• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

TVHeadend kurulumu için yardım

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• onboboon Nickli Üyeden Alıntı
    teşekkürler herkese özkaradağ ustanın backup ını yükledim ve ilk defa televizyon açıldı şimdide byagli nin tvh ayarlarıyla diseq ayarlamaya çalışıcam.çok şükür bir görüntü alabildik sonunda bu arada kii uydu alıcısı aldığımdan beri en iyi tv görüntüsünü libreelecde
    aldım sanırım.yada psikolojik tekrar teşekkür ederim yardımcı olan bütün dostlara.
    sonuçta görüntü aldığınıza sevindim Libre ELEC çok yönlü olduğu için sabırla ne yaptığınızı unutmadan devam ettirmektir güzel sonuçlar çıktığı zaman seyretmekte güzel oluyor ayrıca sizin cihazınıza da destek veriyorlar sonra artık SD karta imaj yazdırmanıza gerek yok yazılım kendini güncelliyor yardımcı olabildiysek ne mutlu başarılar dilerim kolay gelsin

saygılar
    Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.
    Bütün dosya eklenti ve sunumlar test amaçlıdır.

Yorum yap

• Android bana çok karmaşık ve yavan, Enigna2 banal ve odun geliyor.

Ama ELEC başka, çok yönlü ve basit. Ben severek kullanıyorum yani.

Sevgiler...

Yorum yap

sağolasın emeğine sağlık ustam en azından türksatı gördük sayende diğer uydularsa malesef olmuyor.saygılar.
        Diğer uydulardan mutlaka görüntü alırsın, sadece disecq ayarların doğru değil. Uncommited komutu olan bölümde kaçırdırğın ayar olabilir. Mesela 5 nolu girişte uncommited yazan yeri 4 diye seçmen gerekiyor. Yani 1 eksilterek uncommited seçiyorsun.

Yorum yap

• byagli Nickli Üyeden Alıntı
          Diğer uydulardan mutlaka görüntü alırsın, sadece disecq ayarların doğru değil. Uncommited komutu olan bölümde kaçırdırğın ayar olabilir. Mesela 5 nolu girişte uncommited yazan yeri 4 diye seçmen gerekiyor. Yani 1 eksilterek uncommited seçiyorsun.
          zaten diseg ayarlarını sizin verdiğiniz resimlere bakıp aynısını yaptım ama olmadı.gözden kaçırdığım bir ayrıntı var ama ne yalan söyliyim artık kafam durdu eminim bilen birisi yav şunu yapmamışsın diyip kolayca çözecek sorunu ama dediğim gibi ben bulamıyorum vdr kurdum en azından biraz daha anlaşılır gibi config ayarlarınıda yapmaya çalıştım ama onda da bir sonuç alamadım.libreelec diğer kısımlar ise gerçeketen şahane.aslında xorion usta bulaştırdı beni bu libreelec işine ustanın interneti bağlanırsa ona yaptırırım artık tvh ayarlarını bu gece biraz daha uğraşıcam olmazsa vazgeçicem bu sevdadan.herkese tekrar teşekkürler.

Yorum yap

zaten diseg ayarlarını sizin verdiğiniz resimlere bakıp aynısını yaptım ama olmadı.gözden kaçırdığım bir ayrıntı var ama ne yalan söyliyim artık kafam durdu eminim bilen birisi yav şunu yapmamışsın diyip kolayca çözecek sorunu ama dediğim gibi ben bulamıyorum vdr kurdum en azından biraz daha anlaşılır gibi config ayarlarınıda yapmaya çalıştım ama onda da bir sonuç alamadım.libreelec diğer kısımlar ise gerçeketen şahane.aslında xorion usta bulaştırdı beni bu libreelec işine ustanın interneti bağlanırsa ona yaptırırım artık tvh ayarlarını bu gece biraz daha uğraşıcam olmazsa vazgeçicem bu sevdadan.herkese tekrar teşekkürler.
            Özelden bilgilerini yaz. Teamviever ile yardımcı olayım istersen.

Yorum yap

• sayın byagli sayesinde nihayet çözdüm kafamdaki bir çok soruyu librelec koca bir deniz biz hala kıyısında yüzüyoruz ama en azından girdik artık bu denize.yardımcı olan tüm dostlara teşekkür ederim.sayın byagliye ise sabrı ve yardımları için ayrıca teşşekkür ederim.iyi geceler.

Yorum yap

• ARkadaşlar TVH web arayüzünde kanal düzenlemesi yapayım, pratik olsun öğreneyim dedim.

Bir sorunu çözemedim.

Kanal numarası web arayüzünde şöyle yapıyorum;
                1. trt4k
                2. trt1
                3. fox
                4. show
                5. kanald
                6. atv gibi

Ama WP2 de, cihazda yani, şöyle gözüküyor;

6. trt4k
                10. trt1
                11. fox
                13. show
                14. kanald gibi gözüküyor.

https://imgyukle.com/i/nCnzY
                https://imgyukle.com/i/nCVYq

Nedendir, nerede hata yapıyorum?

Yorum yap

• PVR&Live TV Ayarlarındaki seçimler böyle mi?

Sevgiler...

Yorum yap

• ozkaradag Nickli Üyeden Alıntı

PVR&Live TV Ayarlarındaki seçimler böyle mi?

Sevgiler...
                    Evet aynen böyle...

Yorum yap

• TV Bölümüne girip sağdaki menüden gördüğün ayarı yapınca olması gerek.

Sevgiler...

Yorum yap

• Sırala: Numara olarak seçili zaten üstad.

Yorum yap

• Böyle yapınca düzeldi dostum, dikkat etmemişim sanırım.

Yorum yap

• Bozyiğit Nickli Üyeden Alıntı

Böyle yapınca düzeldi dostum, dikkat etmemişim sanırım.
                            Senin de benim de hatamız değil bu.
                            Son seçenek bende çıkmamış farkındaysan, çünkü birden fazla PVR kullanıyorum.
                            Teke düşürünce o ayar çıkıyor, ki mantıklı olan da bu.

Yazdığın için çok teşekkürler yoksa olayı çözmek zaman alacaktı.

Sevgiler...

Yorum yap

• CBC Sport HD hakkında hepinizden yardım istiyorum.

Bu kanal 46E Azersat'da, TVH'de kanalı ayarladım, normal FTA olarak güzel çalışıyor ama ne zaman şifreye (Biss) girse açılmıyor.
                              Çünkü Oscam şifreli kanal diye algılamıyor, Livelogundan takip ediyorum.

TVH'de nasıl bir ayar yapmalıyım ya da ne yapabilirim?

Sevgiler...

Yorum yap

• ozkaradag Nickli Üyeden Alıntı
                                CBC Sport HD hakkında hepinizden yardım istiyorum.

Bu kanal 46E Azersat'da, TVH'de kanalı ayarladım, normal FTA olarak güzel çalışıyor ama ne zaman şifreye (Biss) girse açılmıyor.
                                Çünkü Oscam şifreli kanal diye algılamıyor, Livelogundan takip ediyorum.

TVH'de nasıl bir ayar yapmalıyım ya da ne yapabilirim?

Sevgiler...
                                Sorun bendeymiş, bilginize.

Çözüldü yani.

Sevgiler...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X