• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 2000 Süper Hdtv de cccamd girilmesi resimli anlatım.

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next 2000 Süper Hdtv de cccamd girilmesi resimli anlatım.

Değerli arkadaşlar Bildiğiniz üzere cihazımızda cccamd server kullanmak mümkün hale geldi ve bazı arkadaşlar nasıl gireceklerini bilmemekte veya girişte hata yapmaktadırlar,birka yerde anlatmama rağmen resim koymadığım için konu tam anlaşılmadı.Aslında Newcamd nasıl girilirse cccamd da teorik olarak aynı şekilde girilir.

şimdi elimizde şu şekilde server var;

C: test.dyndns.org 15000 test 1234

şeklinde server var bunu cihazımıza girelim;

menü-ethernet-Alan ayarlarını tuşlayalım karşımıza şöyle bir ekran çıkacak

Karşımıza çıkan menüde üçüncü satırda protokol üzreinde iken ok basalım ve CCcam2.0.11 konumuna getirelim

5'inci satırda durumu url pozisyonuna getirelim ve 6'ıncı satırda URL nin üzerine gelip kumandadan kırmızı tuşa basalım karşımıza çıkan bölümde sanal klavyeden faydalanarak ''test.dyndns.org'' yazalım farkındaysanız C: yazmadım sebebi buna 2000 HD de gerek yok C: server dosyaları yapılarak yükleme yaplın cihazlarda girilir,Dereambox vs. biz sadece ''test.dyndns.org'' yazacağız'' yazdıktan sonra exit diyelim karşımıza çıkan kısımda ''Evet ve hayır'' seçeneklerinden Evet i okeyleyelim.

7'inci satırda bulunan kulnıcı adı bölümünün üzerine gelip kırmızı tuşa basıp ''fbservet'' yazalım ve yukarda olduğu şekilde exit kaydedip çıkalım.

8'inci satırda bulunan kulanıcı şifresi bölümüne gelip kırmızı tuşa basalım ve ''1234'' yazalım exit kaydet ve çıkalım

9 uncu satırda bulunan Ccmport bölümüne 15000 yazalım

Son olarak Kaydet tuşuna basalım eğer bilgilerimiz doğru girdik ve modem ayarlarımızı düzgün olarak yapılandırdık isek aşağıdaki gibi karşımıza''CONNET SUACEC'' yazısı çıkacaktır.Eğer hata yaptıysak'' CONNET FAİL'' yazısı çıkacaktır.aşağıdaki resimdeki şekli buluncaya kadar devam edelim gerekirse modem ayarlarımızı kontrol edelim ve '' Connet suacec'' uyarısını alalım.

Tabiiki bunları yaparken öncelikle serverin faal olduğundan emin olalım eğer server faal değilse nafile,serverin faal olup olmadığını Next 2000 süper plus bölümünde proğramları ile birlikte geniş olarak anlatılmıştır ordan faydalanarak serveri test edebilirsiniz.Test ettikten sonra mutlaka serveri kapatın ve yukarıdaki işlemleri yapın yoksa serveriniz kilitlenebilir.

Nacizane benim anlatımım bu kadar farketdi iseniz lcd ekran tv yok normal tv daha lcd alamadım.Fotoğraf makinamda olmadığından dolayı cep telefonundan çektim resimler epey kötü .affınıza sığınarak koydum.yaklaşık 6 saatlik çalışma ürünüdür.

ÇOK ÖNEML NOT:

Arkadaşlar bu konuyu açtım yardımcı oldum diye bazı arkadaşlar test server talebinde falan buluna bilirler; ''SERVER SATICISI FALAN DEĞİLİM KENDİM PARALI SERVER '' kullanmaktayım lütfen Pm yoluyle test server ver yerli platform falan sormayın PM lerde gözetim altındadır TASARIM Hoca foruma dahi girdiği belli olmadan Hayalet modunda dolaşmaktadır her an banlana bilirsiniz serverle ilgili teleplerinizi Tasarım ve Mach1 hocaya Pm Yoluyla iletin onlar size döner.Yukarıdaki server hayali server dir boşuna çalışıyormu diye kontrol etmeyin.
    Saygılar Sevgiler
    2000 süper hd-9000 Ultra cam +Dishce motor- 1.50 canak + 20 Uydu 3000 kanal-Next ye 9950 cıs D-smart,Philips dijitürk

Bir Milletin Islahı Kötülerin İmhası İle Değil, Neslin Eğitim ve Terbiyesiyle Mümkündür.

güzel çalışma eline sağlık

Yorum yap

uzm@n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      güzel çalışma eline sağlık
      teşekkürler hocam
      2000 süper hd-9000 Ultra cam +Dishce motor- 1.50 canak + 20 Uydu 3000 kanal-Next ye 9950 cıs D-smart,Philips dijitürk

Bir Milletin Islahı Kötülerin İmhası İle Değil, Neslin Eğitim ve Terbiyesiyle Mümkündür.

Yorum yap

Emege saygi , hemde 6 saat surmus ise ......

Ya kArSiyaK a olmasaydi .....

Yorum yap

emeğine sağlık dostum sevgiler.

Yorum yap

thanks for making it a lot easier for many members to enjoy using their receiver. kay:

Yorum yap

zafer ali Nickli Üyeden Alıntı
              thanks for making it a lot easier for many members to enjoy using their receiver. kay:
              Gratsie

Yorum yap

Ellerine sağlık abi süper olmuş...
                VU+ Duo Twin Linux HDTV...

Yorum yap

Üstad; bunu Next 2000 cx süper nette de kullanlabilir miyiz?
                  BÜTÜN HESAPLARIN BİTTİĞİ NOKTADA ÇANAKKALE BAŞLADI VE ÇANAKKALEYİ HESAP ETMEYE MATEMATİK YETMEDİ.

Yorum yap

Sağol Servet. Seni de sevdiğim Fenerbahçeliler arasına aldım .

Yorum yap

yetkili biri konuyu sabit kısmına taşısa fena olmaz

Yorum yap

plazma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        yetkili biri konuyu sabit kısmına taşısa fena olmaz
                        Bencede bu konu önemli baya sabit konu olması lazım
                        VU+ Duo Twin Linux HDTV...

Yorum yap

Yapıldı.

Yorum yap

Teşekkürler ..Ellerinize emeğinize sağlık

Yorum yap