• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Gemini v2.70

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Gemini v2.70

Technical Infos:
    * Enigma of: 26.01.2006
    * GCC 3.4.4 Original CVS
    * Web Interface: 5.9.2-Expert
    * Busybox 1.01
    * Tuxtxt V1.96

Function Buttons:
    * BLUE - Blue Panel (BP)
    * 2x BLUE - BP -> Extras/Settings
    * YELLOW - Quick-Button (can be configured via BP)
    * RED - EPG list for active channel
    * 2x RED - EPG style menu
    * GREEN - subservices

Features:
    * Own Addon-Server via internet.
    * AutoCam: Emus can be linked to channel/provider
    * Cam-Settings: For example renaming of emus, Multichannel-Patch switchable ( >=7000 )
    * OSD: EMM- and ECM- Display switchable
    * Downloading and installation of additional features via Internet from Gemini server
    * System Info: Many extra box infos (for example harddisk-temperature or all Enigma-settings)
    * Download of Gemini News in background
    * JPEGs can be rotated and the EXIF-Tags can be displayed ( >=7000 )
    * Support for OGG/Vorbis
    * Random - function for MP3 and OGG
    * Quick-Button-Menu: Many extra features for the yellow button
    * smbmount
    * Support for CDROM/DVD, no matter if they use a IDE or USB port ( >=7000 )
    * Record CIFS/NFS: Record to a CIFS or NFS mounted harddisk (only working if there is no harddisk inside the box,
    the Mountpoint set to "/mnt/usb" and at least 3GB)
    * Extra Menu: Settings for many extras like Inadyn, HTTPD, EPG-Cache, swap-out of "/var" and many more
    * Backup function
    * Dreamnetcast: with Shoutcast TOP(100)
    * Backround pictures for Radio, MP3 and SCAN can be choosen via Blue Panel
    * Own scripts can be started via Blue Panel
    * Calender including reminder (can be changed via .../gemini_cal.conf)
    * MVI's can be converted and tested (from JPG, BMP, GIF or PNG)
    * The Bootlogo for 7020 can be changed via menu
    * New font and libfribidi for arabian
    * EPG for Dishnetwork
    * 2 new entries for music and pictures can be created in root of the filemenu (BP->Extras/Settings->Root-Entry)
    * Create your own Satellites.xml
    * Dreambox can be used as printserver(BP->Extras/Settings->Printer (LPD) FAQ can be found in the database
    * Alarm Clock with volume offset adjustable playing your own WAV-files.

New:
    * Configfile for calendar changed to XML

Fix:
    * Printserver (memory bug)
    * Root-Entry of Extras/Settings for boxes < 7020
    * Display of new messages

Interfaces WebIF:
    http://127.0.0.1/cgi-bin/GeminiInfo
    http://127.0.0.1/cgi-bin/StopCam?ZAHL (ZAHL = Nummer des Cams)
    http://127.0.0.1/cgi-bin/StartCam?ZAHL (ZAHL = Nummer des Cams)
    http://127.0.0.1/cgi-bin/InitCam
    http://127.0.0.1/cgi-bin/ResetCam

We'd like to thank everybody who paricipated in the "Gemini suggestion" Thread.
    Unfortunatly many things can not be realized from our side.
    This Images doesn't contain any keys or softcams.
    Backups or other modified Images are not from us
    and won't be supported!

Recommendation:
    If you don't install the Image in flash memory, the flash image shouldn't be of a old version.
    A swap file/partition (>= 16MB) should be present if several processes running in backround.

Thanks a lot and have fun
    Your Gemini-Team
    Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
    http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
    www.nextyazilim.com

Hocam;
    Emu ve keyleri yok.
    Sizin hazırladığınız keyleri ve SCCE yi y&#252;kledim ama &#231;alıştıramadım.
    Sorun nerede?
    Saygılarımla..

Yorum yap

Neyi &#231;alıştıramadı keylerde sorun yok hepsi &#231;alışır başka biryerde yanlış yapmışsındır emular configler vs de..
      Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
      http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
      www.nextyazilim.com

Yorum yap

Hocalar
        keyleri ve camlari nereye nasil atacagiz bu img de bir türlü basaramadim yardim lütven 7000 s icin

Yorum yap

once emuları yuklemelısın..Manuel kuracaksan ıstedıgın emuyu ftp programı ıle TMP klasoru ıcıne at..daha sonra blue panel---addons --manuel ınstall dan ok de gelen pencereye ok de..sonra keylerı gonder..Emu kurmadıysan sıfrelılerı acamazsın..
          İf you want to live forever, you must die...

Yorum yap

emulari paketinden yani rar dosyasindan acip mi atacagim newcam6.08 mesela
            bir s&#252;r&#252; seyler var hangisi dogru olani

Yorum yap

FTP programı ıle manuel emu ınstall yapabılmen ıcın zip dosyalarının tar.bz2 uzantılı olması gerekır...

Not:Asagıdakı ekte kurman gereken dosyaları kurma sırasına gore verdım...

Not2:Sadece 4. zipli dosya (camd3.zip) uninstall yapılacak..diger dosyaları unınstall yapmadan direk dreame gonderıcen..

Simdi sırasıyla asgıdakılerı uygula..

1.Ekte verdıgım dosyaları sırası ıle pc'ye ındır..

2. 1,2, ve 3 nolu zipli dosyaların adını,uzantısı tar.bz2 olacak sekılde degıstır.yanı sonundaki Zip ekini bz2 yap...(mausu sag tıklayıp yenıden adlandırdan) 4.dosyaya suanda dokunma..

3.ftp ıle dreama baglan...

4. Öncelikle tar.bz2 uzantılı hale getırdıgın camd3840c dosyasını unınstall yapmadan TMP klasorune kopyala...sonra blue panel....>addons...>manuel ınstall yap ve bunu kurup kurmak ıstemedıgını soran bır mesaj gelecek ok de..4-5 sanıye sonra addons ınstall ok dıye mesaj gelır...

5. tar.bz2 uzantılı hale getırdıgın config dosyasını aynı sekılde TMP içine gonder ve 4 nolu maddekını yap..

6. tar.bz2 uzantılı hale getırdıgın keys dosyasınıda aynı sekılde TMP içine gonder..ve 4 nolu maddedekılerı yap....

*Simdi emuyu kurduk..blue panelden emuyu baslat..

Keyleri Güncelleme

camd3 emu'nun kullandıgı keyler VAR/Keys klasorunun ıcındedır..

Sıra geldı 4 nolu zipli dosyaya (camd3.zip)...bunu keylerı guncellemek ıcın yapıyoruz.. bu dosyayı adını falan degıstırmeden unınstall yap ve ıcınden cıkan camd3.keys dosyasını ftp programı ıle dreama baglanıp var/keys içindekı ıle degıstır....şimdi tüm keylerın guncel...

Aynı sıra ıle yaparsan sorunsuz kurarsın ..kolay gelsın

Yorum yap

cam3 olayi tamam tesekkürler newcami yapamadim onuda yardim edersen sevinirim ayni yapacagimda newcamda bir sürü dosya var hangileri girecek

Yorum yap

jokerr Nickli Üyeden Alıntı
                  cam3 olayi tamam tesekkürler newcami yapamadim onuda yardim edersen sevinirim ayni yapacagimda newcamda bir sürü dosya var hangileri girecek
                  Newcamd dada aynı olay...tar.bz2 uzantılı emu-confıg ve keys dosyalarını sıra ıle yukarıda anlatılan sekılde yapıcaksın..farkı yok..

Yorum yap

@tiliko o kadar yardim ettin sagol su newcam olmuyor bende cok denedim
                    newcam.ppc emu olarak y&#252;kledim olmadi config falan olmadi digeri gibi ayri ayri dosyalari sunabilirmisin l&#252;tven

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                    X