• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Windows 7 hakkinda Feedback

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Microsoft® Windows 7 Beta 1 Build 7000.0.081212-1400 (X86 & X64)

Direk Link Microsofttan.
    (X86)
    Kod:
    [url]http://download.microsoft.com/download/6/3/3/633118BD-6C3D-45A4-B985-F0FDFFE1B021/EN/7000.0.081212-1400_client_en-us_Ultimate-GB1CULFRE_EN_DVD.iso[/url]

(x64)
    Kod:
    [url]http://download.microsoft.com/download/6/3/3/633118BD-6C3D-45A4-B985-F0FDFFE1B021/EN/7000.0.081212-1400_client_en-us_Ultimate-GB1CULXFRE_EN_DVD.ISO[/url]

~~ YADA ~~

ISO for Windows 7 Beta 32-bit (English):
    7000.0.081212-1400_client_en-us_Ultimate-GB1CULFRE_EN_DVD.iso
    Kod:
    [url]http://download.microsoft.com/download/6/3/3/633118BD-6C3D-45A4-B985-F0FDFFE1B021/EN/7000.0.081212-1400_client_en-us_Ultimate-GB1CULFRE_EN_DVD.iso[/url]

ISO for Windows 7 Beta 64-bit (English):
    7000.0.081212-1400_client_en-us_Ultimate-GB1CULXFRE_EN_DVD.ISO
    Kod:
    [url]http://download.microsoft.com/download/6/3/3/633118BD-6C3D-45A4-B985-F0FDFFE1B021/EN/7000.0.081212-1400_client_en-us_Ultimate-GB1CULXFRE_EN_DVD.ISO[/url]

ISO for Windows 7 Beta 32-bit (German):
    /7000.0.081212-1400_client_de-de_Ultimate-GB1CULFRE_DE_DVD.iso
    Kod:
    [url]http://download.microsoft.com/download/D/0/0/D0008BAF-BD44-4CCC-8A7B-4E9B0C03CB6F/DE/7000.0.081212-1400_client_de-de_Ultimate-GB1CULFRE_DE_DVD.iso[/url]

ISO for Windows 7 Beta 64-bit (German):
    7000.0.081212-1400_client_de-de_Ultimate-GB1CULXFRE_DE_DVD.iso
    Kod:
    [url]http://download.microsoft.com/download/D/0/0/D0008BAF-BD44-4CCC-8A7B-4E9B0C03CB6F/DE/7000.0.081212-1400_client_de-de_Ultimate-GB1CULXFRE_DE_DVD.iso[/url]

NOT: Windows beta sürümlerinde tr desteğini sağlamamaktadır.

Yorum yap

tam tamamina 15 dk da yukledi..... hizi oldukca iyi , simdi diger programlari yukluyorum. ilk gorunus gecer not aldi ....

Ya kArSiyaK a olmasaydi .....

Yorum yap

Izlenimler ....... su ana kadar hic bir takilma yapmadi hic bir programda ...... yaklasik 7 saattir kullaniyorum .....

Yorum yap

Oztan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Izlenimler ....... su ana kadar hic bir takilma yapmadi hic bir programda ...... yaklasik 7 saattir kullaniyorum .....
          Hayırlı olsun. Bende Internette epey hızlandı.

Peki bilen bir arkadaş da 32 Bit ile 64 Bit arasındaki farkı yazarsa bizlerde öğrenmiş oluruz.

Yorum yap

64 , 32 nin iki kati :P

Saka bir yana bende merak ediyorum farki ....

win 7 de google toolbar i yukleyemedim ? Sizde nasil durum ?

Yorum yap

windows 7 de surekli explorer hatasi veriyor
              hic bir sekilde explorer acamiyorum,
              actiktsan 2 sn sonra kendini kapatiyor,
              re install nasil yapabilirim ?
              tesekkurler

Yorum yap

gayet guzel arkadaşlar deneme sansı buldun bence xp gıbı guzel olacak

Yorum yap

Direk indirmek isteyen arkadaşlar için direk indirme linkini verdim.

While the Microsoft servers continue to struggle with the massive amount of traffic, there might just be a solution for you: direct download links for both the 32 and 64 bit ISO images.

Windows 7 Beta (x86) : 7000.0.081212-1400_client_en-us_Ultimate-GB1CULFRE_EN_DVD.ISO
                  Windows 7 Beta (x64) : 7000.0.081212-1400_client_en-us_Ultimate-GB1CULXFRE_EN_DVD.ISO
                  See if you have luck with the direct links. Currently it's working for me, and fairly fast as well - about 340kb/s.

You'll still need to go back for a ***, assuming you want to use the beta for more than 30 days, but at least you'll be able to burn a DVD or mount the ISO in your favorite virtualization app. Alternatively, there are plenty of timer reset and watermark removal tools available on the various torrent trackers

Yorum yap

64-Bit Farkı

32 bir ve 64 bit Windows arasındaki en büyük fark bellek desteğinden ileri gelmektedir. 32 bit işletim sistemleri, işlem başına tahsis edilmiş en fazla 2 GB'lık bir bellek alanına sahip en çok 4 gigabaytlık (GB) sistem belleğini desteklerken yeni x64 işletim sistemleri, işletim sistemine bağlı olarak, 32 ila 512 GB'lık RAM alanını desteklemektedir ve donanım kapasiteleri ve bellek alanları genişledikçe, 16 terabayt (TB) büyüklüğe kadar sanal belleği destekleme potansiyeline sahiptir.

32 bit işlem gücünün sınırlarını zorlayan kullanıcılar için bu, büyük dosyaların daha hızlı açılabileceği ve karmaşık hesaplamaların daha kısa sürede gerçekleştirilebileceği, kısaca daha fazla verimlilik ve etkinliğe sahip olunacağı anlamına gelmektedir.

64-Bit Bilgi İşleme Kimler İhtiyaç Duyar?

64-bit bilgi işlem, performansı bir üst düzeye çıkarmaktadır. Windows XP Professional ve Windows Server 2003'ün 32 bit sürümleri çoğu kullanıcının işletim sistemi gereksinimlerini karşılamaya devam edecektir. Ancak çok miktarda veri ile çalışan kullanıcılar veya büyük oranda bilgiyi kısa sürede işlemesi gereken kuruluşlar için 64 bit, performans ve verimlilik açısından kayda değer bir sıçrama tahtası anlamına gelmektedir.

Windows XP Professional x64 Sürümü; 3D modellerle, animasyonlarla, CAD projeleri ile veya diğer büyük veri kümeleri ile çalışan kullanıcılar için idealdir. Örneğin:

• Video, animasyon veya 3D modellerle çalışan dijital içerik yaratıcıları.

• CAD, CAM veya CAE'den faydalanan mekanik tasarımcıları ve mimarlar.

• Karmaşık simulatörlerden faydalanan mühendisler ve bilim adamları.

• Büyük miktarda veriyi kısa sürede işlemden geçirmesi gereken finans analizcileri.

Windows Server 2003 x64 Sürümü, bellek ağırlıklı veya büyük ölçekli veritabanlarına veya uygulamalara sahip kuruluşlar için idealdir. Örneğin:

• Hızlı veritabanı işlemlerine bel bağlamış firmalar. • Global firmalar, devlet ve eğitim enstitüleri.

• Karmaşık modellere ihtiyaç duyan teknik ve finansal sektörler.

• Daha fazla kullanıcıya hizmet verme ihtiyacı duyan e-ticaret siteleri. • Uygun maliyetli bir yükseltme gerçekleştirmek isteyen, mevcut bilgi işlem sistemleri miadını doldurmuş firmalar.

DAHA FAZLA DETAY İÇİN BAKINIZ : http://www.microsoft.com/turkiye/gir...64biturun.mspx

AYRICA kurduğunuz windows seven, server tabanlı işletim sistemidir. bundan önce windows 2003 kullanıyordum NT2000 tabanı üzerine kurulu windows7 ise vista tabanı üzerine kurulmuş bir server işletim sistemidir. Ev kullanıcılarına tavsiye edilmez. !!! DRIVER DESTEĞİNDE SORUN YAŞAYABİLİRSİNİZ, BETA OLDUĞUNDAN TÜRKÇE YAPAMAZSINIZ, HARİCİ DONANIMLARINIZLA UYUMLULUK MODUNDA SORUN YAŞAYABİLİRSİNİZ.

Yorum yap

Bilgi için teşekkürler Devileus

Yorum yap

arkadaşlar win 7 ile ilgili bir çok sorun yaşıyor ama bu sistemde yeni olduğum için çoğunu çözemiyorum
                        adobe flash eklentimi kuramadığım gibi vlc player gom player gibi programları da kullanamadım lime ware olsun live mail filan olsun hiçbiri çalışmadı anlamadım gitti acilen yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim.. sevgilerimle..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X