• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

OPen Pli imajda Bulsatcom

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• OPen Pli imajda Bulsatcom

Arkadaşlar imajlarda hepimiz bazen cam kurmakta zorlanıyoruz özellikle paylaşım olanağı olmayan emu kullanan ben misali
    arkadaşlarıma faydalı olacağına inanıyorum
    aynı imaja hemen aynı olan vix imajdada deneyebilirsiniz
    Vu+duo open PLİ 2.0 imajı kurunuz sonra menü /eklentiler/ yeşil tuş eklenti indir.den /cccam 2.1 / Mgcam 1.35a r5 camları yüklüyoruz

yükledikden sonra cihazı yeniden başlatıyoruz

sonrasında ftp .den cihazımıza bağlanıyoruz ve usr/bin/ içerisindeki eklenmiş olan mgcamd dosyayı silip pachlenmiş olan (mgcamd_1.35a_Bulsatcom_Patched_by_pinkyto0o_Enigm a2) klasörün içerisindeki mgcamd_1.35a ile değiştiriyoruz

sonrasında tekrar ftpden her zamankigibi var/k£ys.e k£yleri gönderip chmod 755 yapıyoruz

ve camı çalıştırmak için menü/kurlum/softcam/cı softcam setup dan mgcam çalıştırmak için restart softcam ok yapıyoruz

herşeyi doğru yapmamıza rahmen bulsatta emu ile açılan kanallar açılmayacaktır

Önemli NOT : Telnette ip no giriniz enter // vuduo login : root yazarak bağlanıyoruz
    komut olarak
    killall -9 mgcamd_1.35a
    /var/bin/mgcamd_1.35a

kanal açılacaktır
    telnette resimde hata mesajı alırsanız eğer

telnette tekrar
    ln -s /usr/lib/libcrypto.so.0.9.7 /usr/lib/libcrypto.so.0.9.8 yazınız kanallar açılacaktır

Not: yanlız cihaz her açılışta telnetten her 2 komutun girilmesi gerekmekte bulsatı açmak için sabitlemekle uğraşıyorum çözüm bulursam paylaşırım
    killall -9 mgcamd_1.35a
    /var/bin/mgcamd_1.35a

İyi seyirler

usr/bin/ içerisindeki eklenmiş olan mgcamd dosyayı silip pachlenmiş olan mgcamd_1.35a ile değiştirmiştik değişen dosyanın ismini mgcamd olarak değiştirdim sorun çözüldü

Bu arada cep netten paylaşım olayınıda hallettim gayet stabil çalışıyor bilgiler için
    @Karbon ve @A.Bozoğlu dostlarıma Sonsuz Teşekkürlerimi sunuyorum

Yorum yap

memorist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Bu arada cep netten paylaşım olayınıda hallettim gayet stabil çalışıyor bilgiler için
      @Karbon ve @A.Bozoğlu dostlarıma Sonsuz Teşekkürlerimi sunuyorum
      Rica ederim dostum,amaç birbirimize yardımcı olmak bugün bana yarın sana

Bu arada bu cihaza bayağı alıştın gabiba dostum , Full uydulu settinglerini bekliyoruz artık.

Kolay gelsin.
      [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
      www.next.com.tr

Yorum yap

Karbon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Rica ederim dostum,amaç birbirimize yardımcı olmak bugün bana yarın sana

Bu arada bu cihaza bayağı alıştın gabiba dostum , Full uydulu settinglerini bekliyoruz artık.

Kolay gelsin.
        evet karbon dostum ilk linux tabanlı bir cihaz kullanıyorum çok eskilerden beri Next plus serisi kullandım ve diğer cihazlara yazılım v.s ama vudoya zamanla alıştım zaten ilk 1 ay güleceksin croos kablo ile uğraştım pc işiyle uğraşan bir arkadaşın kazabına uğradım croos kablo yapıver dedim kablo içerisinde 4 kablo penslemiş bende bakmadım veri transverinde süreki zaman aşımı ya sabır deli etti beni cihazı aldım 6 aylık server hediyeli verilen server çalışmıyor uğraşıp durdum ne zamandır. başka bir yerden test amaçlı server aldım en azından cep telden gelen hız ile izlenebildiğini gördüm evet settigsler 40 kusur uydulu gelecek backup falan yeni lbn ler aldım test aşamasındayım Thor nordicler filan fırsat buldukca çalışmalarım sürüyor siz değerli kardeşlerimle paylaşıcam
        sevgiler....

Yorum yap

Selam arkadaşlar,vu+duo ya softcam atmak istiyorum. Hellasat tan bulsatı ve sirüsü açmak için güncel link verebilirmisiniz.
          PC ye flashFXP yi kurdum, softcamı vu nun hangi klasörün içerisine atacam yardımınızı bekliyorum...
          KANAT VARDIR DOĞANLARI PADİŞAHA GÖTÜRÜR.
          KANAT VARDIR KUZGUNLARI LEŞE GÖTÜRÜR.
          :tr:

Yorum yap

anyılmaz Nickli Üyeden Alıntı
            Selam arkadaşlar,vu+duo ya softcam atmak istiyorum. Hellasat tan bulsatı ve sirüsü açmak için güncel link verebilirmisiniz.
            PC ye flashFXP yi kurdum, softcamı vu nun hangi klasörün içerisine atacam yardımınızı bekliyorum...
            linkteki dosyayı indirip var/kéys içine gönderebilirsiniz
            http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=48251

Ayrıca zaten sevgili @memorist 1.mesajda detaylı olarak anlatım yapmış,anlatılanları uyguladığınızda Bulsatcom ve diğer emu ile izlenebilen kanalları izleyebilirsiniz.

Kolay gelsin.
            www.next.com.tr

Yorum yap

Sevgili Karbon dostum ilgine tşkler.verdiğin linkteki dosyayı indirdim.
              1.var dosyasını olduğu gibi mi?atıyoruz içerisinde 2 dosya daha var
              2.flashfxp den sürükliyerek attığım için vu+ nın hangi dosya içerisine atıcam
              cevaplarsan sevinirim. Daha önce süperplus kullandığım için sorun yoktu usb den atıyordum bu cihazı yeni aldığımdan zorlanıyorum tşkler.

Yorum yap

anyılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Sevgili Karbon dostum ilgine tşkler.verdiğin linkteki dosyayı indirdim.
                1.var dosyasını olduğu gibi mi?atıyoruz içerisinde 2 dosya daha var
                2.flashfxp den sürükliyerek attığım için vu+ nın hangi dosya içerisine atıcam
                cevaplarsan sevinirim. Daha önce süperplus kullandığım için sorun yoktu usb den atıyordum bu cihazı yeni aldığımdan zorlanıyorum tşkler.
                sürükleyerek olmaz resimde anlattım var/**** ve scce içerisine atılan dosyaları chmod 755 yapmayı unutmayınız sıkıntı yaşarsanız buralardayız her konuda yardımcı oluruz.

Yorum yap

Göstermiş olduğun ilgiye tşk. memorist hocam, vu duo yu yeni aldığım için bu konuya yabancıyım. Daha önce 2000 süperplus kullandığımdan usb ile kolaylıkla atıyordum. Vu da usb olayı olmadığından,yapamıyorum cccam da olmadığından mecburen softcam la idare edeceğiz.Benim cihazda İmaj, BlackHole Vu+ Duo v. 1.6 yüklü, buna göre sırayla neyi nereye nasıl atacağımı bilmiyorum hangi proğramı indirecem hangi dosyaya atacam bilmiyorum daha açıkca anlatırsan memnun olurum. Birde chmod 755 yapmayı nerden nasıl yapıyoruz şimdiden teşekkürler hocam.

Yorum yap

anyılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Göstermiş olduğun ilgiye tşk. memorist hocam, vu duo yu yeni aldığım için bu konuya yabancıyım. Daha önce 2000 süperplus kullandığımdan usb ile kolaylıkla atıyordum. Vu da usb olayı olmadığından,yapamıyorum cccam da olmadığından mecburen softcam la idare edeceğiz.Benim cihazda İmaj, BlackHole Vu+ Duo v. 1.6 yüklü, buna göre sırayla neyi nereye nasıl atacağımı bilmiyorum hangi proğramı indirecem hangi dosyaya atacam bilmiyorum daha açıkca anlatırsan memnun olurum. Birde chmod 755 yapmayı nerden nasıl yapıyoruz şimdiden teşekkürler hocam.

İlk önce herhangi bir FTP programı ile cihaza bağlanacaksınız,ben ücretsiz olduğu için Filezilla kullanıyorum,(bu bağlantı ile ilgili burada kısmi bilgiler vermiştim linke bakabilirsiniz.http://www.mach1digital.com/mach1for...49&postcount=4 )
                    Ftp ile yapılan işlemlerde imaja göre farklılık yoktur,hepsinde aynı işlem uygulanır,sadece bağlanmak için parolalar değişebiliyor, @memorist'in eklediği resimlerde olduğu gibi,dosyayı indirip içindeki dosyaları ( kéys olan klasörün içindekileri var/kéys olan bölüme,scce olan klasördeki dosyaları var/scce olan bölüme göndereceksiniz.) attığınız dosyaların üzerine gelip mause ile sağ tuşlayıp dosya izinleri bölümünden chmod 755 yapacaksınz, işlem bu kadar.

Kolay gelsin.
                    www.next.com.tr

Yorum yap

FTP mi yoksa FXP mi bağlanacam hocam...

Yorum yap

Farketmez FTP yada FlashFXP ile istediğin birisi ile bağlan,sonuçta hepsi aynı işi görüyor

Kolay gelsin.
                        www.next.com.tr

Yorum yap

Sevgili karbon var icerisindeki ****,scce leri attım indirdiğim dosya içerisinde atta birde Today **** Update !!! bulunmakta bunu nereye atacam.
                          Birde chmod 755 yapamadım, hangi dosya üzerinde sağ tuş yapacam, dediğini var üzerinde denedim dosya izinleri bölümünü göremedim teşekkürler.

Yorum yap

Chmod olayını çözdüm. hellasatı açamıyorum 15.06 keylerini attım...

Yorum yap

anyılmaz Nickli Üyeden Alıntı
                              Chmod olayını çözdüm. hellasatı açamıyorum 15.06 keylerini attım...
                              mgcamd_135a pach dosyasını yükledinizmi yüklediyseniz softcam managerden mgcamd çalıştırdınızmı

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X