• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Boot Versiyon Öğrenme

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Boot Versiyon Öğrenme

Next YE-8000XCAM Receiverlerin boot versiyonlarını öğrenmek için gerekli program

Kod:
    [COLOR="DarkRed"]Programın kullanılışı:

* Cihaz ile bilgisayar arasına rs232 kablosunu bağlayınız.
    * BootVer1.1 programını çalıştırınız.
    * Com ayarlarını yapınız, daha sonra receiveri arkadan anahtardan açınız cihazınızın boot versiyonu karşınızda.[/COLOR]

Yukarıdaki programın tarafımdan türkçeleştirilmiş hali

Yorum yap

Next-8000 XCAM lerin Boot Versiyonunu Öğrenme(Resimli Açıklama)

Forumda var fakat resimli anlatım olmadığından bunu ekledim.
      Next-8000 lerin boot versiyonunu öğrenmek için önce programı indireceğiz.RS-232 data kablosunu PC ye ve Cihaza takıyoruz.

1-Programı aşağıdaki gibi açıyoruz.

2-Com ayarlarını yapıyoruz.Aç butonuna tıklıyoruz.

3-Sonra aşağıdaki gibi (Boot Loader V1.3) şeklinde yazı gelecektir.Benim cihazda öyle geldi.Sizin cihazın versiyonu ne ise o gelecektir.

Eğer Cihazınızın Boot Loaderi1.3 ve daha yukarı ise KeyFly programıyla cihazınıza Key dosyası yükleyebilirsiniz.Eğer BootLoader 1.0 veya 1.1 ise KeyFly ile kesinlikle yükleme yapmayın.

Beyin bir donanımdır herkeste vardır.Akıl ise bir yazılımdır,herkeste yoktur.
      KaYaCaN*

Yorum yap

Eline sağlık @kayacan. Bilgilenmek isteyenler için güzel olmuş
        @tasarımın veriği programlarla birleştirdim daha kolay erişilebilsin diye resimli bilgilere....Kolay gelsin

Yorum yap

Hazırlanıyor...
        X