• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Motor Ayarı

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Motor Ayarı

Arkadaşlar öncelikle şayet yanlış yerde konu açtıysam hepinizden özür dilerim fakat aradığım konuyu bulamadığım için bu topicde konu açtım. Yardımcı olursanız sevinirim.
    İki gün önce NextYE-2000CIS SuperPlus USB reciver aldım. Önceki cihazım kaon 511 idi. Bende Motorlu Çanak var. Şimdi bu yeni aldığım NextYE-2000CIS SuperPlus cihazımı çanak Hotbird Uydusu üzerinde iken taktım ve Hotbird uydusuna ait kanalları tarattım ve kanallar geldi. Fakat diğer uyduları bir türlü ayarlayamadım. Reciverimin yanında ayrıca bir adet pozisyoner var. Yardımcı olursanız sevinirim.

öncelikle hayırlısı olsun güle güle kullan yeni receverını.motor ile pozisyonerin kablo bağlantılarnını eskisi gibi bağla(söktüysen tabi).hotbird uydusunu taratmışsın zaten,receverin menüsünden uydu seçiminden türksatı seçip kaydettikten sonra pozisyonerden uydunun baktığı yeri sola doğru cevirtirip,reciverdeki sinyal metreden sinyal yükseldiği zaman taratmak yeterlidir.

Yorum yap

Bu dediklerinizi yapıyorum fakat uyduyu seçtikten sonra çanağın otomotik olarak dönmesi gerekiyordu bu olmuyor. Her defasında pozisyonerden manuel olarak uyduya gelmekde olmuyor. Uydu seçiminde motor kısmında Dısec 1.2 vs var. Dısecq kısmında A B C D gibi değerler var onlarda da tık yok. Motor kısmında Dısecq 1.2, Usals ve Yok değerleri var. Bir yerde sıralamayı yapamıyom ama nerde.

Yorum yap

Arkadaşım Dısecq 1.2 seçeceksiniz.Dısecq kısmındaki A.B.C.D burayı boş bırakınız.

Yorum yap

arkadaşlar çanağı değiştirip motorlu yapacağım tevsiye edermisiniz şuan hortbörkteki uyduyu izliyorum astra sirüs hispatsat nasıl moturlu çanağa geçmeye değermi saygılar

Yorum yap

tabi arkadaşım en güzeli hareketli sistem.istedigin uyduyu izleyebiliyorsun.

Yorum yap

kral 01 arkadaşım peki astra sirüs ve diğer uydudaki yayınlar nasıl

Yorum yap

astrada d+ var.siriusda iki adult kanal var.telstar15 playboy tv var.hispasat da tvcabo var.çok güzel uydular

Yorum yap

arkadaşım teşekkürler

Yorum yap

Motorlu kullanmak çok daha güzel.İki adet motorlu antenim var,hem kollu motor hem de diseck motor.İyi oluyor tavsiye ederim.

Yorum yap

teşekkürler

Yorum yap

gerçekten motoru alana kadar farkını hiç düşünmemiştim motorlu çanak bambaşka arkadaslar.
                        NEXT 2000 XCİ PLUS dreambox 500s

Yorum yap

memoli42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          Arkadaşım Dısecq 1.2 seçeceksiniz.Dısecq kısmındaki A.B.C.D burayı boş bırakınız.
                          Memoli Kardeş dediklerini yaptım fakat diğer uyduları seçtiğimde çanak otomotik dönmüyor. Yine el yordamıyla manuel çevirebiliyorum. Birde Bu motorlu sistemlerde bunca uyduyu kaydediyoz ama sonraları yeni bir yazılım çıktığında tüm bu ayarlamalar siliniyor ve kanal yedeğini yani UDB aldığım zaman ve UDB geri yüklemek istediğimde hata veriyor.

Yorum yap

tek çanakla 4 uydu alımı

Arkadaşlar yeni tip çanakla eutelsat 2 16 derece,sirius,telstar 12,ve hispasat alınabilir mi?

Yorum yap

dogan1796 Nickli Üyeden Alıntı
                              Memoli Kardeş dediklerini yaptım fakat diğer uyduları seçtiğimde çanak otomotik dönmüyor. Yine el yordamıyla manuel çevirebiliyorum. Birde Bu motorlu sistemlerde bunca uyduyu kaydediyoz ama sonraları yeni bir yazılım çıktığında tüm bu ayarlamalar siliniyor ve kanal yedeğini yani UDB aldığım zaman ve UDB geri yüklemek istediğimde hata veriyor.
                              Siz en iyisi gidin bir teknik servis alın. Başka türlü çok zor ayarlayabilmeniz.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X