• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

kyoto 9900DCI Sinyal arızası

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• kyoto 9900DCI Sinyal arızası

KYOTO 9900 DCI Sinyal Arızası;
    Kyoto receiverlerde Arasıra sinyalin kesilmesi Turksat uydusunda sinya var disecq1 konumundayken ama hotbird (disecq 2-3-4) sinyali yoksa aşşağıdaki
    anlatım biçimine göre,

Bu tipte sinyal problemi yaşayanlar besleme devresindeki

[b 722] transistörleri Kontrol etsin, birde; [C 16 1000mf-10v] ve [c 14 1000mf-16v] kondansatörü değiştirip deneyin.

biraz elektronik deneyimi gerekli gibi arkadasım.tüm arkadaşlar biraz zor uygulama yapabilirler.
    İYİYE DEĞİL,EN İYİYE SAHİP OLMAK İÇİN!

Yorum yap

arkadaşlar bendede vertikal arızasıvar neyapmam gerek lütfen açil yardım

Yorum yap

şahsenem Nickli Üyeden Alıntı

merkez servısden yardım alabılırsınız arkadasım !
        0216 305 4 305 veya 0216 383 6495 numaralarından ıstersen sana yakın bır servıs veya dırek fabrıka ıle ırhıbat kurup cıhazının tamırını yaptırabılırsın !!

ıyı gunler::...

Yorum yap

elektronik bilgisi olmayanların boardda işi olurmu son kullanıcı ne anlar kondansatöeden transistörden

Yorum yap

şahsenem Nickli Üyeden Alıntı

tunerin yanında a 1270 transistorunu kontrol et ve beslemede c 14 ve c 16 kondansatorleri değiş b772 leride kontrol et düzelir

Yorum yap

arkadaşlar dikeylerde bende sorun yaşıyordum besleme katında c 16 kondansatörü var 10 v 1000mF lık. bu kondansatörü 16 v 1000mF lık kondansatörle değiştirirseniz problem düzelir .yani en azından benimki düzeldi)
              yalnız 2 ucu var (+ -) olayına dikkat edin. Dikat etmesseniz receivera zarar verebilirsiniz.

Yorum yap

c 16 kondansatörü var 10 v 1000mF lık. bu kondansatörü 16 v 1000mF lık kondansatörle değiştirirseniz problem düzelir

DOGRU YOL BUDUR

Yorum yap

sevgili arkadaslar sızden yardım ıstıyorum kyoto 9900 dcı plus ıcın besleme katındakı 13v 18v ve30v fazla çıkıyordu c14 ve c16 kondansotörlerini değiştirince arıza düzeldi ama şimdide kanal arama menüsünde sinyal seviyesinin ve kalitesinin olmasına rağmen hiç bir kanalı bulamıyorum daha önce bu arıza ile karşılaşan arkadaşlar varsa yardımcı olabirmisiniz veya bilen biri varsa lütfen yardım ediniz şimdiden teşekkürler

Yorum yap

yazılım dene düzelir,ik önce reset yap
                    UYDU ELEKTRONİK

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                    X