• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 2000 HD Alanlar Buraya

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    - Bunu tam olarak anlayabilmek için çeşitli varyasyonlar denemek gerekir.
    - 1) Başka bir televizyonda,
    - 2) Başka bir cihazla,
    - 3) Başka bir kablo ile,
    - 4) Uydu anteninden gelen kabloyu değiştirerek,
    - 5) Uydu anteninde takılı olan LNB'yi değiştirerek denemek lazım.

- Eğer ki bunlarda da aynı sorunu gözlemlersen cihazda donanımsal olarak problem var demektir.
    1. başka bir tv deneme şansım yok benimki monitör tv 40" LG cihazın gözü sabitledim televizyona

2- başka cihaz yakınımda yok.

3- cihazla gelen kablo kalitesiz diyen var kısa kablo hdmi forumda yeni bir kablo alıp deneyebilirim.

4-uydudan gelen kablo eksiz yeni değiştirdim yaklaşık 1 senelik kablo

5-lnb 3 senelik vardır turksat ve hotbird kanallarında denk geldi bu olay

birde herzaman yapmıyor dun yaptı mesela 2 hafta sonra mesela yapıyor sürekli yapmıyor hiç aklıma gelmedi anda yapıyor .

hdmi kablo cihazla gelen kimse kullanmıyormu forumda gercekten kalitesizmi sebeb bundan mı acaba diye düşünüyorum
    IYIYE DEGIL,EN IYIYE SAHIP OLMAK ICIN

Yorum yap

• Bende aldım 2000 minix 10 numara cihaz

Yorum yap

• vitamin Nickli Üyeden Alıntı
        1. başka bir tv deneme şansım yok benimki monitör tv 40" LG cihazın gözü sabitledim televizyona

2- başka cihaz yakınımda yok.

3- cihazla gelen kablo kalitesiz diyen var kısa kablo hdmi forumda yeni bir kablo alıp deneyebilirim.

4-uydudan gelen kablo eksiz yeni değiştirdim yaklaşık 1 senelik kablo

5-lnb 3 senelik vardır turksat ve hotbird kanallarında denk geldi bu olay

birde herzaman yapmıyor dun yaptı mesela 2 hafta sonra mesela yapıyor sürekli yapmıyor hiç aklıma gelmedi anda yapıyor .

hdmi kablo cihazla gelen kimse kullanmıyormu forumda gercekten kalitesizmi sebeb bundan mı acaba diye düşünüyorum
        - Ben kendimde şuan Machina 3D kullanıyorum ve 1.80 metre hareketli antenimde kesik Beyaz Sharp LNB kullanıyorum ve bende de "Kanal A"da ilk açtığımda "Sinyal Yok" uyarısı geliyor ve yaklaşık 0,5 saniyede kayboluyor.
        - LNB'yi değiştirdiğim zaman bahsettiğim kanal diğer kanallara nazaran biraz geç geliyor, "Sinyal Yok" demiyor ama bu seferde sinyal oranları düşüyor.
        - Sizin bahsettiğiniz arıza hangi kanallarda meydana geliyor?

Yorum yap

- Ben kendimde şuan Machina 3D kullanıyorum ve 1.80 metre hareketli antenimde kesik Beyaz Sharp LNB kullanıyorum ve bende de "Kanal A"da ilk açtığımda "Sinyal Yok" uyarısı geliyor ve yaklaşık 0,5 saniyede kayboluyor.
          - LNB'yi değiştirdiğim zaman bahsettiğim kanal diğer kanallara nazaran biraz geç geliyor, "Sinyal Yok" demiyor ama bu seferde sinyal oranları düşüyor.
          - Sizin bahsettiğiniz arıza hangi kanallarda meydana geliyor?
          show tv ve star da denk geldim başka denk gelirsem kanal yazacağım

bir de show tv hd de yayın - 3 sn dondu sonra yayın geldi biraz önce
          IYIYE DEGIL,EN IYIYE SAHIP OLMAK ICIN

Yorum yap

• Bu yıl çıkan kasalı model "Next 2000 HD CX"e geçtim. Bu cihaz için forumda ayrı bölüm açılmamış.

Herhalde kumandasından menüsüne kadar aynı diye. Minix Machina'nın kasalısı. Aynı işlemci, 256 MB bellek, 16 Mb flash.

Megabyte değil de megabit cinsinden yazılan değerler görünce, cihazların donanımı farklı sanılabilir. 2048 megabit = 256 megabyte. Bazı alışveriş sitelerinde cihazların özelliği olarak 2048 mbit bellek diye yazılıyor.

Kasasını Next'in Hero cihazı gibi küçük sanıyordum ama büyüklüğü iyi, ısınma derdiyle karşılaşılmıyor. Minix Machina'yı stand-by'da bile tutamıyordum, çünkü stand-by'da da ısınıyordu.

Minix ile CX arasında bir tek fark gördüm, CX'in hediye freeshare'i 18 ay sonraya tarih attı. Minix 12 ay sonraya tarih atmıştı.

Mükemmel bir cihaz değil ama piyasadaki en uygun cihaz. Fiyatı da uygun, 250 lira.

Piyasada HD alıcı araştırırken birine bakıyorsun PowerVu desteği olmuyor, birine bakıyorsun kumandası çabucak bozuluyor, birine bakıyorsun kanal geçişleri yavaş, birine bakıyorsun Linux ile uğraşmak zorunda kalıyorsun karmakarışık cihaz oluyor. 2000 CX'de hiçbiri yok.

Cihazın modül girişi yok, bir de SD kanallarda az daha keskin görüntü verse iyi olurdu. Modül girişi LED TV'lerde olunca dert değil gerçi.

Yorum yap

• yani cx modelinin mini modelden hiçbir farkı yok öylemi...?

Yorum yap

• vitamin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                show tv ve star da denk geldim başka denk gelirsem kanal yazacağım

bir de show tv hd de yayın - 3 sn dondu sonra yayın geldi biraz önce
                - Benim arıza internet bağlantısından kaynaklıymış, bağlantıyı kesince sorun kalmadı.

Yorum yap

• Merhaba. Yıllar önce next 8000 xcam'le başlamış ve yıllarca kullanıp ara vermiştim. Bugün 2000 internet machina aldım. Cihazı, menülerini, kumandasını ve kolay kullanılabilir halini çok beğendim. Tabirler değişmiş, teknikler değişmiş... Nerden başlasak bilemedim

Freeshare denen bölümü, cihaza kablolu bağlanarak denedim, çalıştı. Ayrıca Wifi adaptör almam gerekir mi? Extra bir işe yarar mı?
                  Free share bölümünde çok çok az kanal açıldı ve açılanlar da epey yavaş açıldı. -sanırım tek çanak kullanıcısı (turksat) olduğum için- bana çok yarayacak bir şey değil. Doğru mu?
                  Vod bölümü sorunsuz çalıştı. Youtube vs sorunsuz çalıştı.
                  X uyduyu bağlatırsan türkçe onlarca belgeseli rahatlıkla izlersin derseniz yarın bağlatabilirim, bu konuda yardımınıza muhtacım...

Fethiye'de yaşıyorum ve yaşadığım muhitte internet yerlerde sürünüyor (max 3-4 mb.) Bu hızla iptv aşırı mutlu etmez ama "şunu yap, şunu al" gibi önerileriniz varsa çok sevinirim. İptvden kimin ne beklentisi varsa benim beklentilerim de benzerdir sanırım.

Basit ve olmazsa olmaz diyeceğiniz önerileriniz olursa çok memnun olurum olmazsa da zaten forumu okuyorum ve zevkle okumaya devam edeceğim, bu dünyaya emekleriniz için teşekkürler

Yorum yap

• Erhankrvl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Merhaba. Yıllar önce next 8000 xcam'le başlamış ve yıllarca kullanıp ara vermiştim. Bugün 2000 internet machina aldım. Cihazı, menülerini, kumandasını ve kolay kullanılabilir halini çok beğendim. Tabirler değişmiş, teknikler değişmiş... Nerden başlasak bilemedim

Freeshare denen bölümü, cihaza kablolu bağlanarak denedim, çalıştı. Ayrıca Wifi adaptör almam gerekir mi? Extra bir işe yarar mı?
                    Free share bölümünde çok çok az kanal açıldı ve açılanlar da epey yavaş açıldı. -sanırım tek çanak kullanıcısı (turksat) olduğum için- bana çok yarayacak bir şey değil. Doğru mu?
                    Vod bölümü sorunsuz çalıştı. Youtube vs sorunsuz çalıştı.
                    X uyduyu bağlatırsan türkçe onlarca belgeseli rahatlıkla izlersin derseniz yarın bağlatabilirim, bu konuda yardımınıza muhtacım...

Fethiye'de yaşıyorum ve yaşadığım muhitte internet yerlerde sürünüyor (max 3-4 mb.) Bu hızla iptv aşırı mutlu etmez ama "şunu yap, şunu al" gibi önerileriniz varsa çok sevinirim. İptvden kimin ne beklentisi varsa benim beklentilerim de benzerdir sanırım.

Basit ve olmazsa olmaz diyeceğiniz önerileriniz olursa çok memnun olurum olmazsa da zaten forumu okuyorum ve zevkle okumaya devam edeceğim, bu dünyaya emekleriniz için teşekkürler
                    iyi günlerde kullanın cihazınızı
                    türksatta freeshare de açabilecek kanal yok su an
                    eğerki freeshareden faydalanmak isterseniz 19--23--13 olarak uyduları bağaltın derim epey kanallar açık
                    size ıptv de tavsiye ederim ama internet hızınız kaldırırmı bilemem sizi ne kadar memnun eder
                    turkçe belgesel için ise eski adı sırus olan 5 derece eutelsat ve 0.1 batıdakı thor tavsiye edrim bunlar emu (poverwu) ile şu an seyredilen kanallar dır

Yorum yap

• dragon2626 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      yani cx modelinin mini modelden hiçbir farkı yok öylemi...?
                      Evet, Minix Machina ile 2000 HD CX aynı donanıma, aynı menüye, aynı kumandalara sahip. CX olanın kasası ve kart girişi var. Farkı bu.

Bir de "freeshare" süresi farklı gibi. Eğer kasasız Minix'lere de artık 15 ay FreeShare veriliyorsa bilemem, bendeki kasalı CX 18 ay sonraya tarih attı.

Ama farklı yazılım kullanıyorlar, bunun nedenini bilmiyorum.

Yorum yap

• MACH1 HOCAM Ben next 2000 HD iNTERNET MACİNE cihazı dün yeni aldım her şey yüklendi sorunsuz çalışıyor bir şey sormam lazım iptv den exit ile çıkıldığında normal türksat kanallarını kullanırkende cihaz internet kotamı kullanmaya devam ediyormu? bilgi istiyorum birde kanal listesini eski next 2000 cıs superde hafızaya yedekliyordum bu cihazda onu nasıl yaparım

Yorum yap

• fanti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          MACH1 HOCAM Ben next 2000 HD iNTERNET MACİNE cihazı dün yeni aldım her şey yüklendi sorunsuz çalışıyor bir şey sormam lazım iptv den exit ile çıkıldığında normal türksat kanallarını kullanırkende cihaz internet kotamı kullanmaya devam ediyormu? bilgi istiyorum birde kanal listesini eski next 2000 cıs superde hafızaya yedekliyordum bu cihazda onu nasıl yaparım
                          - Ip TV kullanmadığınız zaman kotanızı tüketmez. Diğer bağlı olduğunuz Cccam server vs. varsa onlar tüketir.
                          - Kanal bilgilerinizi usb belleğinize yedekleyebilirsiniz.

Yorum yap

• hocam 4gün önce 2000 hd internet macina cihazı aldım izmirden 6 aylık abone oldum her şey çalışıyordu kanalları user dataya yedek aldım usb ye yeni yazılım 8.12.2017 yükledim usbeden kanal yedemi attım türksatlar çıktı ama iptvler yok ne yapmam lazım

Yorum yap

• fanti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              hocam 4gün önce 2000 hd internet macina cihazı aldım izmirden 6 aylık abone oldum her şey çalışıyordu kanalları user dataya yedek aldım usb ye yeni yazılım 8.12.2017 yükledim usbeden kanal yedemi attım türksatlar çıktı ama iptvler yok ne yapmam lazım
                              - Ip TV yedeklenmez, Xtream menüden yeniden girmeniz gerekir.

Yorum yap

- Ip TV yedeklenmez, Xtream menüden yeniden girmeniz gerekir.
                                tmm Hocam Aldığım yerden yedek xpanel server bilgerini cep tel istedim gönderdiler.bir türlü xpaneli bulamıyordum. iptv+sat tuşuna basınca usb yolu ülkelistesi geliyordu yeni yazılım da menü internet portalı olarak değişmiş sorunum çözüldü duyarlılığınıza teşekkürler. Birde ÜYELİGİMDEN DOLAYI ÜCRETSİZ Cep telefonumda kullanabiliyormuyum? (bilgilendirirmisiniz)
                                :sagol:

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X