• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

2000 Cis Flash Boot

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 2000 Cis Flash Boot

arkadaşlar 2000 cıs super cihazda pvr yaliyazılım var.
    kingston 1gb flasha kayıt yaptığımda özellikle türkiye kanalları(atv-show denedim) görüğntüde bozulma oluyordu.
    yazım hız daha yüksek diye usb hdd aldım 120 lik olmadı. geri verdim.
    Tekrardan 2 gb toshiba u3 smart flah aldım yanlış değilse yazım hızı saniyede 3 mb diyor.
    aynı atv ve show daha düzenli kayıt yaptı. fazla bozulma olmadı...

Ancak sorum şu ki... toshiba flashı cihazdan çıkarınca cihaz boot ediyor. cihaza veya flasha zarar verebilir diye düşünüyorum. kingstonda olmuyordu.
    şöyle bişey olabilir mi. bilgisayardaki gibi donanımı güvenle kaldırma seçeneği...

Saygılar selamlar. İlgilerinize ve bilgilerinize şimdiden teşekkürler.
    HER ŞEYİN BİR YERİ VARDIR, HER ŞEY YERİNDE OLMALIDIR.

Usb ni o zaman cihazı standbye da iken çıkarmayı dene açıkken değilde...
    Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
    http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
    www.nextyazilim.com

Yorum yap

aynen denedim hocam hem cıs hem cx var her iksindede aynı.
      neden farkedebilir. bir de sayın Hocam daha önce sormuştu ya...
      Sizin kullandığınız ve sorunsuz dediğiniz harici hddler hangileri nasıl formatlı.
      aldığım fly kutulu western digital 120 lik usb 2,5" hdd her çeşit denebim cihaza takınca hiç görmüyordu.
      önerileriniz için teşekkürler. Saygı ve Selamlar.

Yorum yap

bende external kutu olarak thermaltake max 4 var 2 tane hd olarakta samsung var fat32 formatlı görüyor bir tanede 120 lik made in P.R.C yazan kx 404 ufak powersız bir external kutu var oda fat32 li onuda görüyor...
        Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

Depo

Next Yazılımları için
        www.nextyazilim.com

Yorum yap

benimde böyle bir sorunum var turksatta pvr yazılımda donmalar oluyor ama hotbirdde böyle bir sorun yok flash diski degiştirdim ama aynı hala bir sonuc elde edemedim yardımlar için teşekkürler

Yorum yap

mıstıkcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            benimde böyle bir sorunum var turksatta pvr yazılımda donmalar oluyor ama hotbirdde böyle bir sorun yok flash diski degiştirdim ama aynı hala bir sonuc elde edemedim yardımlar için teşekkürler
            türksattaki çanağın alış frekansı düşüktür.sinyal zayıf olunca kayıtta donmalar bozulmalar oluşuyor.sinyal kalitesi yüksek kanallarda dene bide
            --------Eller bene beg diyormuş nedim,
            ben senin bene bir ola deyişini istirem.
            ---------

Yorum yap

gunes01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              arkadaşlar 2000 cıs super cihazda pvr yaliyazılım var.
              kingston 1gb flasha kayıt yaptığımda özellikle türkiye kanalları(atv-show denedim) görüğntüde bozulma oluyordu.
              yazım hız daha yüksek diye usb hdd aldım 120 lik olmadı. geri verdim.
              Tekrardan 2 gb toshiba u3 smart flah aldım yanlış değilse yazım hızı saniyede 3 mb diyor.
              aynı atv ve show daha düzenli kayıt yaptı. fazla bozulma olmadı...

Ancak sorum şu ki... toshiba flashı cihazdan çıkarınca cihaz boot ediyor. cihaza veya flasha zarar verebilir diye düşünüyorum. kingstonda olmuyordu.
              şöyle bişey olabilir mi. bilgisayardaki gibi donanımı güvenle kaldırma seçeneği...

Saygılar selamlar. İlgilerinize ve bilgilerinize şimdiden teşekkürler.
              Flashdisk yazım hızı çok önemli ve piyasada yazım hızı 7 mb/sn olanları tercih ederseniz hiç bir sorun yaşamazsınız.......Sizin 3mb/sn dediğiniz zaten sıradan Flashdisklerin biraz daha üst kalitesi oluyor.....Selamlar....

Yorum yap

aynı flashı hepsiburada da inceledim yazım hızı 8 mb diyor ya hayırlısı.

Alıntı: bende external kutu olarak thermaltake max 4 var 2 tane hd olarakta samsung var fat32 formatlı görüyor bir tanede 120 lik made in P.R.C yazan kx 404 ufak powersız bir external kutu var oda fat32 li onuda görüyor...

syın hocam bunlar 32 gb geçmeycek şekilde mi formatlı. ilerde tekrar düşünüyorum almayı. smart media player nasıl hiç deneme şansınız oldu mu?
                Saygılar....

Yorum yap

muratacar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  türksattaki çanağın alış frekansı düşüktür.sinyal zayıf olunca kayıtta donmalar bozulmalar oluşuyor.sinyal kalitesi yüksek kanallarda dene bide
                  denemedigim yer kalmadı yinede olmuyor %90 olan trt1 de dahi kırılmalar oluyor

Yorum yap

Usb hızın yetersiz external hdd tak sorun olmaz yada hızlı usb memo...

Depo

Next Yazılımları için
                    www.nextyazilim.com

Yorum yap

mıstıkcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      denemedigim yer kalmadı yinede olmuyor %90 olan trt1 de dahi kırılmalar oluyor
                      ilginç.kayıt yaparken kırılma olsa sinyali düşük kanallarda yapar.türksatta yapıp hotbird de yapmamasına anlam veremedim.bende kingston var problem yok güçlü kanallarda.ama zayıf kanallarda bozulmalar oluyor
                      ---------

Yorum yap

muratacar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        ilginç.kayıt yaparken kırılma olsa sinyali düşük kanallarda yapar.türksatta yapıp hotbird de yapmamasına anlam veremedim.bende kingston var problem yok güçlü kanallarda.ama zayıf kanallarda bozulmalar oluyor
                        Sinyal düşük yada yüksek farketmez bizim anlattığımız sembol oranı yüksek kanallarda daha az kırılma olur.....Yani Digitürk kanalları 30 000 Hotbird de kanalların çoğu 27 500 TRT kanalları 24 440 tır...Ama ben yazma hızı 150X olan aidata marka SD kart ile Tatlıses TV (2400) kaydettim ve hiç kırılma ve mozaikleşmeler olmadı...Selamlar.....

Yorum yap

temasan53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          Sinyal düşük yada yüksek farketmez bizim anlattığımız sembol oranı yüksek kanallarda daha az kırılma olur.....Yani Digitürk kanalları 30 000 Hotbird de kanalların çoğu 27 500 TRT kanalları 24 440 tır...Ama ben yazma hızı 150X olan aidata marka SD kart ile Tatlıses TV (2400) kaydettim ve hiç kırılma ve mozaikleşmeler olmadı...Selamlar.....
                          ben kayıtla pek ilgilenmiyorum ama deneme amaçlı yaptım ilk kayıt anında 5sn ye içinde 1 kere mozaiklenme oluyor sonra gayet güzel.trt1.a tv.kanal d.gameone mvizyon fark yoktu.sinyal seviyesi düşük tv lerde teknoloji tv falan mozaik ve kırılma vardı.denediğim için yazdım.gerçi maçh1 hoca yazmış usb hızı düşük diye,kayıt yapmayı ciddi anlamda düşünenler hızlı hdd lerden almalı.ozaman sorun kalkacak gibi görünüyor saygılar
                          ---------

Yorum yap

SMARTDISK PRO 100GB 5400RPM 8MB CACHE TAŞINABİLİR DISK hakkında

herkese ii akşamlar sn. mach 1 hocam SMARTDISK PRO 100GB 5400RPM 8MB CACHE TAŞINABİLİR DISK aldım içindeki samsung hd diski 4 de böldüm ve fat 32 yaptım cihaza taktığımda cihaz görüyor ama içindeki mp3 ve kaydettiğim yazılımları görmüyor vede kayıt tuşuna bastığımda kayıt yapıyor gözüküyor ama kaydetmiyor. öneriniz ne acaba. herkese ii çalışmalar

Yorum yap

evet ext usb hdd ile fazla sorun olmaz fat32 formatlı osun ve içinde pvr klasörü oluştur bazen klasör olmayınca usb hdd yok diyor bende mixrobox usb kutu var icinde 12 lik hdd taktım sorunsuz kayıt yapıyor

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X