• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Türksat Uydusunda Yayına Başlayacak Kanallar(Başka konu açmayınız!)

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Safa SRT tv (Tokat) yakida Türksat ta yayin da.

Toplantı No : 2013/20
    Toplantı Tarihi : 28.03.2013

Karar No : 6
    Konu : U-TV Yayın Lisansı Talebi (Safa Radyo Televizyon İletişim Yayıncılık Tic. A.Ş)
    İnceleme ve Değerlendirme : İzin Tahsisler Dairesi Başkanlığı’nın 15.03.2013tarihli ve 259 sayılı yazısı ve eklerinin incelenmesi sonucunda;
    Tokat il merkezinden yerel televizyon (T3) lisans müracaatı bulunan ve 6112 Sayılı Kanun kapsamında yayınlarına devam eden “Safa Radyo Televizyon İletişim Yayıncılık Tic. A.Ş ” unvanlı kuruluşun, “SRT” olan logosunu “SAFASRT” olarak değiştirmek ve televizyon yayın hizmetlerini uydu ortamından yapmak amacıyla, uydu televizyon (U-TV) yayın lisansı almak üzere 08/02/2013-3999 ve 08/03/2013-6681 RTÜK Evrak No’lu yazı ile evrakını tamamlayarak Üst Kurula başvuruda bulunduğu,

Dairece yapılan inceleme neticesinde, kuruluşun bilgi ve belgelerini 6112 Sayılı Kanun, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliği ve Medya Hizmet Sağlayıcı Kuruluşlar İle Platform ve Altyapı İşletmecilerinin Uymaları Gereken İdari ve Mali Şartlar Hakkında Yönetmeliğe uygun olarak tanzim ettiğinin belirlendiği,
    Bu çerçevede, 6112 sayılı Kanunun 14 üncü ve 27nci maddeleri ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğin 5, 7 ve 15 inci maddeleri ve Medya Hizmet Sağlayıcı Kuruluşlar İle Platform ve Altyapı İşletmecilerinin Uymaları Gereken İdari ve Mali Şartlar Hakkında Yönetmelik. kapsamında gerekli bilgi ve belgeleri ibraz eden “Safa Radyo Televizyon İletişim Yayıncılık Tic. A.Ş ” unvanlı uydu televizyon (U-TV) yayın lisansının verilmesinin uygun olacağının değerlendirildiği,

Talebin uygun görülmesi halinde, kuruluşun “SRT” olan logosunun “SAFASRT” olarak değiştirilmesi ve teknik altyapıya ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz etmesi ve teknik yeterliliğe sahip olduğunun belirlenmesinin akabinde, uydu televizyon (U-TV) yayın lisansı verilebileceğinin kuruluşa bildirilmesi yönünde karar alınmasını teminen yazının Üst Kurula havale edildiği anlaşılmaktadır.

Gerekçe : Konunun; İzin ve Tahsisler Dairesi Başkanlığı’nın yazısı, eki belgeler ve ilgili mevzuat kapsamında Üst Kurulumuzca yapılan değerlendirmesi neticesinde;
    Talep sahibi kuruluşun, teknik altyapıya ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz etmesi ve ilgili Yönetmelik hükmü kapsamında teknik yeterliliğe sahip olduğunun belirlenmesi akabinde uydu televizyon (U-TV) yayın lisansı verilebileceğinin kuruluşa bildirilmesi ayrıca kuruluşun “SRT” olan logosunun “SAFASRT” olarak değiştirilmesi uygun görülmüştür.

Karar : Yapılan görüşmeler sonucunda, ayrıntıları ve gerekçeleri yukarıda izah olunduğu üzere;
    1- “ Safa Radyo Televizyon İletişim Yayıncılık Tic. A.Ş ” unvanlı medya hizmet sağlayıcı kuruluşun, “SRT” olan logosunun “SAFASRT

Yorum yap

Toplantı No : 2013/20
      Toplantı Tarihi : 28.03.2013

Karar No : 5
      Konu : U-TV Yayın Lisansı Talebi (Baharoğlu Yayıncılık Tanıtım Hiz. A.Ş.)
      İnceleme ve Değerlendirme : İzin Tahsisler Dairesi Başkanlığı’nın 25.03.2013tarihli ve 427 sayılı yazısı ve eklerinin incelenmesi sonucunda;
      “Baharoğlu Yayıncılık Tanıtım Hiz. A.Ş.” unvan ve “Bahar Türk” logolu medya hizmet sağlayıcı kuruluş, genel yayın türünde uydu ortamından televizyon yayını yapmak üzere Üst Kurul'dan talepte bulunduğu ve Üst Kurulun 30/01/2013 tarih ve 2013/07 sayılı toplantısında alınan 7 no'lu karar ile uydu televizyon yayın lisans işlemlerinin başlatılmasına karar verildiği,

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliği Değerlendirme, Lisans ve Yayın İletim Yetkisi Verilmesi başlıklı 15 nci maddesinde yer alan“Bu Yönetmelikte ve İdari ve Mali Şartlar Yönetmeliğinde belirtilen idari, mali ve yayın hizmetine ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz eden kuruluşun uydu yayın lisans veya yayın iletim yetkisi talebi, Üst Kurulca değerlendirilir. Değerlendirme sonucu olumlu olan kuruluşlar, teknik altyapıya ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz ederler. Bu işlemi takiben, teknik yeterliliğe sahip olduğu yerinde yapılan denetimle tespit edilen kuruluşlara Üst Kurulca uydu yayın lisansı veya yayın iletim yetkisi verilir.” hükmü kapsamında, “Baharoğlu Yayıncılık Tanıtım Hiz. A.Ş.” unvan ve “Bahar Türk” logolu kuruluş; satın alınmış ve/veya kiralanmış tesis, araç, gereç ve hizmetlerine ilişkin bilgileri, teknik teçhizat envanterini Üst Kurula ibraz etmiş ve kuruluşun Gaziantep İlinde bulunan yayın merkezinde yerinde yapılan teknik denetim sonuçlarının değerlendirilmesi neticesinde, uydu ortamından televizyon yayını yapabilecek teknik yeterliliğe ve alt yapıya sahip olduğunun tespit edildiği,

Buna göre, “Baharoğlu Yayıncılık Tanıtım Hiz. A.Ş.” unvan ve “Bahar Türk” logolu kuruluşa, 6112 sayılı Kanun ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğin 9 uncu maddesinde yer alan “Uydu ortamından yapılan yayınlarda uydu yayın lisans süresi, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren on yıldır. Lisans süresinin başlangıcı, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihtir.” hükmü ile Kanunun 42 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Yayın lisans ücreti ve yayın iletim yetkilendirme ücreti, lisans veya yetki belgesi verilmesini müteakip altı ay içinde eşit taksitlerle alınır.” hükmü ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliği 15 inci maddesi 2 inci fıkrasında yer alan “Lisans ücretinin Kanunun 42 nci maddesine göre taksitle ödenmek istenmesi halinde, yayın lisansı verilmeden önce, lisans ücreti tutarında Üst Kurula muhatap düzenlenmiş ve Kurulca belirlenen örneğe uygun banka teminat mektubu sunulur. Bu kapsamda Üst Kurula sunulacak banka teminat mektubu tutarı, birden fazla bankadan temin edilen banka teminat mektupları ile de sağlanabilir.” hükmü çerçevesinde, on (10) yıl süreli “Genel” türde uydu televizyon yayın lisansı (U-TV) verilmesi hususunda karar alınmasını teminen yazının Üst Kurula havale edildiği anlaşılmaktadır.

Gerekçe : Konunun; İzin ve Tahsisler Dairesi Başkanlığı’nınyazısı, eki belgeler ve ilgili mevzuat kapsamında Üst Kurulumuzca yapılan değerlendirmesi neticesinde;

Talep sahibi kuruluşun, ilgili Yönetmelik hükmü kapsamında Gaziantep İlinde bulunan yayın merkezinde yapılan denetim sonuçlarının değerlendirmesi neticesinde, bu kuruluşun uydu ortamından televizyon yayını yapabilecek teknik alt yapıya sahip olduğu tespit edilmiş olmakla, 6112 sayılı Kanun ve Yönetmelik hükümleri kapsamında, 10 yıl süreli uydu yayın lisansı verilmesi uygun görülmüştür.

Karar : Yapılan görüşmeler sonucunda, ayrıntıları ve gerekçeleri yukarıda izah olunduğu üzere;
      6112 sayılı Kanun ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin 9 uncu maddesinde yer alan “Uydu ortamından yapılan yayınlarda uydu yayın lisans süresi, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren on yıldır. Lisans süresinin başlangıcı, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihtir.” hükmü kapsamında; “Baharoğlu Yayıncılık Tanıtım Hiz. A.Ş” unvanlı ve “BAHAR TÜRK ” logolu kuruluşa, “10 yıl süreli “Genel” türde uydu televizyon yayın lisansı (U-TV) verilmesine ve 6112 sayılı Kanunun 42 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Yayın lisans ücreti ve yayın iletim yetkilendirme ücreti, lisans veya yetki belgesi verilmesini müteakip altı ay içinde eşit taksitlerle alınır” hükmüne göre bakiye taksitlerin tahsil edilmesine, oy birliği ile karar verilmiştir.

Yorum yap

Kudüs TV yakin da Türksat ta

Toplantı No : 2013/40
        Toplantı Tarihi : 03.07.2013

Karar No : 14
        Konu :U-TV Yayın Lisans Talebi (KUDÜS TV)
        İnceleme ve Değerlendirme : İzin ve Tahsisler Dairesi Başkanlığı’nın 24.06.2013 tarihli ve 950 sayılı yazısı ve eklerinin incelenmesi sonucunda;

“Kudüs Medya A.Ş. unvan ve “KUDÜS TV” logolu medya hizmet sağlayıcı kuruluş, genel yayın türünde uydu ortamından televizyon yayını yapmak üzere Üst Kurul'dan talepte bulunduğu ve Üst Kurulun 28/03/2013 tarih ve 2013/20 sayılı toplantısında alınan kararı ile uydu televizyon yayın lisans işlemlerinin başlatılmasına karar verildiği,

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin Değerlendirme, Lisans ve Yayın İletim Yetkisi Verilmesi başlıklı 15 nci maddesi birinci fıkrasında yer alan“Bu Yönetmelikte ve İdari ve Mali Şartlar Yönetmeliğinde belirtilen idari, mali ve yayın hizmetine ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz eden kuruluşun uydu yayın lisans veya yayın iletim yetkisi talebi, Üst Kurulca değerlendirilir. Değerlendirme sonucu olumlu olan kuruluşlar, teknik altyapıya ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz ederler. Bu işlemi takiben, teknik yeterliliğe sahip olduğu yerinde yapılan denetimle tespit edilen kuruluşlara Üst Kurulca uydu yayın lisansı veya yayın iletim yetkisi verilir.” hükmü kapsamında “Kudüs Medya A.Ş. unvan ve “KUDÜS TV” logolu kuruluş; satın alınmış ve/veya kiralanmış tesis, araç, gereç ve hizmetlerine ilişkin bilgileri, yayın blok şemasını, teknik teçhizat envanterini Üst Kurula ibraz etmiş ve kuruluşun İstanbul İlinde bulunan yayın merkezinde yerinde yapılan teknik denetim neticesinde, uydu ortamından televizyon yayını yapabilecek teknik yeterliliğe ve alt yapıya sahip olduğunun tespit edildiği,

Lisans ücretinin tamamını yatıran “Kudüs Medya A.Ş. unvan ve “KUDÜS TV” logolu kuruluşa, 6112 sayılı Kanun ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin 9 uncu maddesi ile Kanunun 42 nci maddesinin birinci fıkrası hükmü ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin 15 inci maddesi birinci fıkrası hükmü çerçevesinde, uydu televizyon yayın lisansı (U-TV) verilmesi hususunda karar alınmasını teminen yazının Üst Kurula havale edildiği anlaşılmaktadır.

Karar : Yapılan görüşmeler sonucunda, lisans ücretinin tamamını yatıran “Kudüs Medya A.Ş. unvan ve “KUDÜS TV” logolu kuruluşa, 6112 sayılı Kanun ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin 9 uncu maddesinde yer alan “Uydu ortamından yapılan yayınlarda uydu yayın lisans süresi, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren on yıldır. Lisans süresinin başlangıcı, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihtir.” hükmü çerçevesinde, on (10) yıl süreli “Genel” türde uydu televizyon yayın lisansı (U-TV) verilmesine oybirliği ile karar verilmiştir.

Yorum yap

(Semerkand Çocuk) ve (Jiyan) lisans basfurusu.

Toplantı No : 2014/31
          Toplantı Tarihi : 21.05.2014

Karar No : 9
          Konusu : U-TV Yayın Lisans Başvurusu(Jiyan Televizyon ve Radyo Yayıncılığı A.Ş.)
          İnceleme ve Değerlendirme : İzin ve Tahsisler Dairesi Başkanlığı’nın 16.05.2014 tarihli ve 836 sayılı yazısı ve eklerinin incelenmesi sonucunda;
          “Jiyan Televizyon ve Radyo Yayıncılığı A.Ş.†unvan ve “JİYAN TV†logolu medya hizmet sağlayıcı kuruluşun, uydu ortamından genel yayın türünde televizyon yayını yapmak üzere Üst Kurul'dan talepte bulunduğu ve 04/03/2014 tarih ve 2014/15 sayılı toplantısında alınan 21 nolu Üst Kurul kararı ile uydu televizyon yayın lisans işlemlerinin başlatılmasına karar verildiği,

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin 15 inci maddesi kapsamında “Jiyan Televizyon ve Radyo Yayıncılığı A.Ş.†unvan ve “JİYAN TV†logolu kuruluşun; satın alınmış ve/veya kiralanmış tesis, araç, gereç ve hizmetlerine ilişkin bilgileri, yayın blok şemasını, teknik teçhizat envanterini ibraz ettiği ve kuruluşun Diyarbakır İlinde bulunan yayın merkezinde yerinde yapılan teknik denetim sonuçlarının değerlendirmesi neticesinde, uydu ortamından televizyon yayını yapabilecek teknik yeterliliğe ve alt yapıya sahip olduğunun tespit edildiği,

“Jiyan Televizyon ve Radyo Yayıncılığı A.Ş.†unvan ve “JİYAN TV†logolu kuruluşa, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren on (10) yıl süreli “Genel yayın†türünde uydu televizyon yayın lisansı (U-TV) verilmesi hususunun 11/04/2014 tarih ve 609 sayılı yazı ile Üst Kurula sunulduğu ve Üst Kurulun 17/04/2014 tarih ve 2014/26 sayılı toplantısında alınan 7 nolu kararı ile “ …taleple ilgili olarak, eksikliklerinin ikmali için dosyanın İzin ve Tahsisler Dairesi Başkanlığı’na iadesine “ karar verildiği,

Bunun üzerine düzenlenen stüdyo denetim formlarında kuruluş yetkilisinin imzasının olmadığının görüldüğü, kuruluşun yönetim kurulu başkanı Hasan SANCAR’ın kuruma davet edilerek stüdyo denetim formlarını imzaladığı, buna göre kuruluşa uydu televizyon yayın lisansı (U-TV) verilmesi hususunda karar alınmasını teminen yazının Üst Kurula havale edildiği anlaşılmaktadır.
          Karar :
          Yapılan görüşmeler sonucunda, ayrıntıları yukarıda izah olunduğu üzere;
          Uydu televizyon yayın lisans ücretinin tamamını yatıran ve Üst Kurul kararındaki eksikliği tamamlayan “Jiyan Televizyon ve Radyo Yayıncılığı A.Ş.†unvan ve “JİYAN TV†logolu kuruluşa, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin 9 uncu maddesi hükmü ile Kanunun 42 nci maddesihükmü çerçevesinde, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren on (10) yıl süreli “Genel yayın†türünde uydu televizyon yayın lisansı (U-TV) verilmesine, oy birliği ile karar verildi.

Toplantı No : 2014/31
          Toplantı Tarihi : 21.05.2014

Karar No : 10
          Konusu :U-TV yayın lisans talebi (Semerkand Çocuk Televizyon A.Ş)
          İnceleme ve Değerlendirme : İzin ve Tahsisler Dairesi Başkanlığı’nın 15.05.2014tarihli ve 825 sayılı yazısı ve eklerinin incelenmesi sonucunda;
          “Semerkand Çocuk Televizyon A.Ş.†unvan ve “Semerkand Çocuk†logolu medya hizmet sağlayıcı kuruluşun, uydu ortamından “Eğitim-Kültür†konulu “Tematik Yayın†türünde televizyon yayını yapmak üzere Üst Kurul'dan talepte bulunduğu ve uydu televizyon yayın lisans işlemlerinin başlatılmasına karar verilmiş olduğu,

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliği'nin Değerlendirme, Lisans ve Yayın İletim Yetkisi Verilmesi başlıklı 15 inci maddesi (1)’inci fıkrasında yer alan “Bu Yönetmelikte ve İdari ve Mali Şartlar Yönetmeliğinde belirtilen idari, mali ve yayın hizmetine ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz eden kuruluşun uydu yayın lisans veya yayın iletim yetkisi talebi, Üst Kurulca değerlendirilir. Değerlendirme sonucu olumlu olan kuruluşlar, teknik altyapıya ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz ederler. Bu işlemi takiben, teknik yeterliliğe sahip olduğu yerinde yapılan denetimle tespit edilen kuruluşlara Üst Kurulca uydu yayın lisansı veya yayın iletim yetkisi verilir.†hükmü kapsamında, “Semerkand Çocuk Televizyon A.Ş.†unvanlı ve “Semerkand Çocuk†logolu kuruluşun; satın alınmış ve/veya kiralanmış tesis, araç, gereç ve hizmetlerine ilişkin bilgileri, yayın blok şemasını, teknik teçhizat envanterini Üst Kurula ibraz etmiş ve kuruluşun İstanbul İlinde bulunan yayın merkezinde yerinde yapılan teknik denetim sonuçlarının değerlendirmesi neticesinde, uydu ortamından televizyon yayını yapabilecek teknik yeterliliğe ve alt yapıya sahip olduğunun tespit edildiği, buna göre kuruluşa uydu televizyon yayın lisansı (U-TV) verilmesini teminen yazının Üst Kurula havale edildiği anlaşılmaktadır.

Karar :
          Yapılan görüşmeler sonucunda, ayrıntıları yukarıda izah olunduğu üzere; uydu televizyon yayın lisans ücreti için teminat mektubunu sunan “Semerkand Çocuk Televizyon A.Şâ€ unvanlı ve “Semerkand Çocuk†logolu kuruluşa, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliği'nin 9 uncu maddesi birinci fıkrası ile 15 inci maddesi ikinci fıkrası ve Kanunun 42 nci maddesinin birinci fıkrasındaki hükümler kapsamında, on (10) yıl süreli “Eğitim-Kültür†konulu “Tematik Yayın†türünde uydu televizyon yayın lisansı (U-TV) verilmesine, oy birliği ile karar verildi.

Yorum yap

Yasin TV yakin da Turksa ta yayin da.

Toplantı No : 2014/40
            Toplantı Tarihi : 23.07.2014

Karar No : 9

Konusu : U-TV yayın lisans talebi (Bayram Radyo ve Tel. Yay. A.Ş.)

İnceleme ve Değerlendirme :İzin ve Tahsisler Dairesi Başkanlığı’nın 18.07.2014 tarihli ve 1134 sayılı yazısı ve eklerinin incelenmesi sonucunda;
            Uydu radyo yayın lisansı (U-RD) bulunan “Bayram Radyo ve Televizyon Yay. A.Ş.” unvanlı medya hizmet sağlayıcı kuruluşun, uydu ortamından “Eğitim-Kültür” konulu “Tematik Yayın” türünde uydu televizyon yayını yapmak üzere Üst Kurul'dan talepte bulunmuş olduğu ve 26/02/2014 tarih ve 2014/14 sayılı toplantısında alınan 23 nolu Üst Kurul kararı ile uydu televizyon yayın lisans işlemlerinin başlatılmasına karar verilmiş olduğu,
            Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğin Değerlendirme, Lisans ve Yayın İletim Yetkisi Verilmesi başlıklı 15 inci maddesi (1)’inci fıkrasında yer alan “Bu Yönetmelikte ve İdari ve Mali Şartlar Yönetmeliğinde belirtilen idari, mali ve yayın hizmetine ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz eden kuruluşun uydu yayın lisans veya yayın iletim yetkisi talebi, Üst Kurulca değerlendirilir. Değerlendirme sonucu olumlu olan kuruluşlar, teknik altyapıya ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz ederler. Bu işlemi takiben, teknik yeterliliğe sahip olduğu yerinde yapılan denetimle tespit edilen kuruluşlara Üst Kurulca uydu yayın lisansı veya yayın iletim yetkisi verilir.” hükmü kapsamında kuruluşun; satın alınmış ve/veya kiralanmış tesis, araç, gereç ve hizmetlerine ilişkin bilgileri, yayın blok şemasını, teknik teçhizat envanterini ibraz etmiş ve kuruluşun İstanbul İlinde bulunan yayın merkezinde yerinde yapılan teknik denetim sonuçlarının değerlendirmesi neticesinde, uydu ortamından televizyon yayını yapabilecek teknik yeterliliğe ve alt yapıya sahip olduğunun tespit edilmiş olduğu,
            Konu hakkında karar alınmasını teminen yazının Üst Kurul'a havale edildiği, anlaşılmaktadır.

Karar : Yapılan görüşmeler sonucunda, ayrıntıları yukarıda izah olunduğu üzere;
            Daire Başkanlığının talebinin kabulü ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğin 9 uncu maddesi birinci fıkrasında yer alan “Uydu ortamından yapılan yayınlarda uydu yayın lisans süresi, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren on yıldır. Lisans süresinin başlangıcı, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihtir.” hükmü ile Kanunun 42 nci maddesi hükmü çerçevesinde, uydu televizyon yayın lisans ücretinin tamamını yatıran “Bayram Radyo ve Televizyon yay. A.Ş.” unvanlı ve “Yasin TV ” logolu kuruluşa, on (10) yıl süreli “Eğitim-Kültür” konulu tematik yayın türünde uydu televizyon yayın lisansı (U-TV) verilmesine, oy birliği ile karar verildi.

Yorum yap

Uçankuş TV yayın hayatına başlıyor!

Türkiye’nin ilk magazin kanalı Uçankuş TV 1 Eylül’de yayına başlıyor.
              Müzik, magazin, TV sektörü, sinema-dizi, moda, cemiyet hayatı, sağlık-estetik-güzellik ve eğlence gibi konularda yayın yapacak olan Uçankuş TV, uydu yayınlarının yanı sıra platformlarda da olacak ve ayrıca sürekli internet üzerinden, Türkiye’nin her yerinden ve Avrupa’dan da izlenebilecek.
              Önümüzdeki Pazartesi yayın hayatına başlayacak olan Uçankuş TV’de her sabah, magazinin deneyimli ismi Sacit Aslan ile sunucu Begüm Sürek Coşarer canlı yayında olacak. Programın son bölümünde ise televizyon programlarının rating analizini yapan Anılcan Tanrıyar canlı yayına katılacak. Programın ismi ise 'Magazin Merkezi' olacak.
              Akşam prime-time’da ise 'Ne Diyorsak O' isimli bir program var. Programın daimi yorumcuları Derya Tuna ile Erol Köse olacak. Moderatörlüğünü ise Oğulcan Tanrıyar yapacak.
              Uçankuş TV’nin yöneticileri kanal için, “Burası bir paparazzi kanalı değil… Öncelikle bunu vurgulamak istiyoruz. Ve elimizdeki muhteşem arşivle, aylarca hatta yıllarca görüntü yayınlayacak durumdayız. Çok renkli olacağına inanıyoruz” açıklamasını yaptılar.
              Tüm stüdyoları sessiz sedasız hazırlanan ve Pazartesi için yayına hazır hale getirilen Uçankuş TV’de şu an başlayan kadronun yanına çok kısa süre içinde birçok gazetecinin ve televizyoncunun da katılacağı, Eylül ayı içerisinde yayına üst üste programlar eklenerek ve dopdolu bir magazin kanalının ortaya çıkacağı belirtildi.

Yorum yap

Perpa tv yakinda Turksat ta yayinda.(TUYAD aciklama)

[youtube]BvyU4SR4up0#t=191[/youtube]

Yorum yap

ASpor HD cok yakin da Turksat ta yayin da.

A Haber kanalında grubun yeni spor kanalı ile ilgili kısa bir tanıtım yayınlanıyor.Tanıtımda frekans bilgisi yer almıyor.

Yorum yap

Thaqalayn TV yakin da Türksat ta yayin da.

Toplantı Tarihi : 11.06.2014

Karar No : 6
                    Konusu : U-TV Yayın Lisans Talebi (Thaqalayn Radyo ve Televizyon Yayıncılık A.Ş.)

İnceleme ve Değerlendirme : İzin ve Tahsisler Dairesi Başkanlığı’nın 28.05.2014 tarihli ve 896 sayılı yazısı ve eklerinin incelenmesi sonucunda;
                    “Thaqalayn Radyo ve Televizyon Yayıncılık A.Ş.†unvan ve “Thaqalayn†logolu medya hizmet sağlayıcı kuruluş, uydu ortamından genel yayın türünde televizyon yayını yapmak üzere Üst Kurul'dan talepte bulunmuş ve 10.09.2013 tarih ve 2013/52 sayılı Üst Kurul toplantısında alınan 5 nolu karar ile uydu televizyon yayın lisans işlemlerinin başlatılmasına karar verilmiş olduğu,

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin Değerlendirme, Lisans ve Yayın İletim Yetkisi Verilmesi başlıklı 15 inci maddesi (1)’inci fıkrasında yer alan “Bu Yönetmelikte ve İdari ve Mali Şartlar Yönetmeliğinde belirtilen idari, mali ve yayın hizmetine ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz eden kuruluşun uydu yayın lisans veya yayın iletim yetkisi talebi, Üst Kurulca değerlendirilir. Değerlendirme sonucu olumlu olan kuruluşlar, teknik altyapıya ilişkin bilgi ve belgeleri Üst Kurula ibraz ederler. Bu işlemi takiben, teknik yeterliliğe sahip olduğu yerinde yapılan denetimle tespit edilen kuruluşlara Üst Kurulca uydu yayın lisansı veya yayın iletim yetkisi verilir.†hükmü kapsamında “Thaqalayn Radyo ve Televizyon Yayıncılık A.Ş.†unvan ve “Thaqalayn†logolu kuruluşun; satın alınmış ve/veya kiralanmış tesis, araç, gereç ve hizmetlerine ilişkin bilgileri, yayın blok şemasını, teknik teçhizat envanterini Üst Kurula ibraz etmiş ve kuruluşun İstanbul İlinde bulunan yayın merkezinde yapılan ilk teknik denetim sonuçlarının değerlendirilmesi neticesinde, idari ve teknik şartları sağlamadığının tespit edildiği,

Daha sonra kuruluşun yayın merkezinde yapılan ikinci teknik denetim neticesinde, uydu ortamından televizyon yayını yapabilecek teknik yeterliliğe ve alt yapıya sahip olduğunun tespit edildiği,

Buna göre; Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin 9 uncu maddesi (1)’inci fıkrasında yer alan “Uydu ortamından yapılan yayınlarda uydu yayın lisans süresi, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren on yıldır. Lisans süresinin başlangıcı, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihtir.†hükmü ile Kanunun 42 nci maddesinin (1)’inci fıkrasında yer alan “Yayın lisans ücreti ve yayın iletim yetkilendirme ücreti, lisans veya yetki belgesi verilmesini müteakip altı ay içinde eşit taksitlerle alınır.†hükmü ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin 15 inci maddesi (2)’nci fıkrasında yer alan “Lisans ücretinin Kanunun 42 nci maddesine göre taksitle ödenmek istenmesi halinde, yayın lisansı verilmeden önce, lisans ücreti tutarında Üst Kurula muhatap düzenlenmiş ve Kurulca belirlenen örneğe uygun banka teminat mektubu sunulur. Bu kapsamda Üst Kurula sunulacak banka teminat mektubu tutarı, birden fazla bankadan temin edilen banka teminat mektupları ile de sağlanabilir.†hükmü çerçevesinde, uydu televizyon yayın lisans ücretinin tamamını yatıran “Thaqalayn Radyo ve Televizyon Yayıncılık A.Ş.†unvan ve “Thaqalayn†logolu kuruluşa, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren on (10) yıl süreli “Genel yayın†türünde uydu televizyon yayın lisansı (U-TV) verilmesi hususunda karar alınmasını teminen yazının Üst Kurula havale edildiği anlaşılmaktadır.

Karar : Yapılan görüşmeler sonucunda, uydu televizyon yayın lisans ücretinin tamamını yatıran “Thaqalayn Radyo ve Televizyon Yayıncılık A.Ş.†unvan ve “Thaqalayn†logolu kuruluşa, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayın Yönetmeliğinin 9 uncu maddesi hükmü ile Kanunun 42 nci maddesi hükmü çerçevesinde, uydu yayın lisans belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren on (10) yıl süreli “Genel yayın†türünde uydu televizyon yayın lisansı (U-TV) verilmesine, Üst Kurul Üyesi Ali ÖZTUNÇ’un karşı oyu, oy çokluğu ile karar verildi.

Yorum yap

Eurasia Life tv 15 kasim da Turksat ta test yayin da

Avrasya Medya Birliği’nin Türk cumhuriyetlerinde ortak yayın yapacak televizyonu Eurasia Life, 15 Kasım’da test yayınına başlıyor. Eurasia Life, Türkçe, İngilizce ve Rusça dillerinde yayın yapacak.

Yorum yap

Kıbrıslı türklerin kanalı brt, 15 kasımda hd yayına geçiyor!

KIBRISLI TÜRKLERİN KANALI BRT, 15 KASIMDA HD YAYINA GEÇİYOR!

BRT ile TRT arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde yapılması planlanan HD Stüdyo için geri sayım sürüyor.

TRT den gelen mühendislerle BRT nin teknik ekipleri stüdyonun teknik donanımı ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor, proje üzerindeki son detayları netleştiriyor.
                        Stüdyonun yapımına ise Nisan ayı tamamlanmadan başlanacak.

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Müdürü Mete Tümerkan, proje çalışmalarında sona gelindiğini açıkladı.

Çok kapsamlı çalışmalar yapılıyor.
                        Tümerkan, Ay sonundan önce inşaat çalışmalarının başlamasını bekliyoruz. Şu an itibariyle inşaatla ilgili ihale tamamlandı. Son rötuşlar yapılıyor. Önümüzdeki günlerde ise stüdyonun iç donanımı ile ilgili ihale açılacak. Stüdyonun teknik donanımına dönük olarak yapılacak bu ihale konusunda teknik ekipler tarafından şu anda hem Lefkoşa a hem Ankara da çok kapsamlı çalışmalar yapılıyor dedi.

Stüdyonun gelecek 10-20 yıl için BRT nin kullanımında olacak bir altyapı ile donatılacağını belirten Mete Tümerkan, bu kapsamda en son teknolojinin kullanılacağını söyledi.

Tümerkan,Teknik ekiplerimiz çok detaylı çalışıyor. İhtiyaçlarımız bire bir tespit edilmiş durumda. Ne istiyoruz. Nasıl bir yayın yapacağız buradan. Hangi teknik imkanlar gerekiyor. Ve yapılacak olan altyapı yatırımının da uzun vadeli olmasını hedefliyoruz. Kesinlikle kısa vadede kendisini bitirecek bir yatırım değil. Uzun vadeli bir yatırım öngörüyoruz. Kıbrıs Türkünün, BRT nin buna ihtiyacı vardı. Ve bu ihtiyaç bu şekilde karşılanacak ifadelerini kullandı.

4 farklı noktadan aynı anda yayın yapabilecek bir stüdyo öngörüldüğünü ifade eden Tümerkan,“Bu stüdyo ile birlikte BRT çağ atlayacak. HD yayına geçecek ve BRT ciddi anlamda fark yaratacak bir noktaya gelecek dedi.

Çıkışların da HD olması için çalışma var.
                        Mete Tümerkan, HD stüdyo ile birlikte çıkışların da HD olması için çalışma yapıldığını söyledi.

Tümerkan, Bu kapsamda altyapıda gereken değişiklikleri yapma konusunda da teknik ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. O konuda da gereken kaynağı sağlamış durumdayız. Yani stüdyomuz tamamlandığı anda çıkışımız da HD olacak şekilde kendimizi hazırlıyoruz şeklinde konuştu.

Yayınların TURKSAT üzerinden de çıkışının HD olabilmesi için kapasite artırımına gidilmesi gerektiğine işaret eden Mete Tümerkan, bu yönde girişim başlatıldığını kaydetti.

Hedef Kasım 2014
                        Mete Tümerkan, stüdyonun 2014 yılı bitmeden tamamlanması hedefini de ortaya koydu.
                        Tümerkan, Hedef Kasım ayına kadar projenin tamamlanması ve mümkünse 15 Kasım 2014 te açılışın yapılması dedi.
                        BRT Müdürü, Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC hükümetleri ile TRT ye yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür etti.

BRT

Yorum yap

Türksat4A 42°E 4K Ultra HD test yayin baslamistir.

Türksat4A 42°E 12123 H DVB-S2/8PSK SR: 15000 FEC 3/4 4K Ultra HD test yayınına başladı.Yeni yayın formatı olan HEVC 3840 x 2160 pixel olarak saniyede 50 resim ve 10 Bit renk derinliği olarak iletilmektedir. Normal HD cihazlarla izlenemeyen yayın DVB-S2 PC kartları ile izlenebilmektedir. (Gerekli Codec kullanılarak)

Yorum yap

Kanal W-TV TÜRKSAT 4A UYDUSUNDAN ÇOK YAKINDA YAYINDA

Türkiye'nin İlk & Tek Hava Durumu Kanalı W-TV, Kainat ve Yaşamı merkezine alan, interaktif yayıncılığı benimsemiş, ''Haber, Belgesel & Yaşam'' odaklı bir Tematik Televizyon Kanalıdır. ''W'' harfini, ''Weather (Hava)'' ve ''World (Dünya)'' kelimelerinden almaktadır. W-TV'nin telaffuzu; ''Dabıl Yu TV ve Kanal Dabıl Yu'' olarak yapılmaktadır. Dünyada hemen her ülkede toplam 100'e yakın Hava Durumu televizyon kanalı var. Bunların çoğunluğu Amerika'da bölgesel yayın yapmaktadır. Türkiye'de ise W-TV ilk Hava Durumu kanalı olmuştur. Standart imkanlarla başlayarak, en üst seviyeye çıkmak amacındadır. 1992 yılından bugüne yerli & yabancı kanallarla yaptığımız çalışmaların birikimlerini, W-TV'ye aktarmak için çalışıyoruz.
                            ''Hava Durumu Kanalı'' diyince aklınıza ne geliyor?''
                            Aklınızdan geçenleri unutun & çok daha farklı bir kanal izlemeye hazır olun!
                            Kanal W-TV, ''İl il Hava Durumu, Deniz Durumu & Trafik Durumu'' odaklı 16-9 bilgi ekranının yanısıra, doğal afetler, çevre, felaketler, sağlıklı yaşam ve ekoloji temalı etkileyici belgeselleri penceresine yansıtıyor. Hava olayları ve afetleri konu alan filmler de yine W-TV penceresine yansıyor. Televizyonculuğun dinamiklerinden, yaşamın içindeki haberlere kadar uzanıyor. Dünyanın çeşitli noktalarından hava olaylarını anında ve yerinden canlı yayınla aktarıyor. Siyasete hiç karışmıyor!
                            Dünya'nın herhangi bir yerinde düşen uçaktan, tsunami ve kasırgalara...
                            Antalya plajlarındaki kavurucu sıcaktan, İstanbul Stadında maç havasına...
                            Urfa tarlalarında ekinlerin havasından, Van depreminin sarsıntılarına...
                            Trabzon'da balık havasından, İzmir'de uzay kampına...
                            Yaşamın tüm gerçekleri ve tüm renkleri W-TV'de.

Kanal W-TV, ''Felaket Habercisi'' sloganıyla yola çıktı. Çünkü, dünyada & Türkiye'de deprem, yağmur, sel, kar, tipi, fırtına, kasırga, tsunami vb. doğal afetler her gün farklı şiddetlerde hissediliyor. Hepimizi bekleyen tehlikelerden haberdarız ama felaketlere hazırlıklı değiliz. ''Doğal afetler, felaketler'' dediğimiz zaman herkes düşüncelere dalıyor ama hiç önlem almıyoruz! Farkındalık adına Kanal W-TV ''Felaket Habercisi'' sloganıyla bir etki & tepki almak istiyor. İçi dolu bir televizyonla toplumumuzu da bilgilendirmek & bilinçlendirmek istiyor.
                            Günlük yaşamınızda havanın ne kadar etkili olduğunu çoğu zaman aklımıza getirmesek te, alışverişe, spora, gezmeye, yüzmeye, balık tutmaya ve seyahate çıkmaya karar verdiğinizde en büyük etkenin hava durumu olduğunu unutmayın.

Havada, Karada, Denizde
                            W-TV'ye bir göz atın, yağmurdan kaçarken, doluya tutulmayın.

Yorum yap

Türksat Yeni Paket aktif
                              ------------------
                              12685 H 30000
                              ----------------
                              1) Enjoy TV
                              2) Fitness TV
                              3) Hasret TV
                              4) Joyplay TV
                              5) Keyif TV
                              6) Magicbox TV
                              7) Moviestar Action