• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next YE-18500+Plus/Next YE-20000 HD USB Wi-Fi Adaptör ile İnternet Bağlantısı Kurma

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next YE-18500+Plus/Next YE-20000 HD USB Wi-Fi Adaptör ile İnternet Bağlantısı Kurma

Next YE-18500+Plus HD / Next YE-20000 HD modelleri 16.12.2011 Tarihli Yazılımdan itibaren Wi-Fi adaptör ile Kablosuz olarak internete bağlanma özelliği eklenmiştir.
    Bu model '' RALİNK 5370 '' chipset özelliğine sahip tüm usb wifi aparatlarda çalışabilmektedir.

Linkte bulunan ürün ile bağlantının nasıl sağlanacağını resimli olarak anlatalım
    http://www.nextburada.com/default.asp?git=9&urun=1063

Öncelikle cihazımızda Wi-Fi desteğinin eklenmiş olduğu yazılımın olması gerekmektedir( uydu üzerindeki son yazılımda bu destek mevcuttur.)

Daha sonra Wi-Fi adaptörü cihazımıza takıyoruz.

Menü - Gereçler - Wi-Fi Manager seçeneği aktif hale gelecektir, bu bölüme giriyoruz.

Adaptör yakında bulunan Kablosuz internet sağlayıcılarını aramaya başlayacaktır.bu bölüm ile ilgili sıkıntı yaşarsanız, kırmızı tuşa basarak mevcut listeyi yenileyebilir yada kumandadan ses açma tuşuna basarak bağlantıyı kapatarak ( Disable ) ve daha sonra tekrar açarak ( Enable ) yeniden deneyebilirsiniz.

Mevcut İnternet bağlantısı bulunacak ve cihazında listelenecektir.

Bulunan size ait olan bağlantını üzerine gelerek OK/LİST tuşuna basarak internet bağlantımızın detaylarını görüyoruz.Şifre yazan bölüme gelerek OK/LİST tuşuna basıyoruz.

Ve şifremizi giriyoruz ve kumandadan sarı tuşa basarak OK diyoruz.

Daha sonra çıkan ekranda connect kısmına gelerek OK/LİST tuşuna basarak bağlantı sağlıyoruz.

Cihazımız internete bağlanıyor.

Not : Cihazların Wi-Fi adaptör ile internete bağlanmasında bazı sıkıntılar olabilir,ileri yazılımlarda daha stabil çalışacaktır mümkün olduğunca bağlantı sinyallerinizin yüksek olmasına dikkat ediniz ve de Network üzerinden güncelleme işlemini Wi-Fi adaptör ile bağlantı sağlayarak yapmamaya çalışınız, yazılımın indirme yada flasha yazılma sırasında bağlantı kesilmesi sonucu cihazınızın çökme durumu olabilir,tekrardan RS232 Bağlantısı ile yazılımı tekrardan yüklemek yada yükletmek zorunda kalabilirsiniz..

Kolay gelsin.
    [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
    www.next.com.tr

Hocam benim cihazda wifi-manager seçeneği çıkmıyor. ıp al dediğimde cihaz ıp alıyor ve bağlanıyorum. Ama wifi cihazı göremiyorum bağlantı hızını v.s. Neden olabilir acaba?

Yorum yap

WİNSTROL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Hocam benim cihazda wifi-manager seçeneği çıkmıyor. ıp al dediğimde cihaz ıp alıyor ve bağlanıyorum. Ama wifi cihazı göremiyorum bağlantı hızını v.s. Neden olabilir acaba?
      Wi-Fi manager seçeneği çıkmıyorsa cihazınızda güncel yazılım yüklü değil demektir, güncel yazılım yükleyiniz, Menü - Gereçler kısmında Wi-Fi Manager seçeneği gelir, uyumlu adaptör kullandığınızda bu seçenek aktif olur ve bu seçeneğe giriş yapıp işlem yapabilir hale gelirsiniz.
      [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
      www.next.com.tr

Yorum yap

usbye bakma nasıl oluyor 18500 hd+plus çözemedim saygılar
        kay:

Yorum yap

sunum için teşekkürler

Yorum yap

teşekkürler pazartesi günü almayı düşünüyorum bu cihazı

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X