• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

forum taşıma

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• forum taşıma

arkadaşlar benim hosta bişiler oldu bende forumu taşımak istiyorum konulşara şöle bi baqtım hep dağınık aramada da hep değişik sonuçlar çıkıyor.

ben hosttaki tüm klasorleri yeni hosta attım ve phpmyadminden tablo ve data bilgilerinin sql larını ayrı ayrı çektim bunu şimdi nasıl aktarcam forumu o klasorlerle install yaptım normal ilk kurulumdaki hali geldi ben eski forumumun şeklini almasını istiyorum acil yardım [EVIL]HELP HELP HELP[/EVIL]

install yapmana gerek yoktu. klasör ve dosyaları olduğu gibi ftp'ye atıp config.php 'deki ayarlara göre veritabanı açıp yedeğini geri yükledikten sonra çalışır. ama iki server arasında MySQL uyumsuzluğu varsa sorun çıkarabilir. bu nedenle en sağlıklı taşıma yöntemi cPanel'den full backup alıp tek dosya halinda (içerisinde hem ftp hem de veritabanı vardır) ; bu tek dosyayı diğer servere transfer edip SSH'den restore etmektir.. bu işlemlerin hepsini işi bilen bir hostçu 15-20 dakikada yapabilir..

Yorum yap

organik ustam yedeği aldım ama oda bi işe yaramadı sql sorgusunda seciyom git diyom olmuyo sayfa goruntulenemiyor yazısı çıkıyo offf kaldım ole ortada pofs help

Yorum yap

ftp'den dump etmeyi dene.. olmazsa hostçuna başvur SSH aracılığı ile yardımcı olsun..

Yorum yap

hostcu zaten arkadaşım ama hiç bişiden anlamıyor ne yazık ki öle laf olsun diye host satışına başladı sonunda gümledi sitelerde yalan oldu yani en son forumun içindeki dosyaları çektim ve tablolarla data bilgilerinin yedeğini alabildim phpmyadmin'den ben bunu kurmayı denediğim host funpic di acaba ondan sorun olmuş olabilirmi?

Yorum yap

Hazırlanıyor...
          X