• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Enerji içeceklerine dikkat !.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Enerji içeceklerine dikkat !.

Daha önce anjiyo geçiren 60 yaşındaki Bayram Altın çok sayıda enerji içeceği içtikten sonra kalp yetmezliğinden öldü. Uzmanlar uyarıyor: Dikkat, bu içecekler kalp ritmini bozar, krizi tetikler.

Zeytinburnu'nda iddiaya göre Bayram Altın (60) balık yedikten sonra üzerine birkaç kutu enerji içeceği içti. Bulantı, baş dönmesi ve mide ağrısı gibi rahatsızlıklar hissetmeye başlayan Altın, sokakta yürüyemeyecek duruma geldi. Yaşlı adamı fark eden çevredeki vatandaşlar ambulans çağırdı. Altın görevlilere enerji içeceği içtiğini söyledi. Sağlık ekiplerinin müdahalesine rağmen talihsiz adam olay yerinde hayatını kaybetti.

AŞIRI KAFEİN ZARARLI

Doktorun incelemesi sonucunda Altın'ın kalp yetmezliğinden öldüğü tespit edildi. Altın'ın yeğeni dayısının kalp yetmezliği olduğunu ve geçen yıl anjiyo geçirdiğini söyledi. Bu içeceklerin vücuda zararı olup olmadığını ise uzmanlara sorduk.

İşte görüşler: Kalp Cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez, enerji içeceklerinin balıkla birlikte tüketilmesinin zararı olmayacağını kaydetti. Ancak aşırı miktarda kafein içeren enerji içeceklerinin kalp hastaları için zararlı olduğuna değinen Sönmez, "Kesinlikle içmemeleri gerekir. Ritim bozukluğu ve çarpıntı yapabilir" dedi.

YAŞLILAR HİÇ İÇMEMELİ

Memorial Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç Dr. Harun Arbatlı da şunları söyledi: "Güçlü yemekler yenirken veya yedikten sonra enerji içeceği gibi uyarıcı nitelikteki içeceklerin tüketilmemesi gerekir. Alkolle birlikte kesinlikle alınmamalı. Kalp hastalarında bu içeceklerin mutlaka yan etkisi olur. Özellikle yaşlıların yüksek tansiyon, çarpıntı hatta kalp krizi geçirmesine neden olabilir."

Paylaşım amaçlı alıntıdır...
    Next 2000X CIS Plus - Diseqc Motor
    Next 5000X CI - Turksat, Hotbird

"Eli ile çalışan işçidir, eli ve aklı ile çalışan ustadır; eli aklı ve ruhu ile çalışan sanatkardır."

"Nice insanlar gördüm, üstünde elbisesi yok; nice elbiseler gördüm, içinde insan yok." Mevlana

"Sevap kazanmak iyilik yaptığının hayır duasıyla, günah kazanmak zarar verdiğinin bedduasıyla olur."

[email protected]

www.konyahasanseyh.com (Lütfen tıklayınız!)

www.pagosking.com (Lütfen tıklayınız)

öz içeceğimiz olan ayran içmeliyiz. ne kola ne nescafe

ayran-soda-kahve he bide azıcuk çay

Yorum yap

vabeste Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      öz içeceğimiz olan ayran içmeliyiz. ne kola ne nescafe

ayran-soda-kahve he bide azıcuk çay
      ben pek katılamayacağım çay az deyil olsun yanihttp://www.mach1digital.com/mach1forum/images/smilies/smile.gif

Yorum yap

ibrahim ceylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        ben pek katılamayacağım çay az deyil olsun yanihttp://www.mach1digital.com/mach1forum/images/smilies/smile.gif
        tamam ya kahvaltıda ve akşam keyfinde serbest olsun

Yorum yap

meçbur kalıyorum ara sıra içmeye bu yaştan sonra aktif olmak zor bünye kaldırmıyor artık cay olmadanda kahvaltı olmuyor
          AYBERK ELEKTRONİK

Yorum yap

Hazırlanıyor...
          X