• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

next 2000 yeni resimli yükleme talimatı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• next 2000 yeni resimli yükleme talimatı

Yazılım Güncelleme İşlemi

ÖNEMLİ: Cihazın sistem bilgisine mutlaka bakınız, ve cihazınıza uygun yazılımı yükleyiniz, aşağıdakileri dikkatle okuyunuz.

Aşağıdaki işlem

A- Ana işlemcisi 5512 li FME-FMB serisi yazılım versiyonu 615 ve üstü olan cihazlar,
    B- Ana işlemcisi 5518 li INF serisi yazılım versiyonu 217 ve üstü olan cihazlar,
    C- Ana işlemcisi 5518 li tüm XPLUS cihazlar
    İçin uygulanır. Önce cihazınızın versiyonunu tespit ediniz. Bunu Menü - Cihaz Bilgisi ile görüntüleyebilirsiniz. Eğer EMU açık ise görüntülenmez. Bu durumda EMU'yu kapatmak için kırmızı tuşa basarak 1234 yazınız.

Boot dosyaları ile ilgili önemli uyarı!!!

Plus cihazları 5 seri olarak üretildi.
    FME serisi 1 MB 5512 chipli
    FMB serisi 1 MB 5512 chipli
    INF serisi 1 MB 5518 chipli
    INF serisi 2 MB 5518 chipli
    X serisi 2 MB 5518 chipli

Yazılım hazırlama kolaylığı ve herkesin eski/yeni eşit yazılıma sahip olabilmesi için boot dosyaları verildi. Bu dosyalar eski cihazlara tek sefere mahsus olmak üzere bir defa atılacak daha sonra verilen yazılımlar direk olarak atılabilecek. Buna göre kaç MB olduğuna bakılmaksızın FME ve FMB serisi tek bir boot dosyasına sahiptir. Yine aynı şekilde kaç MB olduğuna bakılmaksızın INF serisi tek bir boot dosyasına sahiptir. X serisinin boot dosyası yoktur. Özetlersek...

FME-FMB serisi aynı boot dosyası
    1 MB INF- 2 MB INF serisi aynı boot dosyası
    X serisi boot dosyası yok.

Cihazınıza uygun boot dosyasını atmazsanız flashınız arızalanır.

DAHA GENİŞ BİLGİ İÇİN BURAYA BAKINIZ
    http://www.mach1digital.com/mach1for...ead.php?t=1121

Şimdi cihazınızın fişini prize takınız,cihazı standby konumuna getirin(yani kumandadan kapatın)ve resimdede anlattığım işlemleri uygulayınız....

Yorum yap

sayın hocam mach1 .ben yazılım yüklemeyi siz değerli hocalarımızdan öğrendim.benim next ye 2000plus fta ınf serisi ilk göz ağrısı emeklime 24-04-06 yazılımı yükledim sorunsuz çalışıyor.şimdi next ye 2000xcı plus aldım.ilk cihaza teletexli yazılımı ,606a yazılımını yüklemek istiyorum .geri dönüşüm versiyonu atılırmı .sizden ricam bu konuda ne yapmam gerekiyor.teşekkür ederim.

Yorum yap

diyot Nickli Üyeden Alıntı
        sayın hocam mach1 .ben yazılım yüklemeyi siz değerli hocalarımızdan öğrendim.benim next ye 2000plus fta ınf serisi ilk göz ağrısı emeklime 24-04-06 yazılımı yükledim sorunsuz çalışıyor.şimdi next ye 2000xcı plus aldım.ilk cihaza teletexli yazılımı ,606a yazılımını yüklemek istiyorum .geri dönüşüm versiyonu atılırmı .sizden ricam bu konuda ne yapmam gerekiyor.teşekkür ederim.
        Cihaz fisini cekn yada on paneldeki anahtardan kapatın Cihaz on panelden CH+ tusuna basın fisi takın 0030 gorulecektir PCLink02.0i loader ile direk olarak ampulden cihaza uygun yuklemek istedigin yazılımı secin yukleme islemi baslayacaktır ..

Yorum yap

bilgi için teşekkürler.......................

Yorum yap

next power uydu alıcıları

Sayın hocam,
            Benim cihzım Next Power YE-6000,Yazılım versiyonu INF104a123003CI 10.07
            Mekanik Versiyonu AO:04
            Cihaz versiyonu:YKME 040404123003
            Yükleyi;Yüksel elektronik
            Bu cihazıma güncel yüklemeyi nasıl yapabilirim.Lütfen bana yardımcı olun.
            Saygılarımla.

Yorum yap

Sayın hocam,
              Saygılarımla.

Yorum yap

hilal Nickli Üyeden Alıntı
                Sayın hocam,
                Saygılarımla.
                boot 5518 yükleyip, 2000 inf serisi yüklersiniz, uydu alıcın fta mı cı mı? onagöre 2000 inf serisi yükle.

birde yeni talimat demişsiniz, zaten talimat vardı forumda, :zzz:

Yorum yap

ayarcı Nickli Üyeden Alıntı

birde yeni talimat demişsiniz, zaten talimat vardı forumda, :zzz:
                  arkadaşım eski talimatta ampulden atılıyordu yazılım şimdi kalemden atılıyor arasındaki tek fark o

Yorum yap

gofty Nickli Üyeden Alıntı
                    arkadaşım eski talimatta ampulden atılıyordu yazılım şimdi kalemden atılıyor arasındaki tek fark o
                    ben hem ampulden hemde kalemden atıyorum, ama alışmışız hep kanal artı ya basıp hep ampulden yüklüyorum, ben bi fark göremedim valla, en sağlıklısıda ampul gibi geldi bana. kalemden bazen yükleme sorunu yaşıyoruz. dunkes:

Yorum yap

ben daha kalemden hiç atmadım bi kere denedim o da olmadı zaten haklısın galiba

Yorum yap

ayarcı Nickli Üyeden Alıntı
                        ben hem ampulden hemde kalemden atıyorum, ama alışmışız hep kanal artı ya basıp hep ampulden yüklüyorum, ben bi fark göremedim valla, en sağlıklısıda ampul gibi geldi bana. kalemden bazen yükleme sorunu yaşıyoruz. dunkes:
                        cihazla bağlantı kurup yazılım atılması daha sağlıklıdır bence.
                        ampul işaretinden yazılım yüklediğimizde
                        yanlış yazılım yükleme olasılığı var.

Yorum yap

İki şekildeki yazılım yüklemek arasındaki fark;

-Cihazla editör arasında bağlantı kurulabildiği sürece yazılımlar kalem işaretinden atılmalıdır.
                          -Yükleme işlemi "Ampul" den yapılırken connect olmaya gerek yoktur.

Ayrıca yazılım yükleme işlemini kalem işaretinden yaptığınız sürece, yanlış yazılım yükleme şansınız yoktur. Kalemden cihazınıza yanlış yazılım atmaya kalktığınızda yazılım yükleme işlemi gerçekleşmez ve hata verir.

Fakat yazılım yükleme işlemini ampulden yapmayı denediğinizde editörle cihaz arasında bağlantı kurulumadığından editör herhangi bir yazılımı yüklenmeye başlar ve yanlış bir sonuçla karşılaşabilirsiniz.

Bazı durumlarda yazılımlar mecburen "ampul" den yüklenmesi gerekmektedir.

Örneğin; X Plus ve INF serilerinde yazılım bilgisi INF505, FMB serilerinde ise FMB701'den daha düşük yazılımlara sahip cihazlarla, yazılım yükleme işleminde kullandığımız son editör olan PCLink 02 editör arasında bağlantı kurulumaz. Bu durumda yazılım yükleme işlemini boot konumunda ampul ikonundan yüklemek gerekir.

Sonuç olarak yazılım yükleme işlemini ampulden yapacaksanız biraz daha dikkatli olmalısınız...
                          Bazen ;
                          Yıldızları süpürürsün, farkında olmadan
                          Güneş kucağındadır, bilemezsin
                          Bir çocuk gözlerine bakar, arkan dönüktür
                          Ciğerinde kuruludur orkestra, duymazsın
                          Koca bir sevdadır yaşamakta olduğun, anlamazsın
                          Uçar gider, koşsan da tutamazsın
                          W. SHAKESPEARE

Yorum yap

pixel Nickli Üyeden Alıntı
                            peki kalemden yanlış yazılım yüklenmiyormu ? hiç denemedim valla :ehehe:

Yorum yap

pixel Nickli Üyeden Alıntı
                              Aynı anda aynı şeyleri yazmışız
                              Bazen ;
                              Yıldızları süpürürsün, farkında olmadan
                              Güneş kucağındadır, bilemezsin
                              Bir çocuk gözlerine bakar, arkan dönüktür
                              Ciğerinde kuruludur orkestra, duymazsın
                              Koca bir sevdadır yaşamakta olduğun, anlamazsın
                              Uçar gider, koşsan da tutamazsın
                              W. SHAKESPEARE

Yorum yap