• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Machina 3D Süper TT 25.03.2014 Tarihli Yazılımı - v1.627

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next Machina 3D Süper TT 25.03.2014 Tarihli Yazılımı - v1.627

Next Machina 3D Süper TT 25.03.2014 Tarihli Yazılımı - v1.627

Yazılım Notları :
    Kod:
    - IPTV kategori listesinde İnternet üzerinden güncellenen kanal sayısı azsa
    eski kanallar listede kalıyordu.Halledildi.
    - Oto reset eklendi.
    - Cihaz açılma hızı 100/20 arttırıldı
    @doktornext'e Teşekkürler.

İNDİR

Yazılım İnternet Destek üzerinden de indirebilirsiniz.
    [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
    www.next.com.tr

Tesekkurler.

Yorum yap

Next machıne 3 d super

Hocam next 18500 hd plusta seyrettigim yabancı kanal natıonal geografik wıld kanalını frekansını yazmama ve kör tarama yapmama ragmen next machıne 3d super uydu alıcısında seyredemiyorum bu uydu alıcısında frekansı girmeme ragmen sinyal yok ama aynı frekansı next 18500hd plusa girdigimde sinyal geliyor neden olablir.

Yorum yap

coskun016 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Hocam next 18500 hd plusta seyrettigim yabancı kanal natıonal geografik wıld kanalını frekansını yazmama ve kör tarama yapmama ragmen next machıne 3d super uydu alıcısında seyredemiyorum bu uydu alıcısında frekansı girmeme ragmen sinyal yok ama aynı frekansı next 18500hd plusa girdigimde sinyal geliyor neden olablir.
        Mevcut frekansın önce 1 sonra 2 ALT değerini girip deneyin sonuç alamazsanız bu sefer 1 sonrada 2 ÜST değerini girip deneyiniz...( Bu arada LNB tipi + LNB voltaj seçimi ve Dayzek seçiminin DOĞRU yapıldığınada emin olunuz.)

LNB TİPİ= ÜNİVERSAL
        LNB VOLTAJI= 14-19
        DAYZEK YAPILANDIRMASI= SİSTEMİNİZE GÖRE.
        MACHİNA - 3-D
        8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
        PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
        TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

Next machıne 3 d super

dijitalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Mevcut frekansın önce 1 sonra 2 ALT değerini girip deneyin sonuç alamazsanız bu sefer 1 sonrada 2 ÜST değerini girip deneyiniz...( Bu arada LNB tipi + LNB voltaj seçimi ve Dayzek seçiminin DOĞRU yapıldığınada emin olunuz.)

LNB TİPİ= ÜNİVERSAL
          LNB VOLTAJI= 14-19
          DAYZEK YAPILANDIRMASI= SİSTEMİNİZE GÖRE.
          Hocam bunları denedim yine olmadı baska ne yapabilirim yardımlarınız.....

Yorum yap

Hocam bunları denedim yine olmadı baska ne yapabilirim yardımlarınız.....
            Machinayı başka sistemlerde (Komşunuzda + Akrabanızda.) denemenizi öneriyorum....Ordada sorun aynen varsa o takdirde cihazı SERVİSE gönderiniz...
            MACHİNA - 3-D
            8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
            TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

CCCam baglantı

Hocam next machıne 3d superle ilgili bir sorunum var Astra 19.2 ye cccam ile baglanamıyorum ınternet baglantım var.Aynı cccam ile next 18500 super plusta baglanıyorum ama next machınede baglanamıyorum bir arkadasım cihazda bazı baglantı dosyalarını eksik olabilecegini astra prio dosyası atmamı önerdi acaba bu cihazlarda yazılım hatasımı var.bu konuda düşünceleriniz ve tavsiyeniz cihazım yeni üzerinde 25.3.2104 yazılım var.

Yorum yap

Hocam next machıne 3d superle ilgili bir sorunum var Astra 19.2 ye cccam ile baglanamıyorum ınternet baglantım var.Aynı cccam ile next 18500 super plusta baglanıyorum ama next machınede baglanamıyorum bir arkadasım cihazda bazı baglantı dosyalarını eksik olabilecegini astra prio dosyası atmamı önerdi acaba bu cihazlarda yazılım hatasımı var.bu konuda düşünceleriniz ve tavsiyeniz cihazım yeni üzerinde 25.3.2104 yazılım var.
                - Cccam ile ilgili cihazda hiçbir sıkıntı yok. Aylardır kullanıyorum sorunsuz bağlanıyor bende.
                - Eğer 18500 ile Machina'yı aynı anda kullanıyorsanız, zaten birinin bağlanmaması normal, 18500'ü devre dışı bırakıp deneyin.
                - Herhangi bir yazılım hatası falan yok.

Yorum yap

Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  - Cccam ile ilgili cihazda hiçbir sıkıntı yok. Aylardır kullanıyorum sorunsuz bağlanıyor bende.
                  - Eğer 18500 ile Machina'yı aynı anda kullanıyorsanız, zaten birinin bağlanmaması normal, 18500'ü devre dışı bırakıp deneyin.
                  - Herhangi bir yazılım hatası falan yok.
                  Hocam yok ikisini aynı anda kullunmıyorum next 18500 de açan astra 19.2 cccam ile next machınede açmıyor astraya bağlanmıyor.Cihazın free sheresini kapatıyorum cccamı açıyorum ama bağlanmıyor demek isteğim bir cihazda bağlanan astra diğer cihazda bağlanmıyor.

Yorum yap

Hocam yok ikisini aynı anda kullunmıyorum next 18500 de açan astra 19.2 cccam ile next machınede açmıyor astraya bağlanmıyor.Cihazın free sheresini kapatıyorum cccamı açıyorum ama bağlanmıyor demek isteğim bir cihazda bağlanan astra diğer cihazda bağlanmıyor.
                    Sn.Arkadaşım imzamdada görebileceğiz gibi bendede ASTRA*19 derece var.Aynı zamanda ÖZEL SERVERİMDE mevcut...Cihazı aldığımdan bu yana kullanırım böyle bir sorunla karşılaşmadım...Bırakın ASTRA yı diğer uydulardada durum böyle bende...Sizde olması gerçektende ilginç.!kay:
                    MACHİNA - 3-D

Yorum yap

Next machıne 3 d super

Hocam bende next machıne super tek tunerli cihazım yanbancı uydularda fazla zappıng yaptıgımda reset yapıyor kart paylasımla alakası varmı.

Yorum yap

Hocam bende next machıne super tek tunerli cihazım yanbancı uydularda fazla zappıng yaptıgımda reset yapıyor kart paylasımla alakası varmı.

Selamlar arkadaşım cihazınızın FREE SHARESİ açıksa bazen bu şekilde sıkıntı yaratabilir..Eğer cihazınızda EXTRA dan KART PAYLAŞIMI var ise cihazın FREE SHARESİNİ kapatmanızda fayda vardır..

1: Menü tuşuna basınız.
                        2: Girişler menüsüne gelip OK leyiniz.
                        3: Karşımıza gelen Pencereden EN ALTAKİ satırda bulunan FREE S. Satırına gelip AÇIK ise konumu KAPALI yapınız.
                        4: Exit tuşuna basınız gelen soruya EVET deyip HAFIZAYA alınız...
                        MACHİNA - 3-D

Yorum yap

Arkadaşlar kullandıgım next machıne 3d super ancak 12729 30000 H frekansını seyredemiyorum sinyal yok lnb gücü ince ayar ne denedimse yok aynı baglantılarla next 18500 super plusu takdıgımda seyrediyorum lnb den ve baglantılardan olsa bundada seyredemem neden olabilir

Yorum yap

Arkadaşlar kullandıgım next machıne 3d super ancak 12729 30000 H frekansını seyredemiyorum sinyal yok lnb gücü ince ayar ne denedimse yok aynı baglantılarla next 18500 super plusu takdıgımda seyrediyorum lnb den ve baglantılardan olsa bundada seyredemem neden olabilir
                            Selamlar AŞAĞIDA yazacaklarımı KONTROL ediniz...

1.Anten girişinin LNB in girişine takılı olduğuna emin olunuz.
                            2.Uydu seçimleri menüsünde LNB tipinin ÜNİVERSAL olup olmadığına bakınız.
                            3.Mevcut frekensın önce 1 sonra 2 ALT değerini değiştirip deneyiniz.! Eğer yine yayın yoksa bu takdirde.!
                            4.Mevcut frekansın önce 1 sonra 2 ÜST değerini girip deneyiniz.
                            MACHİNA - 3-D

Yorum yap

Sayın digitalci,
                              Yayınların next 18500 de seyredilmesi, next machine de seyredilememesi normal mi acaba? 1 alt ve 2 alt yada üst frekans çözüm mü sizce. Cihazdan cihaza farklılık mı gösteriyor yayın frekansları. Ben de next machine süper almayı düşünüyorum. 2000 cx cihazım var. Bu sorunlarla karşılaşabilir miyim diye düşünmeye başladım.
                              İkinci bir sorum da free share ve cccam ile ilgili olacak. Sitemizde türksat,hotbird ve digiturk için w3 uydusuna bakan çanaklarımız var. free share ve cccam ile yayın izleyebilir miyim. Sadece çanaklarımızın yönlendiği uydulardaki cccam ları mı izleyebilirim. Bu cccam lar ücretli mi acaba. cccam ile ilgili pek bilgim yok o yüzden soruyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X