• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

[Dikey WeTek LE] - Manuel Olarak Bin (exe) Dosyasını Nasıl Atarız (OSCam Gibi)

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• [Dikey WeTek LE] - Manuel Olarak Bin (exe) Dosyasını Nasıl Atarız (OSCam Gibi)

Selamlar,

Soru(n)larınız için yardımcı olacağım.

Sevgiler...

ozkaradag Nickli Üyeden Alıntı
    Selamlar,

Sevgiler...
    Buradaki anlatımları birebir yaptım ve bağlandım
    bin dosyasını değiştirmek için samba ile bağlanırsanız bin dosyasını göremezsiniz SFTP ile bağlanmak lazım bin dosyası ancak böyle gözüküyor oscam versiyonu oscam-svn11391-arm idi bin dosyasını değiştirdikten sonra
    oscam-svn11399-arm oldu aşağıda resimleride var emülatörde çalışıyor uygun softcam de yükledim bir sorunla karşılaşmadım kullandığım imaj ise @ kszaq LibreELEC-S905.arm-8.2-8.2.3.1.imajı sonra çalıştığını kontrol etmek için HTS Tvheadend 4.2.5 ~ LibreELEC Tvh-addon v8.2.113 server ınada bağlandım dediğim gibi SFTP ile bağlanıp bin dosyasını değiştirirseniz bağlantıda bir sorun yok birde oscam versiyonunu reset yapıp cihazıda yeniden başlatmak gerek

Saygılar
    Eklenen Dosyalar
    Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.
    Bütün dosya eklenti ve sunumlar test amaçlıdır.

Yorum yap

bülent56 Nickli Üyeden Alıntı
      bin dosyasını değiştirmek için samba ile bağlanırsanız bin dosyasını göremezsiniz SFTP ile bağlanmak lazım bin dosyası ancak böyle gözüküyor oscam versiyonu oscam-svn11391-arm idi bin dosyasını değiştirdikten sonra
      oscam-svn11399-arm oldu aşağıda resimleride var emülatörde çalışıyor uygun softcam de yükledim bir sorunla karşılaşmadım kullandığım imaj ise @ kszaq LibreELEC-S905.arm-8.2-8.2.3.1.imajı sonra çalıştığını kontrol etmek için HTS Tvheadend 4.2.5 ~ LibreELEC Tvh-addon v8.2.113 server ınada bağlandım dediğim gibi SFTP ile bağlanıp bin dosyasını değiştirirseniz bağlantıda bir sorun yok birde oscam versiyonunu reset yapıp cihazıda yeniden başlatmak gerek

Saygılar
      Tvheadend ayarlarını yaptım ama bir yeşil oluyor bir kırmızı. 3 saniyede bir değişiyor. Kanallar açılmıyor. :alalal:

Yorum yap

Saygılar
        Tvheadend ayarlarını yaptım resimdeki gibi. Bağlantı oluyor yeşile dönüyor 2-3 saniye sonra kopuyor ve kırmızı oluyor. Sürekli bir döngü içinde. Ama kanallar açılmıyor.

Yorum yap

Selamlar,

Sevgiler...
          İyi akşamlar Ozkaradag üstad. Leila kullanıyorum şuan. Raybuntu sürümünden leila23 kurdum. 912 nolu tvheadend 4.3 sürümü leilada çalışıyor. OSCam emulu 11399 kurdum çalışıyor. Şifreli kanalları server ile izliyorum ancak powervu açılmıyor. Keyler güncel oscam güncel tvheadend güncel. Ne zaman powervukanalına bassam tvheadend bağlantı koptu uyarısı veriyor. (leila nın bir eksiği ge Eminence 2.0 dış görünüm yok. Leila hoşuma gitti. Hemen bağlanıyor tvheadend e. powervu olayını da çözsek süper olacak. Çözse çözse Ozkaradag halleder dedim. Yardımcı olursan sevinirim.

Yorum yap

msevis Nickli Üyeden Alıntı
            Tvheadend ayarlarını yaptım resimdeki gibi. Bağlantı oluyor yeşile dönüyor 2-3 saniye sonra kopuyor ve kırmızı oluyor. Sürekli bir döngü içinde. Ama kanallar açılmıyor.
            @crazyturk arkadaşımızın bu linkteki http://www.mach1digital.com/mach1for...&postcount=219 ayarlarını yaptınmı
            Tvheadend ayarlarını yaptıktanktan sonra cihazını yeniden başlat

Saygılar
            Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.
            Bütün dosya eklenti ve sunumlar test amaçlıdır.

Yorum yap

@crazyturk arkadaşımızın bu linkteki http://www.mach1digital.com/mach1for...&postcount=219 ayarlarını yaptınmı
              Tvheadend ayarlarını yaptıktanktan sonra cihazını yeniden başlat

Saygılar
              Sorunum anlaşılmadı galiba. Crayzturk e teşekkür ederim. Biraz sıkıntı çeksem de ayarları yaptım. Kısaca sorayım Raybuntu sürümü leila23'te Tvheadend 4.3 sürümü kullanıp powervulu kanalları izleyebilen varmı? Tvheadend bağlantı koptu uyarısı vermeyen var mı?

Not: Tvheadend 4.3 kullanıyorum. OSCam emulu 11399 kurdum çalışıyor. Şifreli kanalları server ile izliyorum (Powervu hariç).

Yorum yap

Babacan PowerVu'lu kanalım yok, onun için bir şey diyemyeceğim.

Sevgiler...

Yorum yap

Babacan PowerVu'lu kanalım yok, onun için bir şey diyemyeceğim.

Sevgiler...
                  Teşekkür ederim Üstad. Powervulu kanalı olan varsa arkadaşlardan biri bana yardımcı olursa sevinirim. Motorlu uydusu olan varsa şöyle 4.8 astra daki kanallara bakabilirse sevinirim.

Yorum yap

msevis Nickli Üyeden Alıntı
                    Teşekkür ederim Üstad. Powervulu kanalı olan varsa arkadaşlardan biri bana yardımcı olursa sevinirim. Motorlu uydusu olan varsa şöyle 4.8 astra daki kanallara bakabilirse sevinirim.
                    Powervu lu kanalları yaklaşık 2 ay önce libre leila sürümlerinde ( @raybuntu ve @adamg ) denemiştim. O zaman bende sorun yaratmıştı. Hatta alexelec 8 li sürümlerinde bile herhangi bir kanal açamamıştım ve alex e soru olarak sormuştum. Oda bir ara bakarım diye geçiştirdi.

Powervu lu bir kanala geçmek istediğimde sürekli tvh bağlantı kopma hatası veriyordu. Belki oscama ince ayar yapmak gerekebilir ama ben yapamamıştım.

Stabil olan kszaq sürümünde herhangi bir sorun yok. Powervu kanalları fta gibi açılıyor. Libre forum illegal diye sayacağı için ordan yardım alamayız. Tavsiyem şimdilik librenin 8 li sürümlerini kullamanız. Çözüm bulursam yazarım buraya.

Yorum yap

byagli Nickli Üyeden Alıntı
                      Powervu lu kanalları yaklaşık 2 ay önce libre leila sürümlerinde ( @raybuntu ve @adamg ) denemiştim. O zaman bende sorun yaratmıştı. Hatta alexelec 8 li sürümlerinde bile herhangi bir kanal açamamıştım ve alex e soru olarak sormuştum. Oda bir ara bakarım diye geçiştirdi.

Powervu lu bir kanala geçmek istediğimde sürekli tvh bağlantı kopma hatası veriyordu. Belki oscama ince ayar yapmak gerekebilir ama ben yapamamıştım.

Stabil olan kszaq sürümünde herhangi bir sorun yok. Powervu kanalları fta gibi açılıyor. Libre forum illegal diye sayacağı için ordan yardım alamayız. Tavsiyem şimdilik librenin 8 li sürümlerini kullamanız. Çözüm bulursam yazarım buraya.
                      Bilgi için teşekkür ederim byagli üstad.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum yap

Oscam TVH ların hepsinde gayet stabil çalışıyor.Tvh üzerinde oscamı kuararken ayarlar önemli.Alttaki resimde olduğu gibi.CW Mode kısmını "Extended (OE 2.2), mode follows key" olarak ayarlamayın yoksa sürekli kopmalar olur.Extended (OE 2.2) olarak ayarlayın oscamın gayet stabil çalıştığını göreceksiniz.
                        [IMG][/IMG]
                        BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

crazyturk Nickli Üyeden Alıntı
                          Oscam TVH ların hepsinde gayet stabil çalışıyor.Tvh üzerinde oscamı kuararken ayarlar önemli.Alttaki resimde olduğu gibi.CW Mode kısmını "Extended (OE 2.2), mode follows key" olarak ayarlamayın yoksa sürekli kopmalar olur.Extended (OE 2.2) olarak ayarlayın oscamın gayet stabil çalıştığını göreceksiniz.
                          [IMG][/IMG]
                          Abi sıkıntı oscam çalışmasında değil. Oscam sıkıntısız olarak şifreli kanallarda çalışıyor zaten. Mesela hotbird den bir kanalı server vasıtasıyla izleyebiliyorsun. Ama powervu lu bir kanal üzerine geldiğinde tvh bağlantı koptu uyarısı geliyor ekrana. Aynı anda oscam arayüzü çalışmaya devam ediyor ama tvh bağlantısı koptuğu için kanal izleyemiyorsun.

Yorum yap

Oscam Config üzerinde bazı işlemler yapacaksınız.

oscam.config dosyasında streamrelay ve dvbapi aşağıdaki şekilde olmalıdır.

[streamrelay]
                            stream_relay_enabled = 0

[dvbapi]
                            enabled = 1
                            au = 1
                            pmt_mode = 0
                            listen_port = 9000
                            delayer = 60
                            ecminfo_type = 1
                            user = oscam
                            read_sdt = 1
                            extended_cw_api = 1
                            boxtype = pc-nodmx
                            BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

crazyturk Nickli Üyeden Alıntı
                              Oscam Config üzerinde bazı işlemler yapacaksınız.

oscam.config dosyasında streamrelay ve dvbapi aşağıdaki şekilde olmalıdır.

[streamrelay]
                              stream_relay_enabled = 0

[dvbapi]
                              enabled = 1
                              au = 1
                              pmt_mode = 0
                              listen_port = 9000
                              delayer = 60
                              ecminfo_type = 1
                              user = oscam
                              read_sdt = 1
                              extended_cw_api = 1
                              boxtype = pc-nodmx
                              Ayrıntılı bilgi için teşekkür ederim CrayzTÜRK üstad. 2-3 defa tek tek kontrol ederek senin verdiğin ayarları yaptım. Aynı hata devam ediyor. Tvheadend HTSP Client sunucuya erişilemiyor, Tvheadend HTSP Client sunucu düzgün çalışmıyor diyor ve bir kaç saniye sonra Tvheadend HTSP Client bağlantı kuruldu diyor ama kanal yine açılmıyor. byagli üstadın dediği gibi kopmalar oluyor. Başka bir yerde daha eksiklik var ama nerede? CrayzTÜRK üstad siz de çalışıyor mu powervu kanallar?

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X