• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

humax sinyal gidip gelmesi

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• humax sinyal gidip gelmesi

bende humax5400 bazi kanallarda asiri derecede sinyal gidip gelmesi oluyor özellikle 42-23 ve 13 derecedeki kanallarda yardimci olursaniz sevinirim

arkadaşım cihazda arıza olsa diğer uydulardada yapar hepsindemi yapıyor sadece bu yazdığın uydulardamı?
    BEN UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM...

Yorum yap

hepsinde yapmiyor 42 derecede TRTlerde kanal7 flash tv de yapiyor 13 derecede multilerde yapiyor 23 derecede türk kanallarinda yapiyor

Yorum yap

arkadaşım çoğunda yapıyor bence senin cihazdan kaynaklanmıyor o durum anten sorunu varsende gibi geliyor bana önce anten systemini bi kontrol bana kalırsa sonra cihazda denersin!

Yorum yap

xmuzox Nickli Üyeden Alıntı
          hepsinde yapmiyor 42 derecede TRTlerde kanal7 flash tv de yapiyor 13 derecede multilerde yapiyor 23 derecede türk kanallarinda yapiyor

sizin sorununuzu anlayamadım ama yaklaşık 7 yıldır humax kullanıyorum böyle bir sorun yaşamadım.

Yorum yap

arkadaslar ben derdimi anlatamadim galiba antenle bir sorunum yok motor sistemi kullaniyorum hepsi tikir tikir calisiyor dedigim kanallarldada 60ile 80 arasi sinyal var ama bazen rüzgar cikmista anteni salliyor gibi sinyal bir sifira düsüyor bir 80 ne cikiyor bazen ayni pach´i iki kere yüklersem bunu yapmiyor ama aradan zaman gectikten sonra yeni pach yükleyince yine yapiyor bu neden kaynaklanabilir motor kullaniyorum 36 tane uyduya yaklasik 3800 programa bakiyorum bu dediklerimin haricinde digerlerinde bir sorun yok 0.6 üniversal lnb kullaniyorum acaba lnb denmi yapiyor

Yorum yap

arkadaşım

sorun sanki kablo bağlantılarında bir gevşeklik var gibi, tüm bağlantıları yeniden yapamanız belki sorunu çözecektir.

saygılar.
              www.teknoshare.com

Yorum yap

kablo baglantilarindan degil öyle olsa hepsinde yapar

Yorum yap

arkadaşım sorununu anladım bende rüzgarlı biryerde oturuyorum tepe sayılır nerdeyse humax var yıllardır motorlu çanakta evet rüzgar olunca sallanıyor ve sinyal tamamen gidiyor sonra geliyor tabiki bu sıradada görüntü gidiyordu çanağı sağlamlaştırdım ve öyle denedim haliyle biraz azaldı bu durum rüzgarsız havalarda sorun yok çok rüzgarlarda yapıyordu geçen ay humaxı sattım dreambox alıcam diye bu arada beklerken hadi dedim next dursun şurda taktım onda öyle bir sorun yok yani humaxta çok hassas bu olay sinyal rüzgardan sallanınca hemen sıfıra düşüyor.bence sen çanağını biraz daha sağlamlaştırıp dene olmassa maunta arkadan demir lama aparat falan yap ben öyle yapmıştım...
                  kolay gelsin...

Yorum yap

usta ben rüzgarda sallaniyor demedim rüzgarda sallaniyormus gibi sinyal gidiyor dedim yoksa canagin sallandigi filan yok ayrica bende 5 senedir humax kullaniyorum ben derdimi anlatamadim yada siz anlamadiniz yinede ilgilendiginiz icin tesekkür ederim ayni settingi yada ayni pachi iki sefer üst üste yüklersem yapmiyor bu sinyal kaybolmasini ben bunun neden kaynaklandigini bir türlü cözemedim belki burada ayni seyi yasayip cözen arkaslar vardir diye bu sorunu sizlere sorma ihtiyaci duydum anlasilan bu sorun benden baska kimsede yok ilgilenen arkadaslara ilgilerinden dolayi tesekkür ediyorum

Yorum yap

aynı problam bandede var arkadaş.....
                      herhangi bir tv den atv ye gecince sinyal yok ve şifreli diyor daha sonra kanal acılıyor... gerci banim cihazda ra hatası var setting attım düzelmedi belki ondan yapıyor diyorum ama diğer kanallardada böyle kesilmer oluyor..

Yorum yap

xmuzox dostum senin sorununu ben gayet iyi anladım,Aynı sorunu aylarca bende yaşadım.
                        Turksat kanallarını bilmem ama multilerde sorunu şu şekilde çözebilirsin.
                        Settings-kurulum-anten ayarlarından ayni diseq farkli bir hotbird daha oluştur ve anten ayarlarindan universal yerine 10600 ü seç,daha sonra multileri tekrar arat ve kaydet .Sorunun çözülmüş oldugunu göreceksin.
                        saygılar.

Yorum yap

sorun pachden oluyor arkadaşlar!Aynı sorun bendede olmuştu,kanalların sesi gidip geliyor-disag sinyal vermiyordu?
                          İYİYE DEĞİL,EN İYİYE SAHİP OLMAK İÇİN!

Yorum yap

@xmuzox;
                            aynı sorun bende de oluyor,özellikle türksat'ta.ancak bendeki sorun kanal değiştirince oluşuyor.mesela ATV'den STAR'a geçerken "moving motor-->türksat1c" geliyor kısa bir süre.bunu engellemek için yapmadığım kalmadı.kanalları(setting)sıfırladım,değişik yamalı(pacht) attım hatta orjinal firmware bile attım gözlemlemek için.yani kısaca ne yaptıysam engelleyemedim.fakat sadece türksatta yapıyor(ne hikmetse).tahmin ederim bu olay değişik S/R lerden oluşuyor.sen bir de (mutlaka yapmışsındır ama)diseqC konumunu "disable" yap bakalım!.belki fark eder.

Yorum yap

arkadasim senin sorunun setinkten kaynaklaniyor setingi yeni yükle halolmasi lazim olmazsa yazarsin

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X