• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

NEXT YE 8000 XCAM Plus VFD ekran formatı 16:9 oldugunda görüntü kalitesi.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• NEXT YE 8000 XCAM Plus VFD ekran formatı 16:9 oldugunda görüntü kalitesi.

NEXT YE 8000 XCAM Plus VFD ekran formatı 16:9 oldugunda görüntü kalitesi.
    NEXT YE 8000 XCAM Plus VFD VE 8000 SERİSİNİN CI VE FTA UYDU ALICILARINDA ;Yayınlar 16:9 formatında olduğunda görüntü kalitesi bozuluyor insanların yüzleri uzuyor görüntü darlaşıyor Next 8000 x cam de böyle bir sorun olmuyor hata bakın kanalın logosu nerdeyse ekranın ortasına yakın görüntü ekran formatını değiştirsem dahi düzelmiyor 8000 x cam kullanırken böyle bir durumla karşılaşmamıştım evet dediğim gibi NEXT YE 8000 XCAM Plus VFD 16:9 formatındaki yayınlarda böyle bir sorunla karşılaşıyorum. ciddi bir görüntü rahatsızlığı .

TABİ .ekran formatını full değilde letter box yapınca sorun cözülmüyor o şekildede resim koyabilirim.

onemli bir sorun teşkil ediyorsa düzeltilir birdahiki yazılımda.saygılar...
    İYİYE DEĞİL,EN İYİYE SAHİP OLMAK İÇİN!

Yorum yap

SAYGİLIR HOCAM en azından bir cok Dt kart kullanıcısı var . bu
      şekilde bu bir tespit degelendirmeye alırlarsa ne mutlu.

Yorum yap

16:9 formatında film veriliyorsa tabi onemli bir ayrıntıdır?Mach1 hoca ilgilenir bu sorunlada.saygılar...

Yorum yap

Arkadaşlar bu tamamen yayıncı kuruluştan kaynaklanıyor...
          İleri teknolojili Tvlerde otomatik format bulma menüleri var bu tip sorunlar için.
          İlgili durum sadece filmlerden kaynaklanıyor...Recieverlarla alakalı değil.

Yorum yap

Pride Nickli Üyeden Alıntı
            Arkadaşlar bu tamamen yayıncı kuruluştan kaynaklanıyor...
            İleri teknolojili Tvlerde otomatik format bulma menüleri var bu tip sorunlar için.
            İlgili durum sadece filmlerden kaynaklanıyor...Recieverlarla alakalı değil.
            haklısın dostum buna örnek hotbırd deki NRJ 12 HQ kanalını verebiliriz
            no coment

Yorum yap

aslankral arkadasım birde scart ayrını bir degiştirsene!Belki düzelir!Bu sorun tv dende oluyor diyecem ama 8000xcam da sorun yok diyorsun!Bence kesin scart ayrından!Bir bak 2 secenekli degiştire biliyorsun birde oyle dene...saygılar...

Yorum yap

Hocam SCART seçeneklerin hepsini denedim görselik acısından sizede sunuyorum .

Yorum yap

o zaman yazılım bir kontrol edilecek!Bende dt olmadıgından bakamıyorum,fakat normal diger kanallarda boyle sorun yok!belki dt kartın bir cam bolumu ile etki yaratıyordur...

Yorum yap

Dediğim gibi TV ve Yayında olan Film ile ilgili arkadaşlar. Bu cihazdan kaynaklanan bir problem değil.
                    Diğer uydu kanallarında bu problem olmuyor değil mi?

Yorum yap

Pride arkadasım arkadaş ilk mesajında da bahsetmiş olay 8000xcam da olmuyormuş?Yani yazılımdan gelen bir sorun mu var!Birde son yazılımdan sonra Bir %6 gibi bir sinyal düşüşü yasandıgı soyleniyor!Bu sinyal güşüsünü ben 8000xcam ve 8000xcamplus arasında birde aynı hatta baska marka receiver takarak gordum.saygılar...

Yorum yap

Uydu cihazım next ye 8000 x cam plus pcm 1725
                        ekran ayarı 16:9
                        görüntü ayarı leetter box
                        scart ayarı rgb
                        yazılım 04.01.2006
                        televizyon lcd
                        televizyon görüntü ayarı letter box

görüntüler 4:3 ve 16:9 yayınlarda mükemmel sadece tv de görüntü ayarı letter box olduğu için ekranın alt ve üstünde çok az görüntü kayıpları var.

bendeki durumu belirtmek istemiştim.. tşk ler..

amatbilir

Yorum yap

tv den tv ye degişiyor olay!

Yorum yap

ye 8000 xcamplus yeni yazılım bulamuyorum lütfen yardımcı olun teşekkür ederim

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                            X