• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

cx usb cihazdan hdd kayıtta sorun..

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• cx usb cihazdan hdd kayıtta sorun..

sayın arkadaşlar ve bu konuda usta olan arkadaşlara bir sorun hakkında görüşlerini sormak istiyorum. elimde yedek bir hdd vardı buna kutlu bir usb aparatı aldım patition magıc programı ile fat 32 olarak biçimlendirdim ve decevire takıp kayıt yaptığım zaman 5 sn kayıt yaptıkdan sonra biraz bekliyor ve kendiliğinden kayıttan çıkıyor bazen takılıyor hiç kumanda edilmiyor arkadan kapatıp açıyorum kapatıp açmadan usb kabloyu çekdiğim zaman kanal listesi çıkıyor ve kendiliğinden kanal listesi bir kaç saniye gidip geliyo sonra normale dönüyo. bazende usb ye takıpta mavi tuşa basınca hiç hareket olmuyo ve kumanda kitleniyor kabloyu çıkartınca kayıtım sonlardırmak istiyomusunuz yazızı çıkıyor. acaba hdd ugun deyilmi yoksa format atarken mi hata yaptım. cihazda sorun olmaması lazım çünkü 1gb usb var onda sorun yok . bu konuda görüşlerinizi rica ediyorum .sargılar

Bende fat 32 li hdd deye kayıtta sorun yok powerı ayrı olan vede olmayan 3 farklı box kullanıyorum hepsi ok
    Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
    http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
    www.nextyazilim.com

Yorum yap

sayın mach1 sizde formatı partition magıc prog.lamı yaptınız bende hhd kutulu voltajı hariçden yani adaptörü var ordan alıyo.(3.5 inc hdd barracuda 7200). 120 gb acba biçimlendirmeyi kasaya takıpmı yapsam birşey farkedermi.
      fikirlerinizi rica ediyorum . saygılar

Yorum yap

şükrütunc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        sayın mach1 sizde formatı partition magıc prog.lamı yaptınız bende hhd kutulu voltajı hariçden yani adaptörü var ordan alıyo.(3.5 inc hdd barracuda 7200). 120 gb acba biçimlendirmeyi kasaya takıpmı yapsam birşey farkedermi.
        fikirlerinizi rica ediyorum . saygılar
        Bir kereye mahsus kasaya takıp formatlayın yalnız windows'ta
        formatlamayı deneyiniz......

Yorum yap

işin garibi kasaya takdım windows da formatı denedim bu seferde fformat seceneklerinde sadece nfts var fat32 gözükmüyo. p. magıc la formatlarken fat 32 yapabiliyorum.ilginc bi durum anlamadım gitti.saygılar

Yorum yap

şükrütunc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            işin garibi kasaya takdım windows da formatı denedim bu seferde fformat seceneklerinde sadece nfts var fat32 gözükmüyo. p. magıc la formatlarken fat 32 yapabiliyorum.ilginc bi durum anlamadım gitti.saygılar
            p.magic ile önce bilgisayarın hdd'sini fat 32 yap sonra external'i formatlayabilirsin....

Yorum yap

arkadaşım ben de aynı sorunu yaşadım bende de 80gb hd var xp de 32gb kadar fat32 oluyor 32gb büyük hd ler fat32 olmuyor hd 3 ve ya 4 böl ben öyle yaptım şu an hiç bir sorun yok

Yorum yap

ejder03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                arkadaşım ben de aynı sorunu yaşadım bende de 80gb hd var xp de 32gb kadar fat32 oluyor 32gb büyük hd ler fat32 olmuyor hd 3 ve ya 4 böl ben öyle yaptım şu an hiç bir sorun yok
                ejder bu bölme işlemini p. magıc prog. lamı yaptın yoksa kasaya takıp windows lamı yaptın . çünkü kasaya takdığımda fat 32 yi göremedim sadece ntfs seceneği vardı .saygılar

Yorum yap

p magicle yaptım kasaya takınca olmuyor

Yorum yap

32gb geçmeyecek şekilde böl

Yorum yap

alakan için teşk. ederim. saygılar...

Yorum yap

ejder arkadaşım ya bu hdd beni deli etti .5 e böldüm olmadı 6ya böl. olmadı 4 e böl. olmadı hdd 120 gb acaba fazlamı geliyo nedir 2 sn kayıt yapıyo o kadar başka yok anlamadım gitti. aca ayralarında birincil ve mantıksal diye seçenekler var onlarla ilgili olabilirmi.saygılar..

Yorum yap

bende yeni usb hdd kutusu aldım ve aynı sorunları yaşadım, 40 GB HDD yi Fat32 yaptım partition magic ile kayıtlar uzun süreli olmadı ve PC ye aktarmada sorunlar oldu. Sonra HDD den şüphelenip 2. bir disk 60 GB lık onu denedim, yine partition magic ile Fat32 yaptım, bundada aynı sorunlar olunca formatı XP den yapmaya karar verdim. XP 32 GB dan fazla Fat32 yapmıyor, bu yüzden 60 GB diski partition magic ile ikiye bölüp XP disk yönetiminden 30 GB Fat32 olarak formatladım. Şu an normal, büyük disk takanlar bu yöntemi denesin.

Yorum yap

doruk1905 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            bende yeni usb hdd kutusu aldım ve aynı sorunları yaşadım, 40 GB HDD yi Fat32 yaptım partition magic ile kayıtlar uzun süreli olmadı ve PC ye aktarmada sorunlar oldu. Sonra HDD den şüphelenip 2. bir disk 60 GB lık onu denedim, yine partition magic ile Fat32 yaptım, bundada aynı sorunlar olunca formatı XP den yapmaya karar verdim. XP 32 GB dan fazla Fat32 yapmıyor, bu yüzden 60 GB diski partition magic ile ikiye bölüp XP disk yönetiminden 30 GB Fat32 olarak formatladım. Şu an normal, büyük disk takanlar bu yöntemi denesin.
                            dediğiniz gibi yaptım yine beceremedim 200gb p. magıc la 4 e böldüm windowsla fat 32 yaptım malesef yine 2 sn kayıt yapıyor çıkmak istediğimde donuyor kapa aç yapıyorum. şimdide üzerinde fazla işlem yapıldı diye p. magıc prog. hdd bozuk görüyor hiç bir işlem yapmıyor ama windows yapıyor fakat bölmeişlemini yapmıyor tabi . nsl olacak bu iş anlamadım. saygılar

Yorum yap

Büyük ihtimal diskiniz hasar görmüştür, başka bir yedek diskle deneyin. Partition Magic programını kullanmakta çok dikkat ister. Yanlış birşey yaparsanız diski kaybedebilirsiniz.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X