• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Machina 3D için Uydulardan kolay Uydu bulma Frekansları

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

osetyalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    frost35 kardeşim disecq motorlu sistem kullanıyorsan o zaman ofset 120 cm çanak tafsiye edilir 150 cm'de olur ama disecq motora biraz ağır gelir bu ikisi arasında tercih senin ikincisi Astra 28 E uydusu kapsama alanına girmiyor diye görünüyor diyorsun doğrudur esas izmir için 27=09=00'dir ancak çanak ayarlarını LNB ayarlarını kalkış açılarını Astra 28 E uydusu üzerinde ayarladıktan sonra diyer aşamaya geçilir yani Intelsat 20 68.5°E ile Hispasat 1D 30.0°W uydularını bulup netleştirdiğin zaman zaten izmir için boylam 27=09=00 kendiliğinden gelir bunu iyi bir uyducu bilir Astra 28 E uydusunu rahat bulman içinde sana kolay bir frekans vereyim 11603-V-29500 BT Sport 1 HD kanalı olmak kaydıyla 8 şifreli kanal var kolay gelsin.
    Sayın osetyalı hocam bu dediklerinize göre benim disecq motorlu sistem için 135 cm ofset çanak yeterli olabilir değilmi ? Linkteki Atlanta çanak nasıldır hocam alınırmı ?

http://www.atlanta.com.tr/urun.php?id=54

Bu çanağı alsam invecom SNH 301 LNB ile kullanabilirmiyim ? Bi yerlerde okumuştum çanakların lnb seçtiğine dair.

Ayrıca , Disecq motorlu sisteme 135 cm anten takınca boşa çıkan 90 lık next çanağım ile 36 E deki rus yayınlarını circular Lnb ile izmirden izleyebilirmiyim. Boşa çıkan çanağı böyle değerlendirmek istiyorum hocam

Yorum yap

...

Yorum yap

frost35 kardeşim evet 135 cm ofset çanağı gönül rahatlığıyla kullanabilirsin LNB farketmez 90 cm çanağa gelince kolay uydularda değerlendir circular yayınlara gelince enaz 150 veya 200 m parabol çanak gerektirir bilgine.

Yorum yap

frost35 kardeşim evet 135 cm ofset çanağı gönül rahatlığıyla kullanabilirsin LNB farketmez 90 cm çanağa gelince yanlış anlama çöpe at gitsin circular yayınları enaz 150 veya 200 m parabol çanak gerektirir bilgine.
          anladım sayın hocam engin bilgilerinizden faydalandırdınız çok teşekkür ederim.

Yorum yap

arkadaşlar meerhaba bende triple dragon cihaz var Şebeke Arama diye bir seçenek yok nasıl güncel frekansları bulacağız ?

Yorum yap

oqano Nickli Üyeden Alıntı
              arkadaşlar meerhaba bende triple dragon cihaz var Şebeke Arama diye bir seçenek yok nasıl güncel frekansları bulacağız ?
              agano kardeşim triple dragon'u bilmem ama bir arkadaşım bana deyişik bir cihaz getirdi şu an modeli aklımda deyil ama ondada Network tarama diye bir seçenek yoktu SD cihazdı Türksat TP listesine 11747,H,27500,5/6 bu frekansını ekledim otomatik taramayı seçtim TÜRKSAT 4A güncellendi 427 TV kanalı geldi ozaman demekki bazı cihazlarda Network tarama seçeneği otomatik taramayı seçtinmi devreye giriyor yani arka planda çalışıyor dediğiniz gibi bundada kesinlikle Network tarama seçeneği yoktu sorun haloldu.

Yorum yap

01-11-2014 itibarıyla MACHİNA 3D için uydulardan kolay uydu bulma frekansları güncelliğini korumaktadır Motorcuların dikkatine.

Yorum yap

Yeniden göz attım Genelde uydular güncelliğini korumaktadır NSS 6 95,E'nin haricinde .

Yorum yap

NSS 6 95,E'de Alabildiğim tek kanal vardı 11130,V,1457,8/9.TV alau Yayını 25-12-2014 itibarıyla kesildi şimdi bu uyduda benim alabildiğim tek bir TP oda DATA Frekansı 11620,H,5000,5/6. Sinyal %100 Data Motorcu Arkadaşların Dikkatine.

Yorum yap

Hocam ben bu başlıktan vede konudan bişe anlamadım.Kolay uydu bulma frekansı neki bu.
                      Yeni bile eklenen uydu bile olsa o uyduya komut verilir vede kör tarama yapılır işlem tamam olur.Sabit anten olsa az bişe anlarım da bu motorluda pek bişe anlamadım.Mesela yeni çıkan bir uydu olduğunda ben komut veriyorum ekliyorum uyduyu dönüş yapıyor vede kör tarama ile işi hallediyorum.zaten yeni çıkan kanal oluncada flaysattan hal oluyor bu iş.Neyse yinede kolay gelsin.

Yorum yap

can_211 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        Hocam ben bu başlıktan vede konudan bişe anlamadım.Kolay uydu bulma frekansı neki bu.
                        Yeni bile eklenen uydu bile olsa o uyduya komut verilir vede kör tarama yapılır işlem tamam olur.Sabit anten olsa az bişe anlarım da bu motorluda pek bişe anlamadım.Mesela yeni çıkan bir uydu olduğunda ben komut veriyorum ekliyorum uyduyu dönüş yapıyor vede kör tarama ile işi hallediyorum.zaten yeni çıkan kanal oluncada flaysattan hal oluyor bu iş.Neyse yinede kolay gelsin.
                        Can kardeşim anlaşılmayacak bir durum yokki uyduyu bulmadanda kör tarama yapamazsınki yapsan bile bir işe yaramaz çok basit bir örnek vereyim sana Kolay uydu bulma frekansı neki demişsin şudur listede her uyduya kolay erişebilmek için bir frekans var istediğin uydu seçimini yapıp listede o uyduya ait TP'yide seçip ister sabit ister motorlu çanak olsun gerekli ayarlar yapıldıktan sonra çanağı çevirip uyduyu buluyorsun uyduyu bulmadan kör taramayla uydu bulunmaz ancak bulduğun uyduda kör tarama yapıp bilinmeyen TP'leri bulursun.

Yorum yap

Can kardeşim anlaşılmayacak bir durum yokki uyduyu bulmadanda kör tarama yapamazsınki yapsan bile bir işe yaramaz çok basit bir örnek vereyim sana Kolay uydu bulma frekansı neki demişsin şudur listede her uyduya kolay erişebilmek için bir frekans var istediğin uydu seçimini yapıp listede o uyduya ait TP'yide seçip ister sabit ister motorlu çanak olsun gerekli ayarlar yapıldıktan sonra çanağı çevirip uyduyu buluyorsun uyduyu bulmadan kör taramayla uydu bulunmaz ancak bulduğun uyduda kör tarama yapıp bilinmeyen TP'leri bulursun.
                          Tamam hocam sağolun.

Yorum yap

Emeğine sonsuz saygı ve teşekkürler

Yorum yap

Bazı uydularda güncelleme yapıldı TP'ler deyişmiş örneğin 93E-90E-75E-70E

Yorum yap

Yetgili arkadaşlardan açıklama bekliyorum dikkatimi çekti aylardır bakıyorum bu konuyu görüntüleme sayısı 4,408'de kalmış acaba bu konuyu artık kimse görüntülemiyormu eyer gerçekten uydulardan kolay uydu bulma frekanslar listesine kimse ihtiyaç veya gerek duymuyorsa ozaman bu listeyi sizler veya ben hemen sileyim beklediğim açıklamayı dijitalci kardeşim 05-03-2015 yaptığı için konuyla ilgili hoş olmayan ve yazılmaması gereken bir bölümü yazmıştım yanlış anlaşılacağını tahmin etmemiştim o kısmı sildim yönetici arkadaşlardan ricam beni yanlış anlamasınlar hepside şeker gibi insanlardır bilerek hiçbir zaman onları kötülemek gibi bir niyetim olmaz sadece anlatmaya çalıştığım buydu 4,408'de takılma.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X