• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 5000-5500-6500-7500- Uydudan Key Data ve Yazılım Güncelleme Resimli Anlatımı

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next 5000-5500-6500-7500- Uydudan Key Data ve Yazılım Güncelleme Resimli Anlatımı

Next 5000 ve 5500 Uydudan Key Data ve Yazılım Güncelleme Resimli Anlatımı.

CİHAZINIZA UYDUDAN KEY DATA ve YAZILIM GÜNCELLEMESİ YAPILABİLMESİ İÇİN MUTLAKA
    CİHAZINIZDA EN ESKİ 27 HAZİRAN 2005ve DAHA SONRAKİ BİR YAZILIMININ OLMASI
    GEREKLİDİR.LÜTFEN UYDUDAN GÜNCELLEME YAPMAK İSTEDİĞİNİZDE ÖNCE
    SİSTEM BİLGİSİNDEN YAZILIM VERSİYONUNUZUN TARİHİNE BAKIN.
    RESİM...SİSTEM BİLGİSİ

UYDUDAN KEYDATA NASIL GÜNCELLENİR

1-cihazınızın menüsÜne girip yapılandır seçeneğine gelin.
    açılan menüde sistem güncelleme seçeneğine gelin ve okey tuşuna basın.

2-cihazınızın pin kodunu girerek sistem güncelleme menüsünün içine giriniz

buraya dikkat TÜRKSAT 1C UYDUSU üzerinden henüz herhangibir güncelleme yapılamamaktadır denemeyiniz.
    hotbird uydusu üzerinden aşağıdaki frekans üzerinden data ve yazılım güncellemesi yapılmaktadır

Frekans: 12476
    polarizasyon: Horzantal
    Symbol rate: 27500

3-sistem güncelleme menüsüde karşımıza şu şekilde çıkıyor

4-daha sonra tp frekansından güncelleme yapacağımız frekansı seçiyoruz.

5-frekansımızı seçtikten sonra mavi renkli tuşa basarak data güncellemeyi başlatıyoruz.
    tv ekranında cihazınızın yazılımının kontrol edildiğini ve varsa yeni key datasının
    yükleneceğini belirten bir yazı çıkacak,

6-eğer cihaza yüklenecek keyler varsa karşınıza 033/100 devamında 066/100 rakamları çıkacak.
    benim güncelleme yaptığım cihazda 12 temmuz yazılımı yüklüydü bu rakamlar 27 haziran yazılımı ile belki!!! değişebilir.

7-işlem sona erirken cihazınızı kapatmayın işlem devam ediyor diye bir yazı çıkıyor ve cihaz kendiliğinden kapanıp açılıyor.
    cihaza işlem bitene kadar hiç bir şekilde müdahale etmeyin geri dönemeyeceğiniz sorunlarla karşılaşabilirsiniz

UYDUDAN YAZILIM GÜNCELLEME NASIL YAPILIR

uydudan yazılım güncellemeyi yaparken data yükleme işleminin 4 maddesi dahil aynı işlemleri yapıyoruz

1,2,3ve 4.maddeleri uyguladıktan sonra yazılım güncellemesi yapmak için karşımıza gelen bölüm

5-frekansımızı seçtikten sonra kırmızı renkli tuşa basarak yazılım güncellemeyi başlatıyoruz

6-yazılım yüklenmeye başladıktan sonra karşınıza 001/100 den 100/100 e kadar rakamlar çıkacak

7-işlem sona erirken cihazınızı kapatmayın işlem devam ediyor diye bir yazı çıkıyor ve cihaz kendiliğinden kapanıp açılıyor.
    yanlız buradaki bekleme sürasi bir dakikayı buluyor.
    cihaza işlem bitene kadar hiç bir şekilde müdahale etmeyin geri dönemeyeceğiniz sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Sayın Emrullah BEŞGÜL arkadaşımın eline koluna sağlık. teşekkürler.
    www.teknoshare.com

emeği geçenlere teşekkürler.

Yorum yap

sayın ustam ben cihaza ne yeni yazılım yüklemesini nede data güncellemesini yaptırabildim.yazılım yüklemede MSG:yeni yazılım yok diyor.data güncellemede ise sizin göstermiş olduğunuz gibi data güüncellemede 033/100 gibi rakam çıkmıyor.cihazın sistem bilgisinde ise YE-7500 CI 1.3 NOV 07 2005 yazıyor yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler.

Yorum yap

bende nexstar ye 5500 var ama uydudan yazılım yüklemiyor yazılım tarihi
        1 30 2003 yazıyor buna nasıl yazılım yüklüyebilirim ki uydudan yazılım yükleyebilsin anlatabilirseniz sevinirim şimdiden teşekürler...

Yorum yap

araştır Nickli Üyeden Alıntı
          bende nexstar ye 5500 var ama uydudan yazılım yüklemiyor yazılım tarihi
          1 30 2003 yazıyor buna nasıl yazılım yüklüyebilirim ki uydudan yazılım yükleyebilsin anlatabilirseniz sevinirim şimdiden teşekürler...
          arkadaşım cihazının ilk önce emusu varmı yokmu onu öğrenmelisin
          bunun için menüden tercihlere ve lisan seçimi menüsüne girmelisin
          lisan seçimi menüsünde kırmızı tuşa bas ekranda kaydedildi yazısını gördükten sonra 2528'i tuşla emulatör diye bir seçenek çıkarsa cihazında emu var demektir.cihazının kapağını açarak içerisinde cpa veyada mpa chip olup olmadığını kontrol ederek ki 2003 senesinde piyasaya çıkan cihazda varsa mpa chip vardır uygun yazılımı cihazına yükleyebilirsin.

emulatör kısmı cihazında açılmazsa cihazında chip dahi takılı değildir cihazına chip taktırarak emulu hale getirebilir ve uydudan güncelleme işlemini ozaman yapabilirsin

kolay gelsin
          PAYLAŞMAK BİR ADIM İLERİYE GİTMEKTİR

Yorum yap

üstat merhaba data güncellemeyi senin tarif ettigin gibi yaptım ama en sonunda fabrika ayarlarına dönsünmü donmesinmi diyo hangisini yapacam ve bu emu programını varmı varsa nası yükleriz cihaz next 7500 cı yardımcı olursan sevinirim tşk.

Yorum yap

Helal olsun Güzel iş çıkarmıssın

Yorum yap

sevgili dostum benim makinada mpa veya cpa chip yok bunlar olmadan cihazı güncelleye bilirmiyim yardımlarınızı bekliyorum

Yorum yap

hocam bu işleme NEXT 7500 DAPCİ FMB serileri dahilmi teşekürler
                  VU+UNO-DM 800 CLON SİM 2.01- 106 CM SABA-ÇİFT ÇANAK 4 UYDU-42,13,9,7 DERECE

Yorum yap

mahidi Nickli Üyeden Alıntı
                    VU+UNO-DM 800 CLON SİM 2.01- 106 CM SABA-ÇİFT ÇANAK 4 UYDU-42,13,9,7 DERECE

Yorum yap

mahidi Nickli Üyeden Alıntı
                      canım arkadaşım senin konunu yeri burası

http://www.mach1digital.com/mach1for...splay.php?f=40

NEXT 7500 DAPCİ FMB serileri bu konuya dahil değil
                      PAYLAŞMAK BİR ADIM İLERİYE GİTMEKTİR

Yorum yap

next 7500 emu açmak için ne yapmalıyım

Yorum yap

lisanlara gel 2528 yap

Yorum yap

mach hocam ye 7500cıx.son yazılım uyduya ne zaman verilecek.

Yorum yap

sevgılı dostlar paylaşimlarınız için tesekkurler..Benım uydu alıcım next ye 7500 cı bu alıcıyla uydudan key data ve yazılım guncellemesı nasıl yapabılırım...Bu konuda çok yenıyım...Bazı şifelı kanalların keylerini bulabılırmıyım...Ve nasıl gırılıyor ..Teşekkurler...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X