• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Server'de takılmalara son artık... (100'de 100)

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Server'de takılmalara son artık... (100'de 100)

Sevgili süper 2000 HDTV'zedeler. Bu kelimeyi kullanmamın sebebi şu, bu cihaz ilk çıktığında Next e dünya para verdik, bugün bakıyorumda kıçı kırık 50 kuruşluk makinalar kadar bile nerdeyse değeri kalmadı. O kadar özelliği var ama nerde kullanılmıyor bile. Yazılımlar desen durdu artık çıkmayacak gibi. Yani sözün kısası, bu makinayı alanlar gibi bende pişman olmadım desem yeridir.

NEYSE, konumuza dönelim, bu makinın server paylaşımları için stabil olmadığı herkesin artık malumu. Daha önce bu konuyla alakalı bir kaç araştırma yapmış ve forumda paylaşmıştım.

SERVER PAYLAŞIMINDA Kİ SORUNLAR İÇİN

1- Mutlaka çalışşan DNS ler den kullanacağız. (4.2.2.1 son rakamını 2-3-4-5-6 da yapabilirsiniz bu verdiğim DNS doşında bildiğiniz başka DNS ta yazabilirsiniz)

2- En önemlis, bugüne kadar hep gözden kaçırdığım ya da ciddiya almadığımız bir özellik, eğer sistemde donma yaşıyorsanız ki, öyle görünüyor,

CAS'tan, COM Port menüsü Xcrypt olacak
    (ben bu seçenekte de takılırsa COM POrt'u Hsıc yapıp gene daha sonra Xcrypt'ye dönüyorum)

Bunları yaptıktan sonra, mutlaka bir kere X+ tuşuna bas Server Request tıkla Succes yazdıktan sonra bekle Bunu yaptıktan sonra, kanal şifreli dese bile en az 7 saniye bekle mutlaka açacak.

3-Bu dediklerimi yap açmazsa mal benim.

Açacak dedim, açtım oldu. Bu da işin esprisi olsun...

herkese iyi forumlar....
    (Tabi bu söylediklerimin tümü Alman server paylaşımları içindir, Hollanda olanlar hiç heveslenmesinler onlara çare yok) server alırken mutlaka Alman patentli ve güvenilir olanları tercih ediniz.

selam arkadaşım aynı dert bendede vardı next 2000hdyi attım kenara duruyor gittim birtane vu+uno aldım next 2tane biri 8000xcam1725 birde 2000hd bir zamanların en iyi cihazları ikiside elimde müzeye koyacağım birdaha asla nextse para vermem bu bana ders oldu saygılar.

Yorum yap

haklısın kardeşim next artık bitti çevremede yeni alacaklara hiç mi hiç tavsiye etmiyorum iki tane next uydu alıcım var biri hd bir daha mı next ALLAH korusun next öldü gömeni yok.....

Yorum yap

Merhaba Arkadaşlar bendede Next 2000süperhd cihazım var ama pek kullanmak nasip olmadı cccam yüzünden dreambox 500s var onu kullanıyorum cok stabil sekilde donma vs yaşamadan ama malum HD kanallar vs izleyemiyoruz next 2000'de cıktıgı zaman Newcamd de sorunsuzca kullanıyordum cccam'dan baska server kalmayınca neyse ben cihazda ne yaptıysam baglant kuramadım servera neden oluyordur acaba suana kadar cok ugrastım DNS'leri degistirdm vs dediklerinizide yaptım suana kadar hiç bir sekilde hep Connect Fail hatası alıyorum.ama dreamboxda hiçbir sorun yok.next le nasıl baglantı kurabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum yap

hocam buyuksun gercekten dedıgın gıbı yaptım sorunsuz calısıyor tesekurler

Yorum yap

merhaba Arkadaslar bende sizlergibi düsünüyordum ama NEXT 2000 hd gercekten bende super calisiyor diyebilirim takilma cok az diyebilirim yok diyecek kadar ama sadece 2.011 öbürlerinde hic acmiyor kaytinizi yaparken hespini kapatin sadece 6 ya kayit yapin ama bazen 3veya 5 saniye sürüyor acmasi

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X