• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Minix HD İlginç Kayıt Problemi

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next Minix HD İlginç Kayıt Problemi

Merhaba arkadaşlar...
    Kaydını yaptığım şifreli, şifresiz, HD, SD kanalların hepsini tekrar cihaz üzerinden oynatarak TV de seyredebiliyorum.
    Ancak şifresiz kanalların haricindeki yaptığım kayıtların hiç birini bilgisayarımda izleyemiyorum. En son güncellenmiş kodekler yüklü ve çoğu medya player da yüklü durumda. Yani normalde 1920*1080 HD filmleri akıcı bir şekilde bilgisayarım gösterebiliyor.
    Bu durum, bende şöyle bir fikir oluşturdu. Acaba cihaz yazılımında, şifreli kanal kayıtlarında cihazdan başka bir yerde seyredilmesin diye bir koruma vs. konulmuş olabilir mi?
    Arkadaşlardan ve ustalardan cevap bekliyorum, teşekkürler...

Madem kimse cevaplamamış, soruyu şöyle tek bir cümleye indirgeyim
    Next Minix HD de usb ye şifreli yayınların kaydını yapıp ta bilgisayarından izleyebilen var mı?

Yorum yap

baymantik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Madem kimse cevaplamamış, soruyu şöyle tek bir cümleye indirgeyim
      Next Minix HD de usb ye yabancı HD ve şifreli yayınların kaydını yapıp ta bilgisayarından izleyebilen var mı?
      bende denedim dostum maalesef izleyemedim ,,

Yorum yap

İlgine teşekkür ediyorum arkadaşım.
        Ancak şunu da belirteyim, Next saplantılı olan biri olarak hayal kırıklığına uğradığımı da söylemek isterim.
        Bence tamamen yazılımla alakalı birşey olsa gerek, çünkü kayıt dosyasına format factory programı vasıtasıyla baktığımda hem video hem de sesin encrypted yani şifreli olduğunu gördüm.
        İlk mesajımda yazdığım gibi sanki cihaz yazılımı dosyayı sadece kendi okuyacak şekle sokuyor. Tabi bu sadece benim fikrim.
        Ancak ustalar bir cevap yazıp açıklama getirirlerse çok sevinirim. Saygılar...

Yorum yap

Bende server olmadığı için şifreli HD leri bilmiyorum ama ARTE HD den kayıt yaptım bilgisayarda açılıyor GOMPLAYER da Versiyon 2.1 37 de çalışıyor.

Yorum yap

elvandigital Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Bende server olmadığı için şifreli HD leri bilmiyorum ama ARTE HD den kayıt yaptım bilgisayarda açılıyor GOMPLAYER da Versiyon 2.1 37 de çalışıyor.
            Diğer siteden de takip etmişsin teşekkürler
            En kısa zamanda bi daha deneyip sonucu yazıyorum, kolay gelsin...

Yorum yap

Serverla açık seyrettiğimiz şifreli kanallarda durum yine aynı. Dosyalar bilgisayarda seyredilemiyor.
              elvandigital arkadaşıma teşekkür ederken diğer arkadaşlardan da konuyu tecrübe edip sonucu paylaşmalarını rica ediyorum.
              İlgilenenlere şimdiden teşekkürler...

Yorum yap

Next Minix HD bu cihaz servırla şifreli kanaldan çözerek kaydettiği kaydı . kendiside şifreleyerek kaydediyor.sadece kendisinde kullanılabiliyor başka hiçbir cihazda bu yapmış oldugu kayıtlar hiçbişekilde kullanılamıyor.bu durumda şifreli kanaldan yapmış oldugu kayıtlar hiçbir işe yaramıyor. çünkü kayıtlara şifre koyuyor. bu sorun çözülmesi lazım. şifreli kanaldan yaptıgı kayıtları acaba gene servırdan destek alarakmı çözüyor diye düşünerek servırı devreden cıkararak denedim. sorunsuz kayıtları calıştırıyor yani şifreyi kendisi koyuyorki gene kendisi koydugu şifreyi çözüyor. olaydan bu anlaşılıyor..

Yorum yap

Evet, aynen öyle.
                  Ben önceden beri nextin çoğu modelini kullandım, emu ile çözdüğümüz kanallarda bu sorun yoktu. Bu modelde neden böyle bir şeye gerek duymuşlar anlayamadım. Benim tek istediğim yetkili birisi desin ki evet bu böyledir ya da bu husus çözülecektir...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                  X