• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Kablo net ve Card sharing?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Kablo net ve Card sharing?

hocam nex 9000 ultra pvr hayırlı olsun öncelikle,aysonu gibi alıcam bu cihazı,yalnız bir sorum olucak benim internet sağlıcım kablonet.Acaba kablonetten card sharing yapabilmek mümkün müdür?adsl bağlanabilir mi kablo nete?şimdiden teşekkürler.Saygılarımla.......................... .

Kablonetin de bir modemi var ondada ethernet girişi var takarsın 9000 i çalışır bence bende kablonet yok ama olması lazım ...
    Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
    http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
    www.nextyazilim.com

Yorum yap

Sayın hocam,benim öğrenmek istediğim şu;adsl'i pvr cihazıma kablosuz aktarabilirmiyim?Modemim wireless'li,receiver'a kablosuz aktarmak için herhangi bir yol varmı?Teşekkür ederim.

Yorum yap

Cihazlar wireless calışmıaz...

Yorum yap

acaba 9000 ultaya wirelles ozellik yapilamazmi mesela uydu fuarinda dreambox a baktim 10000 serisi cikacakmis ve hdd ve wirelles baglantiyi destekleyecekmis next e de yakisir olamazmi

Yorum yap

Arkadaşlar, kullandığınız kablosuz ADSL modem ile aynı marka access point alıp bunu köprü (bridge) modunda kullanırsanız, access point'e Next 9000 PVR'ı bağlayabilirsiniz sanırım.
            Örneğin Airties marka bir access point var. Modeli AP-300.
            Bu cihazın kullanım kılavuzunu bir inceleyin. Adresi:
            http://www.airties.com/docs/AP-300_k...m_kilavuzu.pdf
            3. sayfada şemalarla cihazın çeşitli çalışma modları gösterilmiş.
            Köprü modu da var.
            Bir inceleyin derim. Diğer markalarda da bu tür cihazlar var diye biliyorum.

Yorum yap

alikiuyuklaki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Arkadaşlar, kullandığınız kablosuz ADSL modem ile aynı marka access point alıp bunu köprü (bridge) modunda kullanırsanız, access point'e Next 9000 PVR'ı bağlayabilirsiniz sanırım.
              Örneğin Airties marka bir access point var. Modeli AP-300.
              Bu cihazın kullanım kılavuzunu bir inceleyin. Adresi:
              http://www.airties.com/docs/AP-300_k...m_kilavuzu.pdf
              3. sayfada şemalarla cihazın çeşitli çalışma modları gösterilmiş.
              Köprü modu da var.
              Bir inceleyin derim. Diğer markalarda da bu tür cihazlar var diye biliyorum.
              bunun hakkında bilgi istiyorum bilgisi olan varmı sayet bende kamlosuz adsl kullanıyorum bu sekilde kablosuz adsl ile kart paylasımı yapılabilirimi piyasayı arastırdım kablosuz paylasımı destekleyen recever yok bi dream box 10000cıkacak diyorlar aama ne zaman egfer olursa hemen alırım daha fazla bilgisi olan varsa anlatsın

Yorum yap

Kablosuz modeme cihaz bağlanmaz arada dlink robotics link vs gibi dağıtıcı olacak ancak belki o zaman çalışır

Yorum yap

doktor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Kablosuz modeme cihaz bağlanmaz arada dlink robotics link vs gibi dağıtıcı olacak ancak belki o zaman çalışır
                  dediğinizi tam olarak anlayamadım yani bu cihazlaolabilrimi dagıtıcı gorevini yapabilirimi benim zaten cihazla pc arası cok uzak evin icinde bir odadan bir odaya kablo pek hos olmaz benim icin pek sorun olmaz ama malum turk hanımları karı dırdırı falan cekmek istemiyorumtemizlikk falan olyorya kablolar falan bundan bile kavga cıkıyor evin cinde bir suru kablo neyse konuyu dagatmıyım arkadas katolokta anlatmıs baktınızmı sizin dediginiz gibi bi dagıtıcı gorevini gorebilrimi kamlosuz olarak cihazı takabililirmiyiz ona

Yorum yap

Ben kablolu sistem kullanıyorum hep wireless değil ama mesela triple dragon kullanan arkadışım da ana modem wireless üst kata dlink aktarıcı ile netini taşıyıp onada triple ı takıp ip alıp share yapabiliyor aynı mantıkla pvr ultrada çalışabilir bence ana modemden dlinke diğer odaya wireless ondanda kablo ile yani..
                    Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
                    http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
                    www.nextyazilim.com

Yorum yap

Arkadaşlar Merhaba,

TV'yi seyrettiğiniz yer ile, kablosuz ADSL modeminizin bulunduğu yer arası uzak ve ev içinde kablo dolaşımından nefret ediyorsanız Ultra 9000 (PVR)' ınızı kablosuz ağa dahil etme yöntemleri;

1) Eğer Çanaktan gelen kablo ile ADSL modeminizin bulunduğu yer yakınsa
                      Cihazınızı ADSL modem'in olduğu yere koyabilir ve Wireless Ses/Görüntü/kumanda aktarıcınız ile uydunuzu istediğiniz yerdeki TV'den izleyebilirsiniz.

2) Eğer uydu alıcısı yakınında daimi bir PC varsa, uydu alıcınızın ethernet portunu, PC ethernet portuna çapraz kablo ile bağlayabilirsiniz. PC sürekli açık kalma şartı ile, Cihazınız PC üzerinden kablosuz ağa dahil ettirilebilir. (Ben bunu uyguluyorum). Söylediklerim PC'nizin Wireless modemi olduğu varsayımı ile doğrudur. PC'deki işletim sistemine göre, PC'nin iki farklı IP interface'i olacaktır.
                      Bu iki interface arasında IP Routing enable edilmelidir. Bu da
                      "Run" diyerek Command prompt açılır ve regedit yazılır. Gelecek olan
                      Windows Registry Editor'de PEnableRouter parametresi default "0" dır. Bunu
                      1 yapın. PC restart edin.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Tcpip\Parameters]
                      "IPEnableRouter"=dword:00000001

Daha sonra ADSL ağa bağlı interface üzerinden "İnternet Ulaşımına İzin Ver" melisiniz. Bu da Control Panel->Network Connections->"Wireless Connection"
                      a sağ tık ile properties'ten advanced tabındadır.

3)Yukardaki durumlar size uymuyorsa, AIRTIES AP301 Wireless AP/Router/Bridge almanızı tavsiye ederim. AP300 modelinden üstün özellikleri var (Bridge modunda WPA desteği, DHCP Server çalıştırabilme vb)
                      Üstelik adaptörü ve kendisi çok küçük. AP301 ile işiniz daha kolay ama bu kez de 90-100 YTL arası harcama yapmanız gerek. Cihazın kutusu içinden ethernet kablosu da çıkıyor.

size uyanı seçin derim.

Kolay Gelsin

Yorum yap

3. maddede AP301 bridge (köprü) modunda çalıştırılmalıdır. Kullanım
                        kılavuzunda (internetten de alabilirsiniz) çok detaylı anlatımı var.
                        Problem yaşamazsınız, Adımlar basit ve net bir dille anlatılmış

Yorum yap

Arkadaşlar merhaba. 2 ay önce adslden kablo nete geçtim. Firmanın verdiği pozitek kablo modemi aldım. Elimde airties ap300 var adsl modemimle beraber wireless olarak internete çıkabiliyordum. Ama kablo modemle ne yaptıysam başaramadm en son şöle bi mantık denedim ama oda olmadı.
                          Kablo modem ip:195.174.128.1 olduğu için
                          ap özellikler:
                          ip:195.174.128.2
                          subnet mask:255.255.192.0 (çünkü ethernetle bağlayınce bu subneti görüyo)
                          dhcp açık, ip aralığı 195.174.128.30 195.174.128.170
                          default gateway:195.174.128.1
                          Ama genede bağlanamıyorm, ve laptop anlamadığım bi şekilde gene 255.255.255.0 subnetini görüyo. Bu konuda bi çözüm bilen varsa lütfen paylaşsın teşekkürler.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X