• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Atv ve Kanal 1 de problem

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Atv ve Kanal 1 de problem

Herkese merhaba, daha önce farklı forumlarda aynı problemi dile getirmeme rağmen bir çözüm elde edemedim. Atv ve Kanal 1 de sinyal seviyeleri gayet iyiyken zaman zaman sinyal kalitesi çok aşağılara düşüyor. Diğer kanallarda problem yok. Havanın bulutlu olduğu zamanlarda iki kanal hiç göstermiyor, hava iyiyken dahi bu kanalların sinyal kalitesi çok aşağılara düşüp kanalları izlenmez hale getiriyor. 40 daireli bir apartmanda merkezi sitemle yayınları izliyorum. Apartmanda benim dışımda kimsede problem yok, ayrıca başka bir cihaz getirip denediğimde bu iki kanalı sorunsuz izleyebiliyorum. Sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir. Teşekkürler...
    Cihaz: Next 2000 cis super plus

evet bazen kökten sinyal kesilip birkaç saniye sinyal yok yazıp geri geliyor.

Yorum yap

dostum en sağlıklısı AES PROMO daki türksat frekanslarına göz atmandır
      next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

turksat canağı ayarsız lnb polarite ayarı iyi yapılmamış ve kablonuzda kaliteli değilse kesilmesi normal...
        MACH1 HOCAM SAĞOLSUN

Yorum yap

kenan_citak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          turksat canağı ayarsız lnb polarite ayarı iyi yapılmamış ve kablonuzda kaliteli değilse kesilmesi normal...
          mesajı iyi okumamışsınız hocam, 40 daireli apartmanda bir tek bende problem var ve başka bir cihaz getirip denediğimde bu kanalları sorunsuz izleyebiliyorum...

Yorum yap

süperler cok hassas kaliteli kablo iyi ayar gerektiriyor
            AYBERK ELEKTRONİK

Yorum yap

ramis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              süperler cok hassas kaliteli kablo iyi ayar gerektiriyor
              daire içinde kullanılan kablolar yeterince kaliteli, cihazda bu anlamda sorun olabilirmi, öğrenmek istediğim bu..

Yorum yap

cihazda bir sorun yok baglantıların konturol et birde tp lerini ekleden son rakkamlarını eksilt veya yükselt yeniden yaz
                AYBERK ELEKTRONİK

Yorum yap

ana hattan gelen kablonda sorun vardır denemeden sorunu çözemezsin arkadaşım...
                  MACH1 HOCAM SAĞOLSUN

Yorum yap

kenan_citak Nickli Üyeden Alıntı
                    ana hattan gelen kablonda sorun vardır denemeden sorunu çözemezsin arkadaşım...
                    neyi denemeden?

Yorum yap

brsgndgn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Herkese merhaba, daha önce farklı forumlarda aynı problemi dile getirmeme rağmen bir çözüm elde edemedim. Atv ve Kanal 1 de sinyal seviyeleri gayet iyiyken zaman zaman sinyal kalitesi çok aşağılara düşüyor. Diğer kanallarda problem yok. Havanın bulutlu olduğu zamanlarda iki kanal hiç göstermiyor, hava iyiyken dahi bu kanalların sinyal kalitesi çok aşağılara düşüp kanalları izlenmez hale getiriyor. 40 daireli bir apartmanda merkezi sitemle yayınları izliyorum. Apartmanda benim dışımda kimsede problem yok, ayrıca başka bir cihaz getirip denediğimde bu iki kanalı sorunsuz izleyebiliyorum. Sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir. Teşekkürler...
                      Cihaz: Next 2000 cis super plus
                      aynı sorunu bende yaşadım arkadaşım hatta sana şunu diyeyım oyle tuhaf ki evde 2 tane cihaz var biri o kadar düşük sinyal alıyor ve bazı kanallar hiç yok.diğeri cam gibi?? ortak anten apartmanda..araştırdım kablodan değiştirdim sinyalı kotu olanı o da cam oldu yani kablo abem başka bi şeyden değil yane......::cuara::cuara:

Yorum yap

ramis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        cihazda bir sorun yok baglantıların konturol et birde tp lerini ekleden son rakkamlarını eksilt veya yükselt yeniden yaz
                        tp leri eksilterek ve arttırarak denedim ama çözüm olmadı...

Yorum yap

brsgndgn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          tp leri eksilterek ve arttırarak denedim ama çözüm olmadı...
                          arkadaşım sen benım dediğimi yap sorunun düzelecek değiştir kabloyu bak olacak o.....:ters: istersen sok reciever başka kablo tak çalıştır normal gosterecek..sorun kablodaaa dinle sen benı...biliyozda yazıyoss :cuara::cuara:

Yorum yap

takdogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            arkadaşım sen benım dediğimi yap sorunun düzelecek değiştir kabloyu bak olacak o.....:ters: istersen sok reciever başka kablo tak çalıştır normal gosterecek..sorun kablodaaa dinle sen benı...biliyozda yazıyoss :cuara::cuara:
                            :ters::ters::ters::ters::ters:

yapayımda dedigini, yaklaşık 30 metre kablo gerekli :ters::ters::ters:

Yorum yap

5000 modelleri ve sekizbin modellerinde sorunsuz izlerken süperler cıkınca sinyal düştü o zaman kabloyu deyiştirdik düzeldi biraz hassas demem bundan her şeyin kaliteli olması gerekiyor cok kötü kablodada hiç sinyal almadıgım yerlerde tpleri bir deyil 3 veya 4 eksiltip artırıp en yüksek sinyali yakaladım sorunsuz seyrettiriyorum yayınları en yüksek sinyali nerde yakalıyorsan orda bırak birde sarı tuşla ince ayarınıda cek
                              AYBERK ELEKTRONİK

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X