Mach1 Digital Community

Geri Git   Mach1 Digital Community > Linux Tabanlı Uydu Alıcıları > Vu+ > Vu+ Solo

Forum içerisinde "Digiturk, D-Smart" gibi Yerli Platformları kapsayan, bunlarla ilgili "Kart paylaşım (Card Sharing), Iptv adresi , Key, Şifre, Dosya" içerikli her türlü açık alanda yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir lütfen bu konularda kurallara uyalım.
** SERVER ÜYELİK SÜRELERİ BİTENLER KAPATILDI YENİLEMEK İÇİN ÖZEL MESAJ ATIN** Cccam Özel Pay Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...Üyeliklerini yenileyen ve yeni üyelere artık 2 farklı CCcam server verilmektedir..
** IPTV+ CCcam Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için** buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 18-03-2011, 14:08   #11
memorist
Section Moderator

Üye No: 77
Giriş: 01-11-2005

Uydu Alıcısı: Vu+DuO² HD

Kart Paylaşımı: CCcam Oscam wicardd

Alıntı:
tunc45 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
arkadaşlar kullandıgım next 2000 hdtv ve 1 adet vu+sola aldım fakat görüntü kalitesi vu+solo nun kötü dikkatlice bakıldımı buzlanma yapıyor vu+solo nun kalitesi renk cözünürlügü nasıl artar kullandıgım lcd SONY 32X500 FULL HDTV VE VU+ SOLADA hdmi kablo next i kullanıyorum sorun nerdedir her iki receiver ful hd 1080i bu konuda yardımlarınızı bekliyorumGÖRÜNTÜ KALİTESİ CÖZÜNÜRLÜK NEDİR

Kullanılan imajların görüntü kalitesi göre değişir Benim tercihim en iyi persian ve vti imajdır ne tür imaj kullandığınızı bilmiyorum ama kumlanma olayına resimlerden yardım alarak renk çözünürlüğünü ayarlayınız...

memorist is online now   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-03-2011, 15:00   #12
Karbon
Kıdemli Üye

Üye No: 29761
Giriş: 17-09-2006

Uydu Alıcısı: Vu+ Duo & Next Machina3D&Machina3D Süper & Next MinixHD & Next Pandora & Next YE-2000 SuperPlus vb..

Kart Paylaşımı: CCcam & MGCamd

Bende LG SL8000 (200 Hz.) modeli kullanıyorum,görüntü ayarlarından gayet memnunum persian ve blackhole bence gayet başarılı görüntü kalitesinde..Autoresolution ayarlarını da aktif ederseniz görüntüde daha da iyileşme sağlayabilirsiniz.

________________________________________________________________________________
Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
www.next.com.tr
http://destek.next.com.tr/
Karbon is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-03-2011, 21:16   #13
tunc45
Üye

Üye No: 87129
Giriş: 27-09-2008

Uydu Alıcısı: next 2000cıs super plus-next 2000 süper hdtv

Varsayılan kullandıgım vti imajdır

Alıntı:
memorist tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kullanılan imajların görüntü kalitesi göre değişir Benim tercihim en iyi persian ve vti imajdır ne tür imaj kullandığınızı bilmiyorum ama kumlanma olayına resimlerden yardım alarak renk çözünürlüğünü ayarlayınız...

kullandıgım vti imajdır
tunc45 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-09-2011, 20:56   #14
fmberg
Gelişimci Üye

Üye No: 13525
Giriş: 18-04-2006

Uydu Alıcısı: vu+

Kart Paylaşımı: cccam ful server

vu solo aldım srvere içinde full guzel çalışıyor ögrenmek istiyorum yeni bi server aldıgımda nasıl bilgileri girerim server bilgilerini nasıl gorurum bide kanalları nasıl silcez *****ları silmek istiyorum
fmberg is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-09-2011, 21:16   #15
Karbon
Kıdemli Üye

Uydu Alıcısı: Vu+ Duo & Next Machina3D&Machina3D Süper & Next MinixHD & Next Pandora & Next YE-2000 SuperPlus vb..

Alıntı:
fmberg tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
vu solo aldım srvere içinde full guzel çalışıyor ögrenmek istiyorum yeni bi server aldıgımda nasıl bilgileri girerim server bilgilerini nasıl gorurum bide kanalları nasıl silcez *****ları silmek istiyorum
Selamlar Sn @fmberg ;

Cihazınız hayırlı olsun öncelikle Cihazınıza ait yeni bir server aldığınızda buradaki linkte anlatmış olduğumuz gibi bir ftp programı kullanarak bilgilerinizi pc üzerinden gönderebilirsiniz. aynı şekilde şu an cihazınızda bulunan server bilgilerinizi pc ye yedek alabilirsiniz.
http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=57160

Kanal düzenleme işini en rahat pc üzerinde düzenleme yaparak yapabilirsiniz Dreambox edit bunun için ideal programlardandır.
http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=56238

Cihaz üzerinden kanal silme için ise kanal listesi açık iken silmek istediğiniz kanala gelip menü tuşuna bastığınızda seçilen kanalı sil tuşu ile işinizi görebilirsiniz.

Kolay gelsin.
________________________________________________________________________________
www.next.com.tr
Eski 22-09-2011, 20:46   #16
fmberg
Gelişimci Üye

tesekurler bunkarı vakit buldukca denicem peki pc ile cihaza nasıl baglanacaz kablo ilemi bende laptop var cihazın sitesindeli programla denedim ama yapamadım cihazıgormuyor kablo gerekiyomu rs 232 vb. gibi yoksa kablosuzmu baglanıyo ya cihaz on numara çalışıyo full kanalları izliyorum yapabileceklerime bakıyorum netten cihazla ama beceremiyorum bide korkuyorum cihazbilgileri paylasım bilgileri silenecek diye ögrenmeye çalışsam burdan bana yardımcı olabilirmisiniz. bide cccam bilgilerini goruyoyrum ama mudahale olmuyor in foya basyıgımda bişe gozukmuyor yeni bir server aldıgımda nasıl kayıt edecez ben iki server kullanıyorum haliyle ilk sıradaki daha hızlı çalısıyor sak diye acıyo hemen bunların sırasını nasıl degiştiririz.ben bu cihazı aldım ama basınızı cok agrıtıcam heralde yada ogrenene kadar iki üç tane cihaz yakacam ilk defa linux kullanıyorum suan sadece kanal degiştiriyorum izliyorum uydu vedayzek baglantı ları nı yapmam bile bi gunumu aldıoda anlatımlara baka baka
Eski 22-09-2011, 22:46   #17
Karbon
Kıdemli Üye

Alıntı:
tesekurler bunkarı vakit buldukca denicem peki pc ile cihaza nasıl baglanacaz kablo ilemi bende laptop var cihazın sitesindeli programla denedim ama yapamadım cihazıgormuyor kablo gerekiyomu rs 232 vb. gibi yoksa kablosuzmu baglanıyo ya cihaz on numara çalışıyo full kanalları izliyorum yapabileceklerime bakıyorum netten cihazla ama beceremiyorum bide korkuyorum cihazbilgileri paylasım bilgileri silenecek diye ögrenmeye çalışsam burdan bana yardımcı olabilirmisiniz. bide cccam bilgilerini goruyoyrum ama mudahale olmuyor in foya basyıgımda bişe gozukmuyor yeni bir server aldıgımda nasıl kayıt edecez ben iki server kullanıyorum haliyle ilk sıradaki daha hızlı çalısıyor sak diye acıyo hemen bunların sırasını nasıl degiştiririz.ben bu cihazı aldım ama basınızı cok agrıtıcam heralde yada ogrenene kadar iki üç tane cihaz yakacam ilk defa linux kullanıyorum suan sadece kanal degiştiriyorum izliyorum uydu vedayzek baglantı ları nı yapmam bile bi gunumu aldıoda anlatımlara baka baka
Selamlar ;

Evde tahminimce laptop ve vu+ cihazınızı aynı ağ üzerinde kullanıyorsunuz ?

Cihazınız internete ethernet yolu ile bağlanıyorsa yada kablosuz adaptör ile,cihaz ile pc arasında bağlantı kurmak için başka herhangi bir kabloya ihtiyacınız yok,zaten aynı ağ üzerinde olduğunuz için cihazın ağ ayarlarından IP nosuna bakıp gerekli bağlantıyı ağ yolu ile sağlayabilirsiniz.

Cihaza genelikle iki bağlantı yolu ile bağlanılıyor .

1) FTP ile bağlantı

2) Telnet yolu ile bağlantı

En çok FT:P ile bağlantıyı kullanacaksınız.
Yapmak istediğiniz işlem CCcam ayarları ise FTP ile bağlantı sağlayıp buradan linkteki işlemleri takip edip etc içerisinde bulunan CCcam.Cfg adlı dosya ya ulaşabilir buraya yeni server bilgilerinizi kaydedebilir yada düzenleme yapabilirsiniz. Cihazda bulunan CCcam İnfo eklentisinden de aktif olan server bilgilerinizi görebilirsiniz. bunlarda düzenleme yapmak isterseniz Dream-Explorer eklentisini kullanarak pc ye gerek kalmadan cihaz üzerinden etc/CCcam.cfg dosyasını görüntüleyip buradan server bilgilerinizin tamamını görüp kumanda ile düzenleme yapabilirsiniz.
aklınıza takılan takıldığınız bir konu olduğunda bildirirsenizi bilgimiz dahilinde yardımcı olmaya çalışırız,alıştığınızda herşey daha kolay gelmeye başlayacaktır gerek yeni çıkan imajları gerek arkadaşların hazırlamış oldukları backup'ları yükleyerek pratik yapacak ve cihaza daha da alışacaksınız. ( bu arada cihaza her yüklediğiniz imaj yada backup'ta server bilgilerinizi silinir ve kanal ayarlarınızı yeniden yapılandırmanız gerekir yani ilk işiniz server bilgilerinizi yedeklemek ve kendi hazırlamış olduğunuz kanal listeniz var ise bunların yedeğini almak olmalı )

Kolay gelsin.
www.next.com.tr
Eski 23-09-2011, 16:07   #18
fmberg
Gelişimci Üye

Alıntı:
Karbon tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Selamlar ;

Evde tahminimce laptop ve vu+ cihazınızı aynı ağ üzerinde kullanıyorsunuz ?

Cihazınız internete ethernet yolu ile bağlanıyorsa yada kablosuz adaptör ile,cihaz ile pc arasında bağlantı kurmak için başka herhangi bir kabloya ihtiyacınız yok,zaten aynı ağ üzerinde olduğunuz için cihazın ağ ayarlarından IP nosuna bakıp gerekli bağlantıyı ağ yolu ile sağlayabilirsiniz.

Cihaza genelikle iki bağlantı yolu ile bağlanılıyor .

1) FTP ile bağlantı

2) Telnet yolu ile bağlantı

En çok FT:P ile bağlantıyı kullanacaksınız.
Yapmak istediğiniz işlem CCcam ayarları ise FTP ile bağlantı sağlayıp buradan linkteki işlemleri takip edip etc içerisinde bulunan CCcam.Cfg adlı dosya ya ulaşabilir buraya yeni server bilgilerinizi kaydedebilir yada düzenleme yapabilirsiniz. Cihazda bulunan CCcam İnfo eklentisinden de aktif olan server bilgilerinizi görebilirsiniz. bunlarda düzenleme yapmak isterseniz Dream-Explorer eklentisini kullanarak pc ye gerek kalmadan cihaz üzerinden etc/CCcam.cfg dosyasını görüntüleyip buradan server bilgilerinizin tamamını görüp kumanda ile düzenleme yapabilirsiniz.
aklınıza takılan takıldığınız bir konu olduğunda bildirirsenizi bilgimiz dahilinde yardımcı olmaya çalışırız,alıştığınızda herşey daha kolay gelmeye başlayacaktır gerek yeni çıkan imajları gerek arkadaşların hazırlamış oldukları backup'ları yükleyerek pratik yapacak ve cihaza daha da alışacaksınız. ( bu arada cihaza her yüklediğiniz imaj yada backup'ta server bilgilerinizi silinir ve kanal ayarlarınızı yeniden yapılandırmanız gerekir yani ilk işiniz server bilgilerinizi yedeklemek ve kendi hazırlamış olduğunuz kanal listeniz var ise bunların yedeğini almak olmalı )

Kolay gelsin.
çok teşekkür ederim şu an cihazla her turlu baglantıyı gerçekleştirebiliyorum hatta şu an filme alt yazı eklemeye çalışıyorum bu forumda olmasaydım hayatta beceremezdim tekrar teşekkürler bitek su yedeklemeyi yapamadım server bilgilerini falan

Düzenleyen : Karbon - Tarih : " 23-09-2011 " - Saat : 16:15
Eski 24-09-2011, 21:34   #19
fmberg
Gelişimci Üye

vusoloyu scartla bagledıgımda ses var ama hdmı ıle bagladığımda hiçses gelmiyor goruntu var sorun ne olabilir acaba
Eski 24-09-2011, 23:20   #20
Karbon
Kıdemli Üye

Alıntı:
vusoloyu scartla bagledıgımda ses var ama hdmı ıle bagladığımda hiçses gelmiyor goruntu var sorun ne olabilir acaba
Başka bir HDMI kablosu ile deneyiniz..Kablo arızalı olabilir,Tvdeki başka bir HDMI girişine de takıp deneyiniz.
www.next.com.tr
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok