• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Harika cihaz next minix HD de düzetilmesi gerekenler

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Harika cihaz next minix HD de düzetilmesi gerekenler

motor bölümü.
    1-cihazın her kapanıp açılmasında motorun kendi kendine dönmesinin engellenmesi zira cihazın sık sık kendiliğinden stanby a geçip tekrar açılması sık sık ta motorun dönmesine ve yıranmasına sebep olduğu gibi uyduya bağlanmasınıda geciktirmektedir
    2- daha önceki yazılımda olduğu gibi tekrar pozisyon numarasının görünmesi çok önemliydi ikinci bir cihazla pozizyon eşitliği sağlanabiliyordu

diğer önemli handikaplar:
    1- cihazın kendi kendine durmadan standby a geçmesinin önlenmesi
    2-cihazın kilitlenme sorununun mutlaka önlenmesi yada kullanıcının servise öndermeden kendisinin çözümlemesi için önerilen ve hiç bir faydası olmayan rs 232 yükleme dışında bir çözüm sağlanması

1-sever bölümünde sabit stabilitenin sağlanarak sık sık bağlantı kesilmelerinin çözülmesi
    2-newcam serverde çalışmayan oto bağlantının yeniden sağlanır hale getirilmesi

3-kanal sıralamada da cihazın sıralama bitmeden sık sık standbaya geçmesinin önlenmesi

4-uydu taramada fta ve tüm taramaya ilaveten şifreli taramanın ilave edilmesi zira bu tür tarama olmadığından tüm taramayı seçmek zorunda kalıp çıkan binlerce fta kanalı tek tek silmek zorunda kalıyoruz

öneriler:

bence zaten hiç bir zaman doğru dürüst çalışmayan eğlence bölümünün tamamen kaldırılması yada kalacaksa sadece hava durumunun kalması yeterli olacaktır o bölümdeki yükün kalkmasıylada sanırım cihaz stabilitesinin özellikle server bölümünün daha düzgün çalışması sağlanabilir,tüm bunların yerine pvr nin düzgün çalışmasının sağlanması daha çok işe yarar diye düşünüyorum

bu cihaz emsalleri içinde gerçekren harika bir cihaz yukarda yazdıklarım eğer teknik uygulayıcılar tarafından ciddiyetle dikkate alınırsa hepsinin çözüleceğine inancım tamdım işte o zaman tam anlamıyla mükemmel olacacaktır

tüm teknik ekibe saygılarımı sunarım.özellikle kemal bey bu yazdıklarımı lütfen okuyun
    BU VATAN HEPİMİZİNDİR VE HEP BÖYLE KALACAKTIR

EĞER İNSANIM DİYORSAN ÖNCE SEVMEYİ ÖĞRENİN
    ÇÜNKÜ SEVGİ ANAHTARI TÜM KÖTÜLÜK KAPILARINI KAPATIR İYİLİK KAPILARINI AÇAR

uyducubaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motor bölümü.
    1-cihazın her kapanıp açılmasında motorun kendi kendine dönmesinin engellenmesi zira cihazın sık sık kendiliğinden stanby a geçip tekrar açılması sık sık ta motorun dönmesine ve yıranmasına sebep olduğu gibi uyduya bağlanmasınıda geciktirmektedir
    2- daha önceki yazılımda olduğu gibi tekrar pozisyon numarasının görünmesi çok önemliydi ikinci bir cihazla pozizyon eşitliği sağlanabiliyordu

diğer önemli handikaplar:
    1- cihazın kendi kendine durmadan standby a geçmesinin önlenmesi
    2-cihazın kilitlenme sorununun mutlaka önlenmesi yada kullanıcının servise öndermeden kendisinin çözümlemesi için önerilen ve hiç bir faydası olmayan rs 232 yükleme dışında bir çözüm sağlanması

1-sever bölümünde sabit stabilitenin sağlanarak sık sık bağlantı kesilmelerinin çözülmesi
    2-newcam serverde çalışmayan oto bağlantının yeniden sağlanır hale getirilmesi

3-kanal sıralamada da cihazın sıralama bitmeden sık sık standbaya geçmesinin önlenmesi

4-uydu taramada fta ve tüm taramaya ilaveten şifreli taramanın ilave edilmesi zira bu tür tarama olmadığından tüm taramayı seçmek zorunda kalıp çıkan binlerce fta kanalı tek tek silmek zorunda kalıyoruz

öneriler:

bence zaten hiç bir zaman doğru dürüst çalışmayan eğlence bölümünün tamamen kaldırılması yada kalacaksa sadece hava durumunun kalması yeterli olacaktır o bölümdeki yükün kalkmasıylada sanırım cihaz stabilitesinin özellikle server bölümünün daha düzgün çalışması sağlanabilir,tüm bunların yerine pvr nin düzgün çalışmasının sağlanması daha çok işe yarar diye düşünüyorum

bu cihaz emsalleri içinde gerçekren harika bir cihaz yukarda yazdıklarım eğer teknik uygulayıcılar tarafından ciddiyetle dikkate alınırsa hepsinin çözüleceğine inancım tamdım işte o zaman tam anlamıyla mükemmel olacacaktır

tüm teknik ekibe saygılarımı sunarım.özellikle kemal bey bu yazdıklarımı lütfen okuyun
    cok güzel dile getirmişsin uyducu baba ama nextinde hakkını yememek lazım adamlar devamlı güncel yazılım veriyolar senin bahsettiğin durumuda düzelteceklerinden eminim
    NEXT 2500 DPCIS KIYATO 8550 DAPCI DREAMBOX 500S
    DREAMBOX 800 HD+PVR NEXT 2010 TİGER NEXT 19500 SÜPERIOR
    1 ADET 150 CM MOTORLU CANAK 2 ADET NEXT DAYZEK MOTOR 4 ADET SABİT ÇANAK
    :iyyy::iyyy::iyyy::iyyy:

Yorum yap

leoleoman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      cok güzel dile getirmişsin uyducu baba ama nextinde hakkını yememek lazım adamlar devamlı güncel yazılım veriyolar senin bahsettiğin durumuda düzelteceklerinden eminim
      evet bende next egüvenmesem inanmasam bunları zaten yazmazdım benim ve bütün yakınlarımın çocuklarımın evine nexten başka marka girmemiştir ve bende şu an 4 adet next cihaz var 2 si hd diğer 2 si pluslardan
      BU VATAN HEPİMİZİNDİR VE HEP BÖYLE KALACAKTIR

EĞER İNSANIM DİYORSAN ÖNCE SEVMEYİ ÖĞRENİN
      ÇÜNKÜ SEVGİ ANAHTARI TÜM KÖTÜLÜK KAPILARINI KAPATIR İYİLİK KAPILARINI AÇAR

Yorum yap

yaklaşık bir aydır sinyal sorunu yaşıyorum. next diseq motorum var. özellikle son bir kaç gündür arttı. (yeni yazılımı yükledim) sinyal yok diyor. motor ayarı bölümüne her girdiğimde motor dönüyor diyor. Ben her seferinde kaydet diyorum ama her girişimde motor dönüyor diyor. kanalı izlerken (her hangi bir kanal) birden sinyal yok diyor. motor ayarı bölümüne girip tekrar oto disecq arama yaptırıp kaydet diyorum. kanal geliyor, sonra yine sinyal yok diyor. bazen kendi kendine sinyal geliyor. bir kaç sefer anten tipini sabit anten yaptım. ama sorun devam etti. lnb' yi yeni değiştirdim o da next marka.
        acaba sorun nerede?

Yorum yap

allbayrak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          yaklaşık bir aydır sinyal sorunu yaşıyorum. next diseq motorum var. özellikle son bir kaç gündür arttı. (yeni yazılımı yükledim) sinyal yok diyor. motor ayarı bölümüne her girdiğimde motor dönüyor diyor. Ben her seferinde kaydet diyorum ama her girişimde motor dönüyor diyor. kanalı izlerken (her hangi bir kanal) birden sinyal yok diyor. motor ayarı bölümüne girip tekrar oto disecq arama yaptırıp kaydet diyorum. kanal geliyor, sonra yine sinyal yok diyor. bazen kendi kendine sinyal geliyor. bir kaç sefer anten tipini sabit anten yaptım. ama sorun devam etti. lnb' yi yeni değiştirdim o da next marka.
          acaba sorun nerede?
          - Motoru ve cihazı fabrika ayarlarına al sonra yeniden kurulum yap, sorun düzelmesi lazım.

Yorum yap

Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            - Motoru ve cihazı fabrika ayarlarına al sonra yeniden kurulum yap, sorun düzelmesi lazım.
            motoru nasıl fabrika ayarlarına alacağımı bilmiyorum?

Yorum yap

reciveri fabrika ayarlarına çevirdim. aynı sorun devam ediyor. yarın dama çıkar, motoru iptal ederim. bakalım ne olacak?

Yorum yap

allbayrak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                reciveri fabrika ayarlarına çevirdim. aynı sorun devam ediyor. yarın dama çıkar, motoru iptal ederim. bakalım ne olacak?
                Motor ayarlarin da ortaya al yada referansa git secenek lerin de kullanarak Motor ayarlarin sifirlanmis olursun.

Yorum yap

collo1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Motor ayarlarin da ortaya al yada referansa git secenek lerin de kullanarak Motor ayarlarin sifirlanmis olursun.
                  cevap için teşekkür. dama da çıkmaya fırsatım olmadı. senin dediklerini bir deneyip motoru sıfırlamayı deneyeyim. Bu gün yeni yazılım yükledim. şu ana kadar sorun çıkarmadı. Ama hala mavi tuşa basıp motor ayarı sayfasına her girdiğimde motor dönüyor diyor. birde 11844 frekansında sinyal sorunum var.

Yorum yap

allbayrak Nickli Üyeden Alıntı
                    cevap için teşekkür. dama da çıkmaya fırsatım olmadı. senin dediklerini bir deneyip motoru sıfırlamayı deneyeyim. Bu gün yeni yazılım yükledim. şu ana kadar sorun çıkarmadı. Ama hala mavi tuşa basıp motor ayarı sayfasına her girdiğimde motor dönüyor diyor. birde 11844 frekansında sinyal sorunum var.
                    - 11844 V 2222 şebeke arama frekansı artık değişti.
                    - 12380 V 27500 frekansını deneyin.

Yorum yap

Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      - 11844 V 2222 şebeke arama frekansı artık değişti.
                      - 12380 V 27500 frekansını deneyin.
                      tşk.

Yorum yap

minix hd pembeye wi-fi adaptör taktım ama benim ağ adım
                        yani SSID gizli olduğu için minix hd bulamıyor.
                        ayarları elle girip kaydetmesi için yazılma
                        ayar menüsü eklemek gerekiyor...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X