• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

astra için ustalardan yardım...

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• astra için ustalardan yardım...

[SIZE="3"][SIZE="3"]Ben sivasta oturuyorum 90 lık çanak ve next 250 0.3 dBlik bir lnb sistemim var.astrayı ayarladım fakat D + nın 4 adet tpsini alıp diğerlerini alamıyorum.260 tane kanal çıkıyor brüt ama D+ ların diğerleri hiç yok.Çanağın yükselme açısını yönünü lnb ayarını yaptım.Dneme yanılma yolu ile uğraştım uğraştım ama max.bu sonuç çıkıyor.Şu şekilde
    ALDIĞIM TPLER;
    10788-11038-10949-10847/V 22000 (4 tane )
    [SIZE="3"]Bunlarda sinyal kalitesi olarak Gündüz %49 civarı gece hiç yokYani önemli olan 11097 tp sinden hiç yayın gelmiyor.Mesela
    MTV nin olduğu 11739 tpsinden %55 kalite,sat 1 kanalının olduğu tp den %52 kalite alabiliyorum

Sizlere sorum ise 1)sizce sivastan daha iyisi yapılamazmı.çünkü çanağı büyütme şansım yok.
    2)lnb yi 0.2 dB lik sharp lnb ile değiştirsem kaliteyi artırabilir miyim.daha önemlisi D + 11097 tp sini alabilir miyim?
    3)acaba bendeki 10788 tpsi (%49 kalite ile alıyorum) kalite olarak kaça çıkmalı ki 11097 tp sini alabileyim.
    Lütfen yardım edin...[/SIZE]cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Ayrıca next 250 0.3 lük lnb ile hotbirddeki Tps deki private spice ın olduğu tp de kaliteyi Max %85,ve siriustaki kingston paketinin olduğu tpyi de yine Max %85 kalite ile alıyorum ama astra bu durumda.lnb yi 0.2 lik sharp titanium lnb ile değiştirsem astra için faydası olur mu?

Yorum yap

bu durumda çanak çapınızı biraz daha büyütmek zorundasınız,olay sinyal alış gücü ile orantılı gibi mevcut çanak ebatı yeterli gelmiyordur,lnb'yide değiştirip deneyebilirsiniz ama o kadar fazla etki edeceğini zannetmiyorum...
      Forum Kuralları

Yorum yap

mpl kardeş
        bu astra hotbirde göre daha aşağıda mı. Yani anteni hotbirde göre sola çevirirken daha mı yukarı kaldıracağız ?

Yorum yap

softkedi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          mpl kardeş
          bu astra hotbirde göre daha aşağıda mı. Yani anteni hotbirde göre sola çevirirken daha mı yukarı kaldıracağız ?
          arkadaşım çanağın arkasına geç ve çanağı sola doğru hafif çevir ve hafifde yukarı kaldır
          hotbirt yerine işaret koy ona göre çanağı sola yönlendir ve ara bulursun
          Next 2000 CIS Super Plus - Dreambox 500 s
          Next 2005 DCI ( 12.c1.a5)
          90 lık çanak Türksat
          120 lik çanak Astra 19 - Hotbird - Sirius

Yorum yap

Peki arkadaşlar D + nın 10788 tp sinden yayın alıpta 11097 tp sinden yayın alamamam normalmi yani.bazı ustalar bu tp çok iyi sinyal alıyor.çanağı ayarlarken bu tp yi deneyin diyorda.tekila xy yi napacaz...

Yorum yap

sangokuu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Peki arkadaşlar D + nın 10788 tp sinden yayın alıpta 11097 tp sinden yayın alamamam normalmi yani.bazı ustalar bu tp çok iyi sinyal alıyor.çanağı ayarlarken bu tp yi deneyin diyorda.tekila xy yi napacaz...
              arkadaşım ben 150 ile o iki tepeyi ankaradan 100 de 100 alıyorum

Yorum yap

arkadaş benim çanak 90 lık yani iki tp arasında sinyal ve kalite alış farkı yoksa bende 11097 niye gelmiyor ki?

Yorum yap

arkadaş benim çanak 90 lık yani iki tp arasında sinyal ve kalite alış farkı yoksa bende 11097 niye gelmiyor ki?
                  elen biyi biraz çevirdinmi öyle dene bi sitersen

Yorum yap

sampiyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    elen biyi biraz çevirdinmi öyle dene bi sitersen
                    arkadaş ney çevir dediğini anlamadım.lnb den bahsediyorsan denedim...

Yorum yap

arkadaş ney çevir dediğini anlamadım.lnb den bahsediyorsan denedim...
                      evet lnb den bahsestmistim antenin parobolmu yoksa ofsetmi birde kaç santim pardan 90 lık demişsin görmedim

Yorum yap

[SIZE="3"][SIZE="3"]Ben sivasta oturuyorum 90 lık çanak ve next 250 0.3 dBlik bir lnb sistemim var.astrayı ayarladım fakat D + nın 4 adet tpsini alıp diğerlerini alamıyorum.260 tane kanal çıkıyor brüt ama D+ ların diğerleri hiç yok.Çanağın yükselme açısını yönünü lnb ayarını yaptım.Dneme yanılma yolu ile uğraştım uğraştım ama max.bu sonuç çıkıyor.Şu şekilde
                        ALDIĞIM TPLER;
                        10788-11038-10949-10847/V 22000 (4 tane )
                        [SIZE="3"]Bunlarda sinyal kalitesi olarak Gündüz %49 civarı gece hiç yokYani önemli olan 11097 tp sinden hiç yayın gelmiyor.Mesela
                        MTV nin olduğu 11739 tpsinden %55 kalite,sat 1 kanalının olduğu tp den %52 kalite alabiliyorum

Sizlere sorum ise 1)sizce sivastan daha iyisi yapılamazmı.çünkü çanağı büyütme şansım yok.
                        2)lnb yi 0.2 dB lik sharp lnb ile değiştirsem kaliteyi artırabilir miyim.daha önemlisi D + 11097 tp sini alabilir miyim?
                        3)acaba bendeki 10788 tpsi (%49 kalite ile alıyorum) kalite olarak kaça çıkmalı ki 11097 tp sini alabileyim.
                        Lütfen yardım edin...[/SIZE]cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
                        bunada şükret ben istanbuldan ne mtv yi nede nede sat1 i alabiliyorum

Yorum yap

sampiyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          evet lnb den bahsestmistim antenin parobolmu yoksa ofsetmi birde kaç santim pardan 90 lık demişsin görmedim
                          anten ofset 90 lık beko anten.lnb nextYE 250 0.3 dB lik lnb(0.3 dB olduğunu zannetmiyorum ama öyle yazıyor)

Yorum yap

kartal3734 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            bunada şükret ben istanbuldan ne mtv yi nede nede sat1 i alabiliyorum
                            Kardeş sen istanbuldasın ben sivastayım.çoğusu sivastan D+ ları full alması lazım diyorda.her türlü ince ayarı yaptım.ama nafile.işin enteresanı D+ nın 4 tpsini (10788-10847-11038-10979/22000)alıp diğerlerini almaması.11097 taquila x yayınları olmadıkça neye sevineceğim ki...10788 deki taquila xy (gay) yayını içinmi...11097 tpsi olmazsa varsın hiç olmasın astra.sirius hustler yeter..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                            X