• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

STBlink 01.06 'da 4 port tanımlı com 8'den nasıl kullanırım ?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• STBlink 01.06 'da 4 port tanımlı com 8'den nasıl kullanırım ?

Arkadaşlar

Laptopta usb'den Com dönüştürücü ile com porttum 8'de
    ancak STBlink 01.06 'da 4 port tanımlı
    portu nasıl tanıtacağım?

Dizüstü bilgisayarınızın ayarlarında Com port ayarlarını değiştirerek Com1 den 4 e kadar seçebilirsiniz.
    Forumda bu konuda çok yazıldı

Yorum yap

Deneyeceğim,

ancak nereden ?( dönüştürücü ile ilk çalışmam)

cevabınız için teşekkürler

Yorum yap

Kullandığınız USB-RS232 çeviricinin Com Nosunu değiştirebilirsiniz.
        Bunun için Bilgisayarım -Sağ tıkla-Özellikler
        Açılan pencerede Donanım tabı - Aygıt yöneticisi
        Burada Bağlantı noktaları (Com ve LPT) altında USB to RS232 bulun sağtıklayıp Özellikler seçin
        Yeni açılan pencerede Bağlantı noktası ayarları tabı- Gelişmiş ayarlar
        Burada sol altta Com... açılır buton göreceksiniz istediğiniz Com1 veya Com2 seçip - Tamam
        Bundan sonrasını zaten biliyorsunuz dur

Yorum yap

Cevabınız için teşekkürler,
          Dediğinizi aynen yaptım,
          çalışıyor
          Teşekkürler

Yorum yap

Başardığınıza sevindim.
            Güle güle kullanın

Yorum yap

Comport uyumsuzluğu

tkantar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Kullandığınız USB-RS232 çeviricinin Com Nosunu değiştirebilirsiniz.
              Bunun için Bilgisayarım -Sağ tıkla-Özellikler
              Açılan pencerede Donanım tabı - Aygıt yöneticisi
              Burada Bağlantı noktaları (Com ve LPT) altında USB to RS232 bulun sağtıklayıp Özellikler seçin
              Yeni açılan pencerede Bağlantı noktası ayarları tabı- Gelişmiş ayarlar
              Burada sol altta Com... açılır buton göreceksiniz istediğiniz Com1 veya Com2 seçip - Tamam
              Bundan sonrasını zaten biliyorsunuz dur
              Arkadaşlar verdiğiniz bilgileri aynen uyguladığım halde yine çalışmıyor bağlantı.Birde eski port girişli maus buldum porta taktım maus gayet güzel çalışıyor.Bir engelleyen program olabilir ama daha önceleri PC de ki programlara ilave bir yazılım yüklemedim. Artık ne yapacağımı şaşırdım acaba ana kartmı yolcu diyorum.yaşım bu arada 63 onun için pes diyorum. Yinede bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Yorum yap

usb dönüştürücüde yazılımında yüklenmesi gerekiyor saygılar
                kay:

Yorum yap

Sifonfiltresi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Arkadaşlar verdiğiniz bilgileri aynen uyguladığım halde yine çalışmıyor bağlantı.Birde eski port girişli maus buldum porta taktım maus gayet güzel çalışıyor.Bir engelleyen program olabilir ama daha önceleri PC de ki programlara ilave bir yazılım yüklemedim. Artık ne yapacağımı şaşırdım acaba ana kartmı yolcu diyorum.yaşım bu arada 63 onun için pes diyorum. Yinede bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.
                  Bazı antivirus programları engelleyebilir, kapatın öyle deneyin.
                  Cihazınızda mevcut olan yazılım versiyonuna göre PcLink1.1, 2.0, 2.1 veya 2.2 loaderler kullanılmakta.
                  Uygun loaderi kullanırsanız ve çekiç işareti olan tuştan doğru Com portu seçerseniz sorun yaşamazsınız.
                  Doğru Com seçimi yapmışsanız en son yazılımı PcLink 2.2 ile Boot modunda yazılımı yükleyebilirsiniz.

Yorum yap

Sifonfiltresi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Virüs programı kullanıyorsanız bunları kapatıp, yeniden deneyin. Büyük ihtimalle sorun kalmayacaktır. Zira bu tür firewall programları PC'lerin güvenliği açısından bu portları kapatır. Bu yüzden cihazla iletişim kuramayabilirsiniz.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                    X