• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

uydudan sharing

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

İnternet işine aklım eriyorda bu uydu işine pek ermiyor yeteri kadar cihaz sattıktan sonra uydu işini bitirirlerse aynen nasıl kartlar modüller elimizde kaldı cihazda kalır gibime geliyor piyasa opos karta doyunca daha satılmaz duruma geldi ilk işleri yazılım desteğini çektiler kartlar tabiki çöpe satılmayan karta sürekli niye key versinki bu uydu işde aynen öyle satilmayan recievere adam niye hizmet üretsinki parsayı topladılarmı yeni ufuklara yelken açacakları besbelli

Yorum yap

serdar17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      size geçen ay 8000XCAM Plus satan satıcıya gidin ve malı geri verin başka bir next ürünü alın çünki bu cihazın üretimi hemen hemen 8-9 ay önce bitti muhtemelen aldığınız mal 2.el yada sizi aldatan satıcı olmuş . bilginize
      arkadaşım bu cihazın üretimi durdu tamam haklısın

piyasada satıcılarda bulunan cihazlar hemen müşterilerinimi buldu yada üretilen cihazlar çöpemi gitti adam elindekini eritecek vede satacak tabiki nede çabuk satıcıyı kötüledin yok böyle bir zihniyet neden insanları yanlış yönlendiriyorsunuz ki???
      PAYLAŞMAK BİR ADIM İLERİYE GİTMEKTİR

Yorum yap

ben teknik öğretmenim bu sene lise 4 lerde okutulmak üzere uydu alıcısına yazılım yüklemek ve versiyon güncellemesi adı altında bir modül yazdım bakanlığıma. Ve bu modülü yazarken Next 8000 XCAM PLUS modelini baz aldım şimdi öğrencilerim bu modüle yazılım atmayı öğrenecekler belki ama piyasada ne cihaz kaldı nede destek kaldı. Dediğim gibi next firması yetkilileri yaz uykusuna yattılar sanki. istense yst arkadaşımın yukarıda belirtildiği gibi bir sistem geliştirilip biz son kullanıcıya hitap edilebilirdi. Ama ne yazık ki 3 aydır yazılımda tık yok. Ayın 12 sini bekliyorum bakalım Şu KORAX ın 4X4 platiunum cihazı bir çıksın uydudan direk sharing yapıcak mı ? Hemen kendime bir tane alıcam ilk fırsatta.

Yorum yap

Benim kimseyi kötülediğim yok sistem bu bunun adını söylemek kötülemekmi adam bir cihaz sattı diye mahşere kadar hizmet verecek değil bunu bende biliyorum demek istediğim anlamadan dinlemeden neyin ne olduğunu bilmeden
          alıcı olmak sonrada isyan etmek bilinçli tüketici olmayı önerdim internetten sürekli bilgi gelir fakat uydudan karttan modülden asla yanlışmı benim elimde iki modül birkaç tanede kart iki de kart yazdırma cihazı var çöp oldu çark böyle dönüyor bir cihaz parasına bir uyduruk modül kakalıyorlar bir yıl dolmadan çöp neyi kötülüyorum gerçek bu

Yorum yap

Sevgili arkadsaşlar eğer EMU devri bitti ise niçin hal bu tür cihazlar üretiliyor ve satılıyor? Ben cihazı alalı 2 ay kadar arkasdaş tavsiyesi üzerine şimdi çöpemi atalım yani? En iyi öneri bu mu? Saygılar
            kay: MACHINA 3D :yess:

Yorum yap

Sevgili arkadsaşlar eğer EMU devri bitti ise niçin hala bu tür cihazlar üretiliyor ve satılıyor? Ben cihazı alalı 2 ay kadar oldu arkasdaş tavsiyesi üzerine, şimdi çöpemi atalım yani? En iyi öneri bu mu? Saygılar
              kay: MACHINA 3D :yess:

Yorum yap

Emrullah_Beşgül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

arkadaşım bu cihazın üretimi durdu tamam haklısın

piyasada satıcılarda bulunan cihazlar hemen müşterilerinimi buldu yada üretilen cihazlar çöpemi gitti adam elindekini eritecek vede satacak tabiki nede çabuk satıcıyı kötüledin yok böyle bir zihniyet neden insanları yanlış yönlendiriyorsunuz ki???
                sevgili emrullah kaç satıcıda 8000 kaldı birkere bayilerinizin elinde biteli 4 ay oldu satıcıda 4 ay bekleyen hemde üretimi sona ermiş next ürünü gördüğünüz oldumu hiç , maliyetine verilip o malın çıkışını yapan bu durumlaeda bir çok bayi ve satıcı oluyor...bunu biliyorsunuz..
                topiğin cevabını verirkende buradan yola çıkarak satıcının 1 ay önce bu malı satmış olmasında hiç bir iyi niyet göremedim ..... asıl olan malı satmak değildir malı satarken mal ile ilgili tüm güzel veya kötü bilgiyi alıcıya sunmak ve kararı alıcının kendisine bırakmaktır . inandığımız tüm değer yargılarıda bize bunu önermektedir .. oysa alıcının bunların hiçbirinden haberi olmadan malı aldığı apaçık olunca sonuç ve yorum bunu getiriyor .......... tüm çalışma arkadaşlarınıza ve size saygılarımı sunarım ..
                Next&Nextstar
                EĞİL KULAK VER CEDDİNE ..! TÜRK'e KEFEN GİYDİRMEK HANGİ İTİN HADDİNE .

Yorum yap

Net üzerinde olan serverlerle uydu üzerinden yapılması düşünülen server bağlantıları arasında servis sağlayıcı olmayı düşünen kişiler açısından maddi olarak büyük farklılıklar ortaya çıkar.
                  Uydudan güncelleme yapacak bir cihazın uydu üzerinden güncelleme yapabilmesi için 25.000 dolar gibi aylık rakamların telaffuz edildiğini duydum.Bununla kıyaslarsanız zaten korsan olarak iş yapmayı planlayan bir firmanın serverinin aynı uydu üzerinde uzun müddet kalması bence zor olur.Kaç adet cihaz satması lazımki bu maliyeti karşılasın.Ayrıca ben müşterime verdiğm sözü tutacağım şeklinde bir düşünceye sahip olan bir şirket uydu gezerken sizlerde çanağınızın birini sürekli onu takip etmek için çevireceksiniz.Ömrü oldukça tabiiki.
                  Ama aylık bir internet ücreti ödenmeyeceği için veya yurdumun internet girmemiş bir köşesinde kullanılabilir olması avantaj gibi görünüyor.
                  Ama şu unutulmamalı net üzerinden server kuran firmaların maliyetleri bilgisayarları ve buna bağladıkları kartları olduğu müddetçe uydudan share bana göre rantabl görünmüyor.Hoşçakalın.

Yorum yap

muallim16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    yugo kardeşim haftalardır inceleyiyorum. Merak etme sen özel üye. sadece dün akşam turkey forumda KORAX la ilgili yüzlerce mesaj okudum. ve bugünde kim cihazlara emu yazılımı çıktığını okuyorum. Biz 8000 XCAM plus kullanıcıları zaten 9000 çıktığı anda yıkıldık tek üzüntüm maddi durumu çok iyi olmamasına rağmen daha 2 ay önce Bursada 8000 xcam plus aldırmam oldu. Yoksa ben benim 8000 i çöpe atar yenisini anında alabilirim KORAX ın buna durumum uygun ama arkadaş için üzülüyorum. NEXT beni hiç sevmediğim şekilde mahçup etti arkadaşıma. Üstatlar uğraşsa kesinlikle emuda veririler. Çözülemeyecek sistem yoktur çünki ama cihaz satmak daha iyi geliyor üreticilere.Biz kullanıcıları düşünen yok. Olan son kullanıcıya oluyor. Bunun aksini iddia eden varsa ispatlasın. Hodri meydan saygı ve sevgilerimle.
                    Sn arkadasim sanirim anlamak istemiyorsun yada anlayamiyorsun... butun nextlerin versiyonlari su an gunceldir ve cozulebilen kanallari fazlasiyla cozmektedir. sorun sadece sifrelerin cok hizli degismesinden dolayi izlenememesidir. Teknolojinin onu aciktir yarin ne olacagini ne cikacagini bilemeyiz yanlizca tahmin edebiliriz, simdi cs ile izliyoruz 1-2 sene sonra flash memory devri baslar o zamanda yine kaziklandikmi diyecegiz... Kimse kimseye hicbirsey hakkinda omur boyu garanti vermiyor... (omur boyu garanti veren markalarida gorduk zaten...) Bu konuda da Next ten iyisini bulacaginizi zannetmiyorum. Cunki cihaza fiziksel bir bozulma su girme olayi olmadigi surece olan arizalarda biz burda 5-6 senelik cihazlari bile ucretsiz tamir ettirebiliyoruz... Bu yuzden sattim kurtuldum bitti olayindan ziyade biz her zaman malimizin ve Markamizin arkasindayiz... Kimi cihazlara emu yazilimi ciktigini duymussun gusel zaten onlar senede 1 kere yazilim cikarabiliyorlar oda bu doneme denk geldi demekki cikardiklarida bi ise yaramiyor... aksini iddia eden varsa buyursun... :ehehe: (Zannetmeki diger markalar su an butun kanallari catir catir aciyor...) Uydudan cs olayi icin de aslinda o tek yonlu bir cs modelidir... Aslinda onlar ne verirse onu izlemek zorundasiniz ve 1-2 sene sonra AB yasalari geregi yayini durdurduklarinda ne olacak acaba ? (Belki o kadarda surmez) Peki ondan sonra kim hizmet verecek o markaya ? Nebutv ustadin dedigi gibi 25000 USD ile o olayi uzun sure idame ettirmek kolay bir is degil umarim basarili olurlar... bizim elimizden gelen ve yapacagimiz gunun sartlarina gore en iyiyi ve guzeli sunmaktir... 8000 xcam plus icin ise soyliyecek birseyimiz yok, bunda ne senin nede baskasinin sucu var guzel bir cihaz oldugu icin seciminizi bu yonde yapmissiniz, 9000 FTA ve CI o zamanda mevcuttu o seridende alabilirdiniz... Yada 9000 Ultra soylentileri daha o zamanlardan vardi bekleyip gorebilirdiniz... Ben su anda Tum musterilerimi bekletmekteyim hala sistemi bizzat kendimde test etmis olmama ragmen... neyse fazla uzatmaya gerek yok, hic kimse 3-5 ay onceki aldigi cep telefonuna hesap soramiyorsa bu sektordede sormamali diye dusunuyorum, dua edelim USA da yasamiyoruz yoksa normal FTA kanallari bile seyretmek icin ayda 50USD odemek zorundaydik... elimizdekinin degerini bilelim lutfen... sevgi ve saygiyla...
                    -= MARMARA UYDU TEKNOLOJiLERi MERKEZi =-

I LOVE THIS FORUM

SüperTeklif'e üye ol, sen de kazan!

KAHRAMANLAR buraya tikla...

Yorum yap

Ayrıca emu devri bitti pekala bu cihazlar niye satılıyor diye soran ve sanki üreticiymişte piyasadaki arza göre talep üreten ve binlerce kişiye istihdam üreten biri gibi konuşmak cüretinde bulunan sevgili kardeşim.
                      Next8000XCAM iki modül bir kart girişiyle emu olmadanda yasal üyelikleri okuyabilme yeteneğine sahip ve yazılım desteği ile kullanım garantisi sürekli olan bir cihazdır.Aynı zamanda 5 ayrı şifreleme sistemine sahip kuruluşun kartlarını ve modüllerini okuyabilme yeteneğine sahiptir.
                      Bu sebeble üretimi durmuş olsa bile satışı devam eden bir cihazdır.Uzun yıllarda satılacaktır.Tercih eden arkadaşlarımız tercihleri doğrultusunda bu cihazı satın alabilirler.
                      O zaman üzerinde sahare desteği olmayan 9000CI ve 9000FTA içinde ileri geri konuşursunuz.Bu cihazların yaptıkları ve yapacakları kullanım kılavuzlarında yazılmıştır.Açıktır.Okuyabilirsiniz.Share olayı bu cihazlarda olmayacaktır çünkü üretimleri normal modüllü veya FTA sistemlere göredir.
                      9000XCAMUltra da Lan bağlantısı(İnternet Erişimi) üzerinden gerçekleştirilen destek olmadığı müddetçe bir Next8000XCam benzeridir.Grafik equalizeri ve florasant displayi ile.Aynen 5 ayrı şifreleme sistemini destekler.
                      Sizlere bilgi olması amacıyla bunlarıda not edeyim.
                      İleriki zamanlarda kimse share desteğini emudaki gibi bedava olacağını zannetmesin.
                      Polsat paketi: 800 Euro
                      Cyfra :1200 Euro
                      Nova : 850 Euro
                      MCT : 360 Dolar
                      Sexview : 300 Dolar
                      Spice Plt : 230 euro gibi fiyatlarla original olarak satılmakta bunun yanında eklenecek birkaç paketin ve kurulacak bilgisayar sistemini ve internet masraflarını düşünün ve size bunları shareden BEDAVA seyrettirecek birini hayal edin.Daha ne yazayım.Kolay gelsin

Yorum yap

Arkadaşlar Korax firması 500 kanalı en az 1 yıl seyrettirme garantisiyle piyasaya sürüyor. Ve milyon dolarlık anlaşmalar gerçekleştirdiği söyleniyor.Yugo kardeşim emu şimdi çıkaranların yılda bir defa emu çıkardığını ve onunda bu zaman denk geldiğini yazmışsın sen nasıl özel üye oldun. Örnek starsat süper plus cihazına bizim NEXT 8000 XCAM plusa ayda bir yazılım çıkarırken en az haftada 1- 2 yazılım verdi. Next kullnıcılığım benim belkide sen uydu nedir bilmeden önceye dayanır ve beni bu marka hiç bir zaman mutlu etmedi.Geçen yıl güvenerek firmaya son defa NEXET 8000 XCAM plus aldım. Şimdi bakıyoruz next hangi kanalları çözüyor srg ce sloven ler hariç. 0 kanal sizce böyle bir altyapı kuran KORAX ı bir TÜRK vatandaşı olarak takdir etmek gerekmez mi?10 kanal nerde 500 kanal nerde? Ben inanıyorum ki NXT de istese 500 kanal çözdürür ama cihaz satışı bitti emular gitti. zihniyet bu ben buna karşıyım. Müşteri memnuniyetini hiçe sayan markalar hiç bir zaman uzun soluklu olamazlar. Bunu göreceğiz ileride.

Yorum yap

nebutv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          Ayrıca emu devri bitti pekala bu cihazlar niye satılıyor diye soran ve sanki üreticiymişte piyasadaki arza göre talep üreten ve binlerce kişiye istihdam üreten biri gibi konuşmak cüretinde bulunan sevgili kardeşim.
                          Next8000XCAM iki modül bir kart girişiyle emu olmadanda yasal üyelikleri okuyabilme yeteneğine sahip ve yazılım desteği ile kullanım garantisi sürekli olan bir cihazdır.Aynı zamanda 5 ayrı şifreleme sistemine sahip kuruluşun kartlarını ve modüllerini okuyabilme yeteneğine sahiptir.
                          Bu sebeble üretimi durmuş olsa bile satışı devam eden bir cihazdır.Uzun yıllarda satılacaktır.Tercih eden arkadaşlarımız tercihleri doğrultusunda bu cihazı satın alabilirler.
                          O zaman üzerinde sahare desteği olmayan 9000CI ve 9000FTA içinde ileri geri konuşursunuz.Bu cihazların yaptıkları ve yapacakları kullanım kılavuzlarında yazılmıştır.Açıktır.Okuyabilirsiniz.Share olayı bu cihazlarda olmayacaktır çünkü üretimleri normal modüllü veya FTA sistemlere göredir.
                          9000XCAMUltra da Lan bağlantısı(İnternet Erişimi) üzerinden gerçekleştirilen destek olmadığı müddetçe bir Next8000XCam benzeridir.Grafik equalizeri ve florasant displayi ile.Aynen 5 ayrı şifreleme sistemini destekler.
                          Sizlere bilgi olması amacıyla bunlarıda not edeyim.
                          İleriki zamanlarda kimse share desteğini emudaki gibi bedava olacağını zannetmesin.
                          Polsat paketi: 800 Euro
                          Cyfra :1200 Euro
                          Nova : 850 Euro
                          MCT : 360 Dolar
                          Sexview : 300 Dolar
                          Spice Plt : 230 euro gibi fiyatlarla original olarak satılmakta bunun yanında eklenecek birkaç paketin ve kurulacak bilgisayar sistemini ve internet masraflarını düşünün ve size bunları shareden BEDAVA seyrettirecek birini hayal edin.Daha ne yazayım.Kolay gelsin

tabi tüm yazdıklarınızda haklısınız fakat düne kadar sitenizde 40$ fiat verdiğiniz freex paketinin neden talep çoğaldığında 50$ olduğunu izah ederseniz konuya daha dinamik bakabileceğiz .. tabii sadece bu değil mct ve ...viev de giatı yukarı çekilmiş durumda ...dunkes:
                          Next&Nextstar
                          EĞİL KULAK VER CEDDİNE ..! TÜRK'e KEFEN GİYDİRMEK HANGİ İTİN HADDİNE .

Yorum yap

@serdar17
                            O siteyi hazırlayanda yayınlıyanda benim.Bazı malların fiyatları arz ve talebe göre belirlenir.Ayrıca bahsettiğiniz kartların fiyatlarını ben değil piyasa belirliyor.Alıp almamakta kullanıp kullanmamakta serbestsiniz.5 kanallı kartla 10 kanallı kartın veya 21 kanallı kartın fiyatlarınında bir olmayacağını mantiken düşünmen lazım.Ayrıca konuyu başka yere çekmenize gerek yok.Bahsettiğiniz site ticari bir site forumun başındada banneri var.Siparişiniz olursa tıklarsınız ücretinide ödersiniz yollarız.
                            Ama konu bu değil konu olaylar hakkında bilgi vermek.Sorulan sorulara cevap vermektir.Bildiklerimin ve gördüklerimin doğrultusunda yazıyorum.Kolay gelsin.

Yorum yap

X yada Z yada Y firmasını olsun herkim ben bu share (Paylaşım) ile veya emu ile şu kadar yatırım yaptım bu kadar paraharcadım şu kadar yıl müşterime garantili yayın seyrettireceğim derse bal gibi yalan söyler.
                              Ticari kanunlar gereğince yasal yoldan kurulan yayıncı kuruluşlar bile üyelerine yıllarca yayın garantisi veremezken nasıl oluyorda korsan olarak kanaları müşterilerine paylaştırmaya çalışan bir firma garanti vererek cihaz satmaya çalışıyor.Geçmişe giderseniz bu şekilde yaklaşımlarda garantili olarak yayın seyredeceğini zanneden benim tüketicim madur olmuştur.Çünkü olayın sonucunda maduriyetinizi ortaya koyacak hakkınızı arıyacağınız bir merci yoktur.
                              Hani boy boy dergilere ilan verip afişler bastırıp tanıtılan pazarlanan 2010 yılına kadar garanti diye satılan cihazların alıcıları nerde.
                              Bu bir dönme dolaptır.Ücretini öderseniz bi tur için dolaba biner ve dönersiniz.(Sakın ömür boyu turlacağınız zannetmeyin).Tur bitincede inersiniz ama donanımı sağlam garantisi devlet kanunları tarafından sağlanmış,müşterisine hizmeti düstur edinmiş firmaların mallarını alırsanız cihazın işlevleri doğrultusunda cihazı kullanırsınız.İster modül alırsınız ister kart alırsınız ama verdiğinizin karşılığını almış olursunuz.Kolay gelsin.

Yorum yap

sayın nebutv peki kullanıcıya ürünü sattıktan sonra yazılım desteğini kaldırıp.Ama tvlere boy boy reklam veren firmaların mallarını gönül rahatlığı içinde satmasına bu Türk milletinin nasıl göz yumacağını sanıyorsunuz? Bana sakın emu devri bitti filan demeyin. Evet bitti ama firmalar emu vermek istemediği için bitti. Yoksa bu sharing olayındaki gibi şifreler bulunup çok rahatlıkla emu içinde verilebilir. Ama amaç eski cihazları çöpe attırıp yeni cihazlar çıkarıp keseyi doldurmak.Makineler kullanıcının elinde patlamış kimin umurunda? Sadece biz vatandaşların tabiki olan bize oluyor siz yeni cihaz satıp refaha eriyorsunuz.Ama unutmayınki bu böyle giderse milletin cihazlara güveni kalmayacak ve sizlerde cihazlarınızla vitrinleri süsleyeceksiniz. Daha bugün .......... tps için auto yazılım verdi hani nextin yazılımları?

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X