• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Ubuntu kurulumu

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Ubuntu kurulumu

İlk önce en son çıkan sürüm İSO dosyasını bilgisayarımıza indirip CD ye basıyoruz. Ardından bilgisayarımızı CD den başlatıyoruz.Karşımıza ilk gelen pano da Türkçe dil seçeneğini onaylayıp UBUNTU SÜRÜMÜNÜ DENE butonuna tıklayıp bilgisayarın açılmasını bekliyoruz.

Bilgisayarımız açıldı...

Bu ekranda ubuntu kur tıklıyoruz.

Karşımıza gelen ekranda dilimiz Türkçe ... iler yi tıklıyoruz.

Bu ekranda İnternete bağlıyız... Ayrıca ses ve görüntü codeklerini açabilmek için 3. parti yazılım yüklemelerini ekliyoruz.

Disk bölümlemeyi elle yapacağız

Arşiv kısı hariç ( büyük bölüm ) diğerlerini siliyoruz...

Disk bölümlerimizi görüyoruz

Arşiv hariç ( büyük bölüm ) tüm bölümleri siliyoruz... Ya da sıfır kurulum için diskin tümünü temizle ve kullan diyoruz.

Ben elle bölümledim...

Diskimizi sildik... Şimdi yeniden bölümlendireceğiz...

Karşımızda bölümleme ekranı

Takas alanı için MB olarak bir rakam girip seçip onaylıyoruz...

Kalan boş alanı / KÖK DİZİN olarak ayarlayacağız

/ KÖK DİZİN için rakam girip seçip onaylıyoruz..

Disk bölümlemeyi tamamladık... İleri diyoruz...

Bu tabloda görülen büyük kısım benim arşiv olarak ayrıca ayırdığım kısım.. Siz kafanıza göre bölümleme yapabilirsiniz...

Yükleme başladı... Biz kullanıcı ayarlarımızı yapıyoruz İlk olarak Bölgemizi seçtik... İstanbul Türkiye...

Klavyemizi test ediyoruz.

İsim - Kullanıcı adı ve şifrelerimizi belirliyoruz...

Yükleme bitti YENİDEN BAŞLATIYORUZ. Sİsteminiz hayırlı olsun

Hazırlanıyor...
X