• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

kanal arama esnasında cihazda donma sorunu

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• kanal arama esnasında cihazda donma sorunu

kanal arama esnasında cihazda donma ve resetlenme sorunu oluyor bu sorun bir önceki yazılımda oluştu en son yazılımı yükledim 11 09 2009 yazılımınıda sorunun ortadan kalkacağını sandım ama yine devam ediyor bu cihazdanmı yoksa yazılımllardanmı kaynaklanıyor. eğer bu cihazdan kaynaklanıyorsa yapmam gereken işlem nedir yardımlarınızı bekliyorum

cihazım NEXT YE-2000 CX SUPER PLUS USB

yüxexessiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kanal arama esnasında cihazda donma ve resetlenme sorunu oluyor bu sorun bir önceki yazılımda oluştu en son yazılımı yükledim 11 09 2009 yazılımınıda sorunun ortadan kalkacağını sandım ama yine devam ediyor bu cihazdanmı yoksa yazılımllardanmı kaynaklanıyor. eğer bu cihazdan kaynaklanıyorsa yapmam gereken işlem nedir yardımlarınızı bekliyorum

cihazım NEXT YE-2000 CX SUPER PLUS USB
    cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyiniz.
    [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
    www.next.com.tr

Yorum yap

Fabrika ayarlarına geçiş yapıyorum ama yine sorun devam ediyor bu sorunda uydudan yazılım yükleme yapıldıktan sonra oldu bundan önce süper calışıyordu hiçbir sorun ve sıkıntı yaşatmıyordu birde fabrika ayarlarına geçiş yapıldıktan sonra uyduda tekrar bir güncelleme yapmak zorunda kalıyorum bu yazılımı sistem kaydetmiyormu fabrika ayarları uydu güncellemelerinide siliyormu

Yorum yap

Fabrika ayarlarına geçiş yapıyorum ama yine sorun devam ediyor bu sorunda uydudan yazılım yükleme yapıldıktan sonra oldu bundan önce süper calışıyordu hiçbir sorun ve sıkıntı yaşatmıyordu birde fabrika ayarlarına geçiş yapıldıktan sonra uyduda tekrar bir güncelleme yapmak zorunda kalıyorum bu yazılımı sistem kaydetmiyormu fabrika ayarları uydu güncellemelerinide siliyormu
        fabrika ayarlarına alınan cihazlarda yazılım silinmez. son yazılımı usb ile atmayı deneyiniz.
        www.next.com.tr

Yorum yap

karbon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          fabrika ayarlarına alınan cihazlarda yazılım silinmez. son yazılımı usb ile atmayı deneyiniz.
          çok teşekkürler deneyeceğim

Yorum yap

thor uydu yardımı

arkadaşlar ben hotbord uydusunu thor uydusuna cevireceğim bunu uydu alıcımla yapacağım için bunu nasıl yapacağım yardım ederseniz sevinirim... birde thor uydusunda istanbuldan kaç tane tv kanalı alabilirim 90 lık çanakla şimdiden çok teşekkürler

Yorum yap

turksat yardım

arkadaşlar turksat uydusunu hangi frekans üzerinden uydu alıcım aracılığıyla ayarlayabilirim

Yorum yap

son yazılımı usb ile attım ama sorun yine değişmedi neyse artık böyle gittiği yere kadar gidecek.. yardımlar için teşekkürler

Yorum yap

son yazılımı birde boad moddan at birde oyle dene önceden bendede olmuşdu sonradan kaybolsu bu sorun insallah düzelir
                  Sana yapılmasını istemediğini başkasına yapma

Yorum yap

arkadaşlar ben hotbord uydusunu thor uydusuna cevireceğim bunu uydu alıcımla yapacağım için bunu nasıl yapacağım yardım ederseniz sevinirim... birde thor uydusunda istanbuldan kaç tane tv kanalı alabilirim 90 lık çanakla şimdiden çok teşekkürler

burayı inceleyiniz
                    http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=51394
                    www.next.com.tr

Yorum yap

yüxexessiz Nickli Üyeden Alıntı
                      arkadaşlar turksat uydusunu hangi frekans üzerinden uydu alıcım aracılığıyla ayarlayabilirim
                      11962v3333
                      next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

merhabalar;

bana sizin gibi next 2000 cis super plus ta kanal taratirken bir kac kere ayri makinalarda basima geldi ama, tekrar otomatik tarama yaptigimda bu hatayi almadim yani kanallari guzellikle buldu eger devamli bu islemi tekrarliyorsa caninizi hic sikmayin;

yapacaginiz tek sey rs232 kablosu ile direk cihaza yazilimi atin sorun yasamiyacaksiniz...

cihaz kilitlendiginde, yada baska ufak problemler yasandigin ekranda error yazisi gibi neden devamli son islem olarak rs232 kablosu ile direk cihaz mudahele ediliyor bir nevi ufak tamirat yani flasa direk yazdigi için bu ufak tefek sorunlari servise gitmeden halledebiliyor...

saygilar

Yorum yap

extense Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          merhabalar;

bana sizin gibi next 2000 cis super plus ta kanal taratirken bir kac kere ayri makinalarda basima geldi ama, tekrar otomatik tarama yaptigimda bu hatayi almadim yani kanallari guzellikle buldu eger devamli bu islemi tekrarliyorsa caninizi hic sikmayin;

yapacaginiz tek sey rs232 kablosu ile direk cihaza yazilimi atin sorun yasamiyacaksiniz...

cihaz kilitlendiginde, yada baska ufak problemler yasandigin ekranda error yazisi gibi neden devamli son islem olarak rs232 kablosu ile direk cihaz mudahele ediliyor bir nevi ufak tamirat yani flasa direk yazdigi için bu ufak tefek sorunlari servise gitmeden halledebiliyor...

saygilar
                          yardımlarınız ve ilgileriniz için çok teşekkürler rs232 koblosu ile direk yazılım atmakta çözüm sanırım... sorun aslında pekte mühim değil ama yinede neden olsun eskiden çok güzel bir şekilde çalışıyordu ama şimdi böyle bir sorun yaşandı neyse düzelir inşallah bu yöntemle..

Yorum yap

yenisayfa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            11962v3333
                            çok teşşekkürler

Yorum yap

çok teşşekürler yardımlar ve ilgilerin için abicim sağol

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X