• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

resim yok

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• resim yok

merhaba.

next 8000 x cam cihaz son zamanlarda donma yaptığı için forumda bulduğum bilgiye istinaden;

reset
    ilk yazılım
    reset
    son yazılım
    reset

attım. bu işlemlerden sonra kanal (turksat) tarattım fakat sinyal ve kalite olmasına rağmen hiç bir kanal bulamadı. çanak ayarlarını kontrol ettim, kabloda da her hangi bir problem yok. bir türlü kanal bulamadığım için önceden bilgisayarımda kayıtlı olan hazır kanal listesini attım. fakat bu sefer de hangi kanalın üzerine gelsem sinyal ve kalite olmasına rağmen ekrana hiç bir görüntü gelmiyor. ekranda "RESİM YOK" diye bir mesaj çıkıyor. bunun sebebi ne olabilir? bununla ilgili ne yapabilirim?

teşekkürler.

menüden diseq kurulum ayarlarını yaptınmı dostum...

Yorum yap

hayır yapmadım..cihaza reset atınca diseq ayarları değişiyor mu? "resim yok" hatasının kaybolması için diseq ayarlarını ne şekilde değiştirmem gerekiyor acaba? teşekkürler.

Yorum yap

çanak kurulum ayarlarında disqc 1.2.3.4 gibi bi ayar olması gerek ..
        çanak hangi diseq girişine bağlıysa cihazınında o girişe ayarlamalısın..
        yani turksat 3 numaralı girişe takılıysa bu ayarıda diseq 3 olarak seçip kaydet kanallar gelmesi gerek...

Yorum yap

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim G-Force.
          Cihazıma tek lnb'li 1 adet çanak (motorlu değil) bağlı ve sadece Turksat kanallarını seyrediyordum. Diseq, motorlu çanak ayarı ile mi alakalı bilmem ama önerinizden sonra her ihtimale karşı menüden çanak/diseq ile ilgili ne kadar seçenek varsa hepsini denedim ama bir türlü başarılı olamadım. Sinyal ve kalite var ama ekrana görüntü gelmiyor ve "resim yok" yazısı çıkmaya devam ediyor. Şimdiye kadar böyle bir sorunum yoktu. Geçen hafta kanallar donma yapmaya başladı, ben de cihaza reset attım, 1-2 gün iyi gösterdi ama sonra gene donma yapmaya başladı. Ben de bu sorunun düzelmesi için forumda okuduklarıma göre Next 8000 x cam'ın ilk ve son yazılımlarını ikişer kez tekrar yükledim. Yüklemeden önce ve sonra da resetledim. Ama nedense sinyal ve kalite olmasına rağmen bir türlü kanal taratamadım. Bunun üzerine bilgisayarımda var olan hazır settingi attım ama bu sefer de "resim yok" mesajı çıkmaya başladı. Cihazın ilk yazılımı yüklediğim için mi böyle oldu acaba? Başka tarihli bir yazılım yüklesem bu sorunum çözülür mü? Neden böyle oldu? Nerede yanlış yaptım anlamadım? Teşekürler.

Yorum yap

G-Force arkadaşımın dediklerini doğru yaptıysan sanıyorum problem kalmaz.... kolay gelsin...

Yorum yap

bazı ana yazılımların bot modunda atılması gerekiyor ve o yazılımlada cihaz kendiliğinden resetleniyor sen en son verilen bot yazılımını at arkasından en son yazılımı at sanırım düzelir yalnız cihazına uyan yazılım olmasına hangi yükleme proğramıyla yükleceğine çok dikkat et mutlaka bir yanlış yapmış olabilirsin
              BU VATAN HEPİMİZİNDİR VE HEP BÖYLE KALACAKTIR

EĞER İNSANIM DİYORSAN ÖNCE SEVMEYİ ÖĞRENİN
              ÇÜNKÜ SEVGİ ANAHTARI TÜM KÖTÜLÜK KAPILARINI KAPATIR İYİLİK KAPILARINI AÇAR

Yorum yap

cihazın boot versiyonunu 1.1 den 1.3 e yapmıştım 2 yıl önce. sonra da boot hiç kontrol etmedim. ilk yazılımı yükledikten sonra değişmiş olma ihtimali var mı? en son bot yazılımından kastınız bu mu yoksa başka bir şey mi? eğer başka bir şey ise next 8000 x cam'ın son bot yazılımı hangisi? nereden bulabilirim? forumda bot diye arama yaptım ama bulamadım.

Yorum yap

Next te sinyal var resim yok hatası!!1aynı sorun bende de vardı makinayı servise götürdüm.Parça değişmesi gerekiyormuş
                  30 ile 50 ytl arası masraf gider dediler bende next 8000 den vazgeçtim çünkü yazılım desteği yok makinayı attım.şimdi yazılım desteği olan korax alacağım.Bu bir tepki yıllardır next kullanıyorum.ama en uyduruk markaların bile yazılım desteği var....

Yorum yap

aynı problem benim cihazda da var next ye8000-xcam boot ver 1.3 sinyal var resim yok bu problemi nasıl çözeceğiz.aşağıdakileri yapmama rağmen problem çözülmedi
                    reset
                    ilk yazılım(20030603)
                    reset
                    ilk yazılım(20030603)
                    reset
                    son yazılım(20070605)
                    reset
                    son yazılım(20070605)
                    reset

(yazılımları softwaredownloader 1.1 ile attım)

Yorum yap

nonur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      aynı problem benim cihazda da var next ye8000-xcam boot ver 1.3 sinyal var resim yok bu problemi nasıl çözeceğiz.aşağıdakileri yapmama rağmen problem çözülmedi
                      reset
                      ilk yazılım(20030603)
                      reset
                      ilk yazılım(20030603)
                      reset
                      son yazılım(20070605)
                      reset
                      son yazılım(20070605)
                      reset

(yazılımları softwaredownloader 1.1 ile attım)
                      turksat ta kanalların hiçbirini bulamıyor.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                      X