VE YESILE DÖNMÜYOR BOOT OLMUYOR YANI ACILMIYOR NE GIBI BIR TEKNIK ARIZASI OLABILIR CEYRANDAN CEKIYORUM UZUN SÜRE TEKRAR TAKIYORUM AYNI HATA SISTEM BIR ACILSA SAAT AYARLANIRSA BIR DAHA OLMAZ TAHMIN EDIYOR KISACA POWER LAMBASI HEP KIRMIZI YANYOR VE DISPLAY DE HIC BIRSEY YOK YANI SISTEM SIFRELENMIS GIBI KAPALI YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM SAYGILAR SUNUYORUM CEVAP YAZARSANIZ TEKNIK ARIZASI NE OLDUGUNU COK AMA COK SEVINIRIM HOSCAKALIN
                      Merhaba konu bu bölümün değil. 2 cisi büyük harfle değil ufak harflerle yazmanız gerekiyor. Cihazın servise götürülmesi veya merkez servise gönderilmesi gerekiyor. Anakart üzerinde arızanız mevcut. Beslemeniz normal çalışıyor..
                      Computer High Engineer
                      Next YE-2000 Dobratech / D-SMART HD / Next 2000 HD / Dreambox DM 500 - 800 HD / 2000 X CI PLUS / Next 2000 Super DPCIS - 2.20mt Hareketli - 1.70mt Hareketli - 5 Ayrı 90-120 Lik / 2 X Wave Frontier T90 / Dragon 3.02 / Dragon 4.01 / Joker /Zeta/Xcam Angel ve Orion/ Matrix / Magic ve diğer Kart ve Moduller
                      Türk insanı para gibidir . İçine ışık tut , Atatürk yoksa sahtedir.
                      Bilinçsizce söz söylemektense otur , oku, düşün, anla, kavra öyle gel..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                      X