• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Fatih Terim görevinden ayrıldı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Fatih Terim görevinden ayrıldı

Millilerin, Almanya'ya 3-2 mağlup olduğu karşılaşma sonrası Fatih Terim soyunma odasında futbolcularla vedalaştı.

Milliler'in Almanya'ya kaybettiği karşılaşma sonrası konuşan Teknik Direktör Fatih Terim, komik bir gol yedik derken görevi bıracağının mesajını verdi...

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, ''Sayın başkan ve yönetim kuruluyla görüştükten sonra kararımı vereceğim'' dedi.

Fatih Terim, Almanya maçı sonrasında düzenlediği basın toplantısında, milli takımda kalıp kalmayacağı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, federasyon başkanı ve yönetim kuruluyla görüştükten sonra kararını vereceğini belirterek, ''Ben bu kadar yapabildim. Benden sonra gelen İnşallah şampiyon yapar. Türkiye'de takım çalıştırmayacağımı daha önce söylemiştim. Büyük ihtimalle Avrupa'ya döneceğim. Başkanla ve yönetim kuruluyla görüşmeden böyle bir deklarasyon yapmam yanlış olur. Futbolcularıma, soyunma odasında onlarla gurur duyduğumu söyledim. Turnuva bittiğine göre hakkınızı helal edin dedim. Arkadaşları, kumda, denizde eğlenirken, onlar 47 gündür bir disiplin içinde mücadele ettiler. Gönül isterdi ki final oynayalım ama olmadı'' diye konuştu.

Almanya'yı tebrik ettiğini, kendi oyuncularıyla da gurur duyduğunu ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Oyuncularımla ne kadar gurur duysam azdır, yürekten oynadılar. Teknik, taktik, zeka ne varsa sahaya yansıttılar. Turnuvanın en renkli takımı olarak ayrılıyoruz. Futbolda bu da var. Ama finale çok az kalmıştı. Bir tek bizim takımımızda 4 cezalı futbolcu vardı. Sarı kartları tartışmamak lazım. Ben, her zaman oynadığı oyundan zevk alan takım isterim. Şampiyonada belki zaman zaman maçlarda iyi oynamadık. Ama bugünkü oyunumuzla bu düşünceleri kapattık.''

Cezalı veya sakat futbolcu bahanesini hiçbir zaman yapmadığını vurgulayan Terim, ''Bu bahaneyi hiç kullanmadım. Çünkü 11 kişiyle sahaya çıktık. Basit gol yeme alışkanlığımızı atamıyoruz. Ama uzatmaya gidebilseydik, sonuç çok farklı olabilirdi. Bu şampiyonada kendimizi unutturmamak üzere hatırlattık. Bu turnuvada kısmet böyleymiş. Türkiye'de futbol önemli bir sektör. 70 milyonun kalbi milli takımımızla atıyordu. Türkiye bundan sonra da Dünya ve Avrupa Şampiyonaları'nda her zaman olacaktır'' şeklinde konuştu.

Terim, Rüştü ile ilgili olarak sorulan bir soruyu ise ''Bazen futbolcular penaltı kurtarır, bazen de hatalı goller yer. Ama golü kaleciler değil, takım yer, takım atar. Böyle şeyler olur'' diye yanıtladı.

Ben üzerime düşeni yaptım
    Terim, daha önce Euro 2008 sonrası Milli Takım'daki görevi bırakacağı yönündeki beyanatını hatırlatarak " Başkanımızla görüşmeden sonra kararımı vermeyeceğim. Kendi başımıza karar almak nezaketsizlik olur. Ama artık biz üzerimize düşeni yaptık diye düşünüyorum" diyerek görevden ayrılacağının sinyalini verdi.

Terim futbolcularıyla vedalaştı...
    Fatih Terim, soyunma odasında futbolcularını ortaya koydukları futboldan ötürü teşekkür ederken, "Sizinle devam etmek isterdim. Ama artık yeni başlangıçlar için zaman geldi." diyerek Milli Takım'a veda ettiğini netleştirmiş oldu.

ALMANYA CEPHESİ
    Almanya Teknik Direktörü Joachim Löw ise maçın başında kontrolü kaybettiklerini ve aptalca hatalar yaptıklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

''Türkler orta sahada mükemmel bir oyun oynadılar. Attıkları 2. gol çok tehlikeliydi. Maçı sonuna kadar bırakmadıkları için tedirgin oldum. Türkleri hiçbir zaman göz ardı etmemek lazım. Müthiş bir teknik ve mücadeleyle oynuyorlar, hiç pes etmiyorlar. Ama sonuçta golü attık ve kazanmayı başardık. Mükemmel performansları için Türkleri de tebrik ediyorum.''

internetspor
Hazırlanıyor...
X