• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

İde Kanalini Usb Ye Çevİrmenİn Bİr Yolunu Bİlen Varmi

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• İde Kanalini Usb Ye Çevİrmenİn Bİr Yolunu Bİlen Varmi

ArkadaŞlar Konu Çok Önemlİ Cctv SektÖrÜnde Faalİyet GÖsteren
    Bİr Fİrmada ÇaliŞiyorum Konu Şukİ Elİmİzdekİ Dİjİtal Vİdeo Kayit
    Cİhazina Raİd Yaptirmamiz Gerekİyor Ancak Cİhaz İde BaĞlanti Yolunu KullandiĞindan Bu MÜmkÜn DeĞİl Benİm Yapmak İstedİĞİm
    İde Kanalini Usb Ye Çevİrİp Bİr Harİcİ Raİd Ünİtesİ Takmak
    BÖyle BİrŞey Hazirda Olmasada Bunu Yapabİlecek ArkadaŞlar Var İse
    BaĞlantiya GeÇmek İsterİm Yardimlariniz İÇİn Şİmdİden TeŞekkÜrler

Arkadaşım bu konuda birçok kaynak var bunları denediniz mi?

ide portları usb haline getiren bunlardan çapraz kullanıp yapabilirsiniz belki.

şu 3,5 hdd usb kutuları varya onların içine hdd takılıp kullanılıyor
    ve içlerinde ide/sata controller var bence onlar işini görür kanaatindeyim onlardan bir tane al ve dene

elindeki ürün direkt ide porta takılıyorsa bu yöntem işine yarayacaktır...

biraz daha açıklama yapabilirsen daha fazla yardımda bulunabilirim..

örnek olarak bunlara bakabilirsin..

ÖRNEK

Yorum yap

ilgin için teşekkürler dartanyan113 ancak dediğin gibi birşeyin olmayacağı ayandır neden dersen normalde ide kanalından bir harddiskin kablosunu bile
      çapraz bağlasanız hata verir açıkçası benim aradığım şeyin hazırda var olduğunu sanmıyorum mantıken eski bir teknolojiyi yeniye uyarlamak ticari açıdan pek kazanç getirmeyeceğinden kimse bunu yapmaz ancak mümkün değildir diyemeyiz bununla uğraşacak donanımcı arkadaşlar varsa katılımlarını bekliyorum eminim bu da ancak bir Türk'ün yapabileceği birşeydir neden derseniz yoktan var etmeyi bilen bir milletin çocuklarıyız diyebilirim katılımcı arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Yorum yap

Arkadaşım çapraz bağlantı derken kabloyu kastetmedim, düşünce olarak

senin bahsettiğin cihaz direk ide porta bağlanıyorsa
        (anakart üzerindeki) hdd kutuları da işini görür derim.

zira bütün usb hdd kutularında ide controller var anakart üzerindeki ide kanalıyla aynı tek farkı kendi içinde ide >> usb çıkışı veriyor

eğer bu olmasa hdd leri nasıl tanıtabiliriz ki.

elinde veya çevrende usb hdd kutusu var ise denemeni kesinlikle öneririm

kolay gelsin

Yorum yap

çok teşekkürler deneyeceğim

Yorum yap

eğer onlar pahalı gelirse fiyatını tam olarak bilmiyorum ama SLINK combo USB 2,0 3,5 IDE çevirici tek başına satılıyor belki görece daha ucuz olabilir

gerçi ucuz hdd kutuları $ 30 +KDV ye satılıyor artık buda muhtemelen 15-16 gibi olur herhalde

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X