• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Aziz Yıldırım Kulüpler Birliği görevinden istifa etti!

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Aziz Yıldırım Kulüpler Birliği görevinden istifa etti!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ani bir kararla Kulüpler Birliği Başkanlığı'ndan istifa ettiğini açıkladı.

Ve Aziz Yıldırım savaş baltasını çıkardı. Son haftalarda üst üste gelen hakem hataları ve bunun sonucunda alınan yenilgiler, Fenerbahçe Başkanı’nı çileden çıkardı.

Eskişehirspor yenilgisi sonrasında yöneticilerle birlikte Atatürk Stadı çıkışında konuşan Aziz Yıldırım şok açıklamalar yaptı. Yıldırım, “Yeniliriz ya da kazanırız. Ama yanlış olan bir şey var ki hakemler. Türk futbolu bir yerle gelsin diye uğraşıyoruz. Kulüpler Birliği olarak hep çalıştık, Kulüp başkanlarının hepsine teşekkür ediyorum, bana yardımcı oldular.

Türkiye’de futbolu bir noktaya götürelim diye uğraştık. Maalesef hakem camiası ve federasyon kendileri bu işinde yokmuş gibi gördüler. Aziz Yıldırım, Kulüpler Birliği Başkanı olduğu için konuşamıyor. Fenerbahçe camiasının haklarını savunamıyor duruma geldim. Şu andan itibaren Kulüpler Birliği Başkanlığı’nı bıraktım. Bundan sonra Aziz Yıldırım Fenerbahçe’nin haklarını nasıl koruyor göreceğiz. Beşiktaş maçında penaltı verilmiyor, oyun devam ediyor.
    3. golde ofsayttan yiyoruz, Kasımpaşa’dan da aynı golü yiyoruz. Eskişehir’de de aynı şeyler. Birinci golde faulü vermiyor. Hakemler çok formsuzlar. Bilica’yı 18’in içinde indiriyorlar, bizim oyuncular yerlerde geziyor, penaltı çalınmıyor. İngiltere liglerini izlesinler. Roberto Carlos Kayseri’de adama bir dokundu diye penaltı verdiler” dedi.

‘KİMSE BENİ YOLUMDAN ÇEVİREMEZ’

Başkan Aziz Yıldırım, bundan sonra daha tepkili olacaklarını belirterek adeta herkese meydan okudu. Yıldırım, “Verilen yanlış kararlara rağmen bugüne kadar saygı gösterdik sustuk, konuşmadık. Ama artık herkes aklını başına alacak.
    Federasyonmuş, cezalarmış beni yolumdan çeviremezler. Beni kimse yolumdan çevirmez. Tüm kurumlar birbirine saygılı olacak. Tahkim Kurulu, Disiplin Kurulu hepsine sesleniyorum. Fenerbahçe camiasının haklarını dibine kadar savunurum. Hatalar sadece Fenerbahçe’ye karşı değil, herkese karşı böyle. ‘Lig bu hakemlerle gidecek’ diyorlar. Hayır bu hakemlerle gitmeyecek. Ayıp denilen bir şey var.

Penaltılar verilmiyor. Nasıl olacak bu iş? Bana güvenen tüm kulüp başkanlarına teşekkür ediyorum. Çarşamba günü istifamı vereceğim. Hak eden kazansın, biz kaybedelim önemli değil. Ama böyle kararlarla Türk futbolu bir yere gitmez. Bu hakemlerle hele hiç gitmez. Federasyon aklına başına alsın. Başka konular da biliyorum bunları da gerekirse konuşurum” ifadesini kullandı.

htspor
    [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
    www.next.com.tr

Yanlış anlamaya meydan vermemek için başlık düzeltildi.

Yorum yap

Aziz Yıldırım bırakmıyor!

Yıldırım bırakmıyor!

Kulüpler Birliği Başkanlığı'ndan ayrıldığını açıklayan Yıldırım, bu kararından vazgeçti.

Eskişehirspor-Fenerbahçe maçı sonrası Kulüpler Birliği başkanlığından istifa ettiğini açıklayan Aziz Yıldırım en sonunda ikna edildi.

Aziz Yıldırım, Kulüpler Birliği Vakfı başkanlığı görevine devam etme kararı aldı.

Kulüpler Birliği toplantısından sonra bir açıklama yapan Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, Yıldırım'ı istifa kararından vazgeçirdiklerini ve Yıldırım'ın 29 Ocak 2010'daki Olağan Genel Kurul'a kadar görevinin başında olacağını söyledi.

Ayrıca Gümüşdağ, tüm kulüplerin hakem kararlarından şikayetçi olduğunu sözlerine eklerken, bir sonraki toplantıya TFF Başkanı Mahmut Özgener'in de devat edildiğini de sözlerine ekledi.

Öte yandan toplantıda MHK'ye karşı ortak hareket kararı alındığı belirtildi.

htspor
      [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
      www.next.com.tr

Yorum yap

Hazırlanıyor...
      X