• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Bağlantı sorunu.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Bağlantı sorunu.

merhaba
    arkadaşlar next ye 2000 super plus cihazım var NREC olanlardan usb ve modül girişi yok cihazı alalı uzun zaman oldu 2 gündür yazılım yüklemeye çalışıyorum acemiyim beceremedim forum ve nette bir çok kaynağa ve bilgiye baktım nafile
    stbLink programının 1.06 1.07 1.08 1.09.2.0.2.01 2.02 2.03 sürümlerini denedim olmuyor com bağlantısını ve connect işlemini sorunsuz yapıyorum
    swdown olayında bağlantı yapıyor normal status sw yi işaretleyip bekliyorum sure contineye de tamam diyorum yazılımın yerini göstereceğim AÇ menüsü gelmiyor stbLink geçersiz versiyon uyarısı alıyorum
    boot mode status sw den yapmak istediğimde bu sefer AÇ menüsü açılıyor daha önce masa üstüne rardan çıkarmış olduğum NEXT_YE-2000_SUPER_PLUS_NREC208.13_041708_TK0C0N0_pz rar dosyayı gösteriyorum downland boot mode iletisi geliyor hiç bir ilerleme yok
    bu konuyu yazmadan önce siteyi araştırdım konu ile ilgili benim yapmadığım bir uygulama göremedim
    bu konuda yardım ederseniz sevinirim

arkadşım cihazına boot modunda yazılım at

Yorum yap

slm
      boot menüden nasıl yapacağım bir kaç denemem oldu ama başaramadım power tuşuna basılı tutup fişi taktıktan sonra cihazın ekranına "H" harfi geldi fakat bir ilerleme olmadı
      ayrıca kanal + tuşuna basılı tutarak cihazı açtım 030 rakamı çıktı fakat yazılımı yükleyemedim

Yorum yap

musder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        slm
        boot menüden nasıl yapacağım bir kaç denemem oldu ama başaramadım power tuşuna basılı tutup fişi taktıktan sonra cihazın ekranına "H" harfi geldi fakat bir ilerleme olmadı
        ayrıca kanal + tuşuna basılı tutarak cihazı açtım 030 rakamı çıktı fakat yazılımı yükleyemedim
        Konu başlığını düzelttim. Bu tür başlıklarla konu açmak kurallarımız gereği yasaktır.

"Sure Continue" mesajından sonra bağlantı kurulur ve "Aç" penceresi gelmesi gerekir. Eğer "Aç" penceresini göremiyorsanız, cihaz ile bilgisayar arasında bir bağlantı olmuyor demektir. Bunun da sebebi kullandığınız virüs, firewall türü programlar olabilir. Eğer varsa bunları kapatarak tekrar deneyin.

Yorum yap

slm
          "Sure Continue" den sonra cihazla pc arasında bağlantının olmamama ihtimalini bende düşünüyorum fakat stbLink programını çalıştırdıktan sonra "com 1-4" ve "connect"kısmını takılmadan geçiyorum yinede bağlantı da bir sorun olabilirmi rs232 kablosunun 1 ucunu dişi
          yapmam gerekiyordu netten bakarak yaptım 4 uçu belirtilen şekilde lehimledim

Yorum yap

slm
            "Sure Continue" den sonra cihazla pc arasında bağlantının olmamama ihtimalini bende düşünüyorum fakat stbLink programını çalıştırdıktan sonra "com 1-4" ve "connect"kısmını takılmadan geçiyorum yinede bağlantı da bir sorun olabilirmi rs232 kablosunun 1 ucunu dişi
            yapmam gerekiyordu netten bakarak yaptım 4 uçu belirtilen şekilde lehimledim
            Ok. Sorun anlaşıldı sanırım. Sizin kullanmaya çalıştığınız kablo standart bir kablo değil o zaman. Forumda bir arama yapın kablonun nasıl olması gerektiği ile ilgili bilgiler karşınıza çıkacaktır. RS232 kablosu 9 pinlidir.

Yorum yap

kullanmış olduum kablo 9 pinli fakat iki tarafınında dişi olması için dişi olmayan tarafı bir soket olarak yeniden yaptım 4 ucunu bağladım bağlantıyı 1:1-2:3-3:2-5:5 şeklide yaptım eğer yanlış ise doğrusunu yapmama yardım edebilirmisiniz

Yorum yap

..?
                sw down bağlantıda
                connot downland
                Loaderversion different.
                uyarısı alıyorum.

Yorum yap

STBLink 01.06 ile deneyin.

Yorum yap

Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    STBLink 01.06 ile deneyin.
                    slm
                    stbLink 01.06 ile denedim olmadı başka bilgisayarda deniyorum daha önceki pc nin galiba bağlantı yeri bozuk olabilirdi şimdiki pc de 1 ve 2 kısımları yapamıyorum bağlantı hatası diyor önceki pc yi sonradan denedim cihazı takmadan
                    sadece rs232 kabloyu taktığımda bile 1 ve 2. kısımları geçiyordum bağlantıda bir sorun olmuyordu yani boşta bile bağlantı yapılıyor görüküyordu sanıyım bağlantıyı düzgün yapabilirsem olay hallolacak
                    ilginize teşekkürler

Yorum yap

slm
                      stbLink 01.06 ile denedim olmadı başka bilgisayarda deniyorum daha önceki pc nin galiba bağlantı yeri bozuk olabilirdi şimdiki pc de 1 ve 2 kısımları yapamıyorum bağlantı hatası diyor önceki pc yi sonradan denedim cihazı takmadan
                      sadece rs232 kabloyu taktığımda bile 1 ve 2. kısımları geçiyordum bağlantıda bir sorun olmuyordu yani boşta bile bağlantı yapılıyor görüküyordu sanıyım bağlantıyı düzgün yapabilirsem olay hallolacak
                      ilginize teşekkürler
                      Bence siz bir de başka standart bir kablo ile deneyin.

Yorum yap

kablo bulabilirsem öyle yapacağım

Yorum yap

slm
                          yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim
                          sorun halloldu pc den anlayan bir arkadaş sayesinde bağlantıyı ben yapamıyormuşum

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X