• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Machina 3D Eski Yazılımlar Arşiv

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Tunerler farklı evet aynı değiller
    Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
    http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
    www.nextyazilim.com

Yorum yap

• mach1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Tunerler farklı evet aynı değiller
      İlginç bir şey hocam ama arada bazen çok uçuk sinyal farkları oluyor. Biri diğerinden daha iyi diyemiyorsunuz çünkü değişiyor. İleri de kıyaslamalı bir tablo yaparım belki. Böylece isteyen izlemek istediği uyduya göre farklı tunere takar kabloyu

Yorum yap

• mach1 usta yeni yazilim yükledikten sonra backup geri yüklersem favorilerim aynen geri gelirmi ???

Yorum yap

• uydu3405 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          cihazım stand by da idi akşam geldim açtım takvim hala ayın 9 undu
          saat ayarlarından otomatiği seçtim çıktım stand by a aldım açtım yine aynı manuel ayarladım yine aynı
          aslında takvimin üzerinden hangi günü yılı ayı okeyliyorsak o cihazımızda hafızasına alınmalı yeni yazılımda bunu bekliyoruz sayın hocam
          cihaz da önce bu ayarı yap

ben cihazı aldıgım günden beri takvim hiç şaşmadı

Yorum yap

• yazılım kanalları silmiyor zaten eğer fabrika ayarına dönmezsen yani kanalların favorilerin gitmez boboo ama yedekte alırsan atarsan tabii gelir .
            Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

Depo

Next Yazılımları için
            www.nextyazilim.com

Yorum yap

• Dobrayı tekrar kurdum iki çanakta almayan tp ler ok bana göre T1 ve T2 tüner bir birini etkiliyor olabilir. Çanak ayarı vs. hiç bir değişiklik yapmadım. Dobranın sinyal seviyeleri T2 ile örtüşüyor. T1 ? bazı cihazlarda sorunlu veya uyumsuzluk söz konusu başka bir machina 3D eve kurup denemekten başka yol kalmadı.
              Sonuç olarak T2 seviyeler aşağı yukarı Dobratechle aynı.
              NEXT MACHINA 3D

Yorum yap

• Hareketli çanakta usals moduda iyi çalışmıyor hocam.Disegc modunda yaklaşık on uydu var:Türksat,Hellesat,Astra28,Astra23,Astra19,W216, Hotbırd13,Sirus,W307,Thor,Amos,Hispasat30 hepsi düzgün çalışıyor.Diğer moda geçtiğimde sorunlu.

Yorum yap

• Bu cihazı almamış olsam burda ne işim olur...

Yorum yap

• okey de manuel elle saat ayarı yapmak durumunda takvim ilerlemiyorsa bu bir eksiklik bununda düzeltilmesi gerek yani
                    Modüllü üyelik özgürlüktür

Yorum yap

• Tp frekansları neden sıralı değil vertical olanlar önce Horizantal olanlar sonra sıralanmış cihaz yeterince hızlı böyle sıralamaya neden gerek duyuldu.
                      NEXT MACHINA 3D

Yorum yap

• Şu an okuyan bir sürü insan var yarısından çoğuda 3d sahibi değil resim paylaşım yapmak zor olmasa gerek değilmi

Depo

Next Yazılımları için
                        www.nextyazilim.com

Yorum yap

• cokof Nickli Üyeden Alıntı
                          Dobrayı tekrar kurdum iki çanakta almayan tp ler ok bana göre T1 ve T2 tüner bir birini etkiliyor olabilir. Çanak ayarı vs. hiç bir değişiklik yapmadım. Dobranın sinyal seviyeleri T2 ile örtüşüyor. T1 ? bazı cihazlarda sorunlu veya uyumsuzluk söz konusu başka bir machina 3D eve kurup denemekten başka yol kalmadı.
                          Sonuç olarak T2 seviyeler aşağı yukarı Dobratechle aynı.
                          Az önce iki farklı Machina 3D ile deneme yaptım, birisinde T1 sabit T2 hareketli sistem T1 deki sinyal seviyesi T2 bağlantısını iptal etsem de aktif olsa da etkilenmedi,
                          İkinci cihazda ise T1 Sabit, diğer cihazda ki T1 seviyesi aynı çıktı,ikinci cihazda loop baplantı yapınca sinyal seviyesi 3 - 4 birim düşüyor, Yani tunerlerin hassasiyetinin cihazdan cihaza fark edeceğini pek sanmıyorum..
                          Eklenen Dosyalar
                          [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
                          www.next.com.tr

Yorum yap

• cokof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            Tp frekansları neden sıralı değil vertical olanlar önce Horizantal olanlar sonra sıralanmış cihaz yeterince hızlı böyle sıralamaya neden gerek duyuldu.
                            Üstadım size katılıyorum. Frekanslar normal sırada olsa daha kolay olur takip etmek. Sanki Tpler girilirken önce kör tarama yapılmış, o sırada Tpler hafızaya alınmış gibi. Dikey alt bant-yatay alt bant-dikey üstbant-yatay üstbant gibi. Bence de frekans sıralı olsa daha iyi olur polarizasyondan bağımsız olarak.

Yorum yap

• Karbon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              Az önce iki farklı Machina 3D ile deneme yaptım, birisinde T1 sabit T2 hareketli sistem T1 deki sinyal seviyesi T2 bağlantısını iptal etsem de aktif olsa da etkilenmedi,
                              İkinci cihazda ise T1 Sabit, diğer cihazda ki T1 seviyesi aynı çıktı,ikinci cihazda loop baplantı yapınca sinyal seviyesi 3 - 4 birim düşüyor, Yani tunerlerin hassasiyetinin cihazdan cihaza fark edeceğini pek sanmıyorum..
                              Ama iki tuenr arasında kesinlikle sinyal farkı oluşuyor üstadım. Defalarca denedim. Çoğu Tpde T1 sinyali daha güçlü. Ama bazı Tpklerde T2 güçlü. Aynı uyduda bazı Tplerde T2 bazı Tplerde T1in daha güçlü olduğu uydular bile var. Bir önceki sayfada sinyal değerlerini de yazmıştım üstadım.

Yorum yap

• Online destekten sat uydu tp listesi kingosattan güncelleme denedinizmi onlara baktınızmı ?

Depo

Next Yazılımları için
                                www.nextyazilim.com

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X