• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Backup Imaj PB 5.1 14-12-15 (WeTek) @ozkaradag (8GB SDKart gerekiyor).

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

1-kanal geçış esnasında sankı tunerden kanal sınyalı kesılıyor gıbı donuyor cıhaz o esnada 1 sanıye mavı ekran belırıp cıhaz donuyor.geçılen kanalda tutukluk yapıyor sonra sınyal tam oturur gıbı normale dönüyor yayın.mach1 backub ta olmamıştı yenı yazılımlarda hata var herhalde.
    Buna bakacağım, lakin bende olmuyordu.

2- mytube player çoğu zamandır çalışmıyordu.şuan faal.uzerınde gelen mevcut vıdeoları oynatılmasında problem olmuyor.aram yapıldığı vakıt vıdeo oynamadan cıhaz crash olmakta.nasıl duzelır bılmem doğrusu..
    DNS'leri değiştirdin mi abi?

3- cıhaz stanby konumuna aldığımızda eskı ımajlarda sıkıntısız cıhaz kırmızı ışıkta uyuyor oscam sıkıntısız çalışıyor vede ftpden cıhaza bağlanılabılıyordu.şuan bağlantı sıfır.vede cıhazı kumandadan açtığımız vakıt crash olup cıhaz yenıden başlıyor.
    Kanallistesindeyken Menüye basıp Başlangıç Kanalıyla ilgili ne varsa pasif edip dene.

4-benım aylardan berı veya wetek aldıgımıdan berı başımdan eksık olmayan durum ıse mytube veya youtubeden ındırdıgımız tstubedende olsun.cıhazdan ındırılen vıdeo son kısımları desem veya son 1 dakıkasında vıdeo bıtmış gıbı kesılıyor.oynatma esnasında vıde boyutu yanlış gösteriyor veya eksıden devam edıyor.bu hatamı çoğu kes yazdım ama çözümünü bulamadım.
    Buna da bakacağım.

5-eksıklıkten öte artı olarak bahsedecegım.kanal zap durumunda sol ustte kum saatı gıbı çızgı eskı ımajlarda çoğu kez olurdu.bu backubta bayağı az çıkmakta.artısı son ımajda cıhazın budur.
    BBang Paneline gerek olmadığı için koymadım, sanırım o yoruyordur.

6-ıptv mms oynatımda ses var görüntü yok mevcut uzerınde gelen settıngtekı mmslerde farkettım..
    O genel bir sorun olduğu için düzeltilmesini bekliyoruz.

ımaj hataları bunlar backubtanmı hata ımajdanmı bılmıyor bahsetmek ıstedım.yukarıda arkadaşlarda aynı hataları yaşadıklarından bahsetmışler çözumlerını halledebılırsek genelde pb bayağı ılerleme sağladı.
    lakın wetek cıhazda tam oturmuş bır ımaj şuan yok orjınal tam ımaj nevakıt verilecek 2016 da da göremeyecekmıyız.verılen ımajların çoğu aynı.hatalarda aynı.
    Bu kadarını bile ben beklemiyordum, ancak Solo4K'nın yapısıyla aynı olduğu için Kodlarda daha hızlı düzeltmeler ve düzenlemeler olacağını düşünüyorum.

Bu arada eleştrilerin için çok teşekkür ederim, eksikleri, sorunları giderme de büyük katkı oluyor.

Sevgilerimle...

Yorum yap

mach1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Oscamler powervu patchli değil açmaz o yüzden..
      peki wetekle powervu izlemek için neyapmalyız patchli bir oscam kurma imkanımız varmı.

Yorum yap

Bir türlü indiremedim backup ı. 2.96 gb oluyor tekrar başa dönüyor. Alternatif link var mı hocam?

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum yap

Cuma Abi alternatifleri düşünüyorum.

Sevgiler...

Yorum yap

ozkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Cuma Abi alternatifleri düşünüyorum.

Sevgiler...
            Tşk ederim kolay gelsin

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum yap

1-kanal geçış esnasında sankı tunerden kanal sınyalı kesılıyor gıbı donuyor cıhaz o esnada 1 sanıye mavı ekran belırıp cıhaz donuyor.geçılen kanalda tutukluk yapıyor sonra sınyal tam oturur gıbı normale dönüyor yayın.mach1 backub ta olmamıştı yenı yazılımlarda hata var herhalde.
              Buna bakacağım, lakin bende olmuyordu.
              Bugün güncellemeden önce sadece senkron sorunu vardı, güncelledim senkronu sorunu bitti lakin bazen kanal senkron olmayınca takıla takıla gidiyor, o zaman zap yapmak gerekiyor.

2- mytube player çoğu zamandır çalışmıyordu.şuan faal.uzerınde gelen mevcut vıdeoları oynatılmasında problem olmuyor.aram yapıldığı vakıt vıdeo oynamadan cıhaz crash olmakta.nasıl duzelır bılmem doğrusu..
              DNS'leri değiştirdin mi abi?
              DNS'leri değiştirip konumu ABD yaptım, ne seyretmede ne de kayıtta sorun oldu.

3- cıhaz stanby konumuna aldığımızda eskı ımajlarda sıkıntısız cıhaz kırmızı ışıkta uyuyor oscam sıkıntısız çalışıyor vede ftpden cıhaza bağlanılabılıyordu.şuan bağlantı sıfır.vede cıhazı kumandadan açtığımız vakıt crash olup cıhaz yenıden başlıyor.
              Kanallistesindeyken Menüye basıp Başlangıç Kanalıyla ilgili ne varsa pasif edip dene.
              Pasif ettim ve hiç bir sorun yok bende.

4-benım aylardan berı veya wetek aldıgımıdan berı başımdan eksık olmayan durum ıse mytube veya youtubeden ındırdıgımız tstubedende olsun.cıhazdan ındırılen vıdeo son kısımları desem veya son 1 dakıkasında vıdeo bıtmış gıbı kesılıyor.oynatma esnasında vıde boyutu yanlış gösteriyor veya eksıden devam edıyor.bu hatamı çoğu kes yazdım ama çözümünü bulamadım.
              Buna da bakacağım.
              Mytube'ten kaydettiğim videoyu kendi playerı açmadı, ben de KODI'den açtım ve tam gösterip oynattı.

Sevgilerimle...

Yorum yap

dns ne yazdınız konumdan kastınız yer tr ıstanbul degılde zaman dılımı mı değiştiniz ustad..

peki cıhaz ılk açılışta hangi kanaldan açılır oldu sizde .boş kanalda başlar olmuştur herhalde..
                WETEK Play 2 4K
                Android *ELEC *ENİGMA 2

b@rett@ port@l

Yorum yap

dns ne yazdınız konumdan kastınız yer tr ıstanbul degılde zaman dılımı mı değiştiniz ustad..
                  DNS'leri ilk mesajda yazmıştım.
                  Konumdan kastım ise Mytube Ayarılarındaki konum seçeneğidir.

peki cıhaz ılk açılışta hangi kanaldan açılır oldu sizde .boş kanalda başlar olmuştur herhalde..
                  Orada iki ayar var, biri reboot açılış kanalı, diğeri stand-by için açılış kanalı diye.
                  Ben ikisini de TRT1 HD yapmıştım, sen sadece stand-by'ı iptal edersen tüm sorunların çözülür.

Sevgiler...

Yorum yap

hocam, zap sırasında cihaz donuyor, sık kanal değişimi değil de şifresiz/şifreli geçişlerinde yapıyor. yeşil ekran hatası değil...

Yorum yap

Oscam sürümünden kaynaklı olabilir, yükseltip deneyin bakalım.

Sevgiler...

Yorum yap

hocam düzelteyim menuye girdiğimde bile donuyor şu anda, oscam yükseltme işlemi yapmadım daha.

Yorum yap

bendede iki problem var
                          1. kablolu baglantı yapınca menüden çıkamıyorum komple donuyor kablosuzda sorun yok bu yuzden pek önemsemiyorum
                          2. si ise bi kanalda bir süre kalınca ses görüntüden önce gelmeye başlıyor

Yorum yap

1. Sorunu hiç yaşamadım şahsen. DHCP'yi kapatıp manuel IP atadığını varsayıyorum.

2. Sorun ise bugünkü güncellemeyle çözülmüş gibi.
                            Online Güncelleme yapıp dene bakalım.

Sevgiler...

Yorum yap

güncelleştirmeyi yaptım ses sorunu kalktı sanırım
                              ama 1. sorun devam ağ ayarlarına dahi girmiyor donuyor manuel ip atamamıştım tam uğraşmadım dediğim gibi o menüde iken donuyordu dns değiştirip çıkmıştım

Yorum yap

julias Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                güncelleştirmeyi yaptım ses sorunu kalktı sanırım
                                ama 1. sorun devam ağ ayarlarına dahi girmiyor donuyor manuel ip atamamıştım tam uğraşmadım dediğim gibi o menüde iken donuyordu dns değiştirip çıkmıştım
                                Ağ kablosunu çıkarıp dene bakalım.

Sevgiler...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X