• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next YE 2000 CIS SUPER PLUS USB "li modele HDTV Eklenirmi?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next YE 2000 CIS SUPER PLUS USB "li modele HDTV Eklenirmi?

arkadaslar ben Next YE 2000 CIS SUPER PLUS aldim daha y eni ama birde baktimki hdtv denen özelligi yokmus bu özelligin ne kadar önemli yada ne kadar yaygin yada benzeri es anlamli diger sorulari hakkinda bilgim yok bunun icin sizlerden bilgi almak istedim bu hdtv cok önemli bir seymi yada cok önemli olacak bir durumami gelcek ve normal bir ye 2000 serisinden birinde hdtv li olani var bu özellik bir programla yada yazilimla eklenirmi bu aralar cok kisinin agzinda duyorumda hdtv hdtv diye cam gibiymis göruntu bütün kanallar o yayina geciyormus sonra bizim receverda o özellik yok diye apisip kalmayalim 250 ytl verdik en sorunsuz en iyi modellerden biri dediler parayi cöpe atmis olmayiz insallah bu özellik yüzüne BU SITEDE COK IYI ANLAYAN VE BILGILERINI PAYLASMAKTAN KACINMAYAN ARKADASLAR GÖRDUM BAYAGI BIR INCELEDIM HERKES CANI GÖNÜLDEN BIRBIRININ SORUNLARINA CÖZÜM BULMAYA CALISIYOR VE BU KONUNUN OLDUGUNUDA GÖRMEDIM O SEBEPLE SIZE DANISMA AMACLI ACTIM EGER AYNI KONUDAN FORUMDA BASKA BIR YERDE DAHA VARSA AFFINIZA SIGINIYORUM BOSUNA KALABALIK YAPMAK ISTEMEM VARSADA GÖRMEDIM AYNI KONUDAN..

DESTAN YAZMIS GIBI HISSETTIM KENDIMI ALT TARAFI BIR HDTV NE ISE YARAR YAZACAKTIM Hzur:

arkadaşım öncelikle foruma hoşgeldin..
    almış olduğun cihaz zaten adı gibi süper bir cihaz hayırlı olsun..
    HD(high-definition) yani yüksek çözünürlük özelliği programla veya yazılımla EK-LE-NE-MEZ donanım olarak desteklemesi gerekir..
    hd özellikli cihazlar ayrıdır parayı sokağa atmadın merak etme çünkü aldığın cihazın hdli versiyonu senin aldığın cihazın fiyat olarak zaten 2-3 katı bilmem anlatabildimmi ..
    bu arada forumda büyük harflerle yazı yazmak yasaktır kolay gelsin

Yorum yap

hd tv yeni bir sistemdir türksatta daha hd yayın yapan kanal yoktur eskiden analog tan sonra digital çıktı şimdide hd çıktı.
      Next Machina 3D Super Combo, Next8000xcam plus ve next 2000 cx net

Yorum yap

Hayırlısı olsun güle güle kullanın.Kendinizinde belirtiği gibi uydu olayında daha yeni olduğunuz için böyle güzel bi cihazla başlamak iyi olmuş sizin için bu recevieri bi çözün,bıkın (kolay kolay bıkamazsınız yaaa ) ondan sonra HDTV ye geçersiziniz.Bu arada HD olayı için sadece receiver ile bitmiyor daha bunun tv side hd olması lazım ve izleyeceğiniz kanallarında HD yayına geçmiş olması gerekir.Yani kısacası uzun hikaye şimdilik...Tekrar hayırlısı olsun güle güle kullanmanız dileği ile sizin için gerekli tüm bilgi forumda mevcut araştırdıkca cihazınızı çok seveceksiniz ve kopamayacaksınız iyi seyirler...Selamlar saygılar....

Yorum yap

G-Force Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          arkadaşım öncelikle foruma hoşgeldin..
          almış olduğun cihaz zaten adı gibi süper bir cihaz hayırlı olsun..
          HD(high-definition) yani yüksek çözünürlük özelliği programla veya yazılımla EK-LE-NE-MEZ donanım olarak desteklemesi gerekir..
          hd özellikli cihazlar ayrıdır parayı sokağa atmadın merak etme çünkü aldığın cihazın hdli versiyonu senin aldığın cihazın fiyat olarak zaten 2-3 katı bilmem anlatabildimmi ..
          bu arada forumda büyük harflerle yazı yazmak yasaktır kolay gelsin

bu cihazı gerçekten merak ediyorum test için alacağım...
          Atlanta HD-Box Pvr/Dreambox 500 S/110Triax OffsetÇanak/StabHH-120DisecgMotor/Dıavola 0.1db Inb

Yorum yap

Arkadaslar cok tesekkür ederim hepiniz ayri ayri aciklayici konusmussunuz gercekten süper bir ortamin icine dustum sanirim alaninda bilgili ve anlayisli bir kitleyle paylasimda olmaktan gurur duyuyorum bu arada gforce arkadasim site icerisinde büyük harfle konusmak yasaktir demissiniz haklisiniz bagirma anlamina geliyormus sanirim ama bunu farkinda olmadan Capslock acik kalmis öyle yazmisim yazimi farkinda olmadim kusura bakmayin bilgilendirdiginiz icinde ayrica tesekkür ederim

Yorum yap

armani34 arkadaş
              hd yayın yapan kanallar zaten sınırlı sayıda. eğer tv de yuv girişi var ise cihazını tv ye component kablo ile bağla. hdtv ye yakın kalitede görüntü netliğin olur.

Yorum yap

february Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                armani34 arkadaş
                hd yayın yapan kanallar zaten sınırlı sayıda. eğer tv de yuv girişi var ise cihazını tv ye component kablo ile bağla. hdtv ye yakın kalitede görüntü netliğin olur.
                dostum bilgi için teşekkürler sd yayınlarda mesela trt.star.showda bu kablo ile compenant kablo ile hd yakın görüntü alınabiliyormu biraz açıklayıcı yazarsan sevinirim kablonun markası ne başka neler gerekiyor yuv çıkışı var lcd de benim sony bravia lcd sevgiler.

Yorum yap

kullandığım kablo philips altın uçlu component kablo.ayrıca audio yani ses için de kablo alman gerekli. vereceğin paraya değer merak etme. scart to scart kabloya göre component to component kablo arasında belirgin bir görüntü kalitesi var. bir sıralama yapayım (kötüden iyiye)
                  1-scart
                  2-dvi
                  3-component
                  4-hdmi

yani hdmi kablo bağlantıya göre en yakın görüntü kalitesi component kablo ile bağlantıda alınır.

Yorum yap

kullandığım kablo philips altın uçlu component kablo.ayrıca audio yani ses için de kablo alman gerekli. vereceğin paraya değer merak etme. scart to scart kabloya göre component to component kablo arasında belirgin bir görüntü kalitesi var. bir sıralama yapayım (kötüden iyiye)
                    1-scart
                    2-dvi
                    3-component
                    4-hdmi

yani hdmi kablo bağlantıya göre en yakın görüntü kalitesi component kablo ile bağlantıda alınır.
                    çok teşekkür ederim dostum bilgi için bende next2000hd var cihazın içinden çıkan hdmı kablo ile bağlantı yaptım hdler gayet net sd normal yayınlardada compenant mı kullanmalıyım sence yoksa sd leri en net hd yakın nasıl izlerim asıl sorum buydu aslında..

Yorum yap

kablonun cinsi ile birlikte, yani scart, yuv, hdmi vesaire, kablonun kalitesi en önemli olan, mesela altın uçlu scart kablo görüntü kalitesi, altın uçlu yuv kablo görüntüsüne yakındır. eğer elindeki hdmi kablo altın uçlu kaliteli bir kablo ise yuv kablo almana gerek yok. kablo kalitesinden şüphen varsa iyi bir kalitede hdmi kablo al bence. yuv almana gerek yok. yuv alırsan ayrıca audio kablo alman gerekir.
                      saygılar

Yorum yap

kablonun cinsi ile birlikte, yani scart, yuv, hdmi vesaire, kablonun kalitesi en önemli olan, mesela altın uçlu scart kablo görüntü kalitesi, altın uçlu yuv kablo görüntüsüne yakındır. eğer elindeki hdmi kablo altın uçlu kaliteli bir kablo ise yuv kablo almana gerek yok. kablo kalitesinden şüphen varsa iyi bir kalitede hdmi kablo al bence. yuv almana gerek yok. yuv alırsan ayrıca audio kablo alman gerekir.
                        saygılar
                        çok teşekkür ederim altın uçlu değil hdmi birisi phılps altın uclu hdmı tavsiye etmişti ondan alayım bir tane belki sd yayınlarada bayağı etkisi olur saygılar dostum.

Yorum yap

philips, monster yada hama markalardan birisini alabilirsin. kaliteleri birbirine yakındır.
                          iyi günler

Yorum yap

yardımların için çok teşekkür ederim dostum sevgiler.

Yorum yap

hamanın çok kaliteli olduğunu söylüyorlar

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X