• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Öyle Bişey Olsun ki

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Öyle Bişey Olsun ki

merhabalar
    oğlum chat sitelerine takılmaya başladı
    bilgisayarı şifreleyim diyorum kızımın internetten araştırma ödevi falan oluyor
    öyle bir program olsun ki ne yapsa giremesin o sitelere engelleyim
    system32/drivers/host dosyasından yasakladım orayı bulmuş nasıl bulduysa
    lütfen yardımlarınızı bekliyorum......................
    ...Birgün Herkes Beşiktaşlı Olmasın Bırakın O Ayrıcalık Bizde Kalsın...

...Gücüne Güç Katmaya Geldik...

...Formanda Ter Olmaya Geldik...

...BEŞİKTAŞ Seninle Ölmeye Geldik...

...BEŞİKTAŞ...

Merhaba;

- Çocuk üzerinde bir şeyi kısıtlamak, o yasağa daha büyük ilgi uyandıracağı için bence bu yolu tercih etmeniz doğru olmaz.
    - Bunun en iyi yöntemi eğitimdir. O sitelere girdiği zaman nelerle karşılaşabileceğini, ne tür zararlar görebileceğini çocuğunuza ayrıntılı ve uygulamalı olarak gösterirseniz, artık bir daha o tür yerlere girmeyeceğinden emin olabilirsiniz.
    - Ama illaki çocuğumun girdiği siteleri yönetmek istiyorum diyorsanız, böyle yerleri engelleyebileceğiniz türden programlar mevcut.

Kolay gelsin.

Yorum yap

Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Merhaba;

- Çocuk üzerinde bir şeyi kısıtlamak, o yasağa daha büyük ilgi uyandıracağı için bence bu yolu tercih etmeniz doğru olmaz.
      - Bunun en iyi yöntemi eğitimdir. O sitelere girdiği zaman nelerle karşılaşabileceğini, ne tür zararlar görebileceğini çocuğunuza ayrıntılı ve uygulamalı olarak gösterirseniz, artık bir daha o tür yerlere girmeyeceğinden emin olabilirsiniz.
      - Ama illaki çocuğumun girdiği siteleri yönetmek istiyorum diyorsanız, böyle yerleri engelleyebileceğiniz türden programlar mevcut.

Kolay gelsin.
      bende o programları arıyorum hocam
      internetten iyi bulamadım ya
      size zahmet bildiğiniz iyi program varsa bana gönderebilir misiniz veya açtığım konuya link verebilir misiniz?

...BEŞİKTAŞ...

Yorum yap

bjk.06 Nickli Üyeden Alıntı
        bende o programları arıyorum hocam
        internetten iyi bulamadım ya
        size zahmet bildiğiniz iyi program varsa bana gönderebilir misiniz veya açtığım konuya link verebilir misiniz?
        Nete abone olduğunuza göre bir ihtimal ttnettir.Ttnet ise ücretsiz programı mevcuttur ve her aboneye 2 lisans verilmiştir bir bakınız azda olabilir fazlada benim adıma verilen 2 tane..

http://www.ttnet.com.tr/web/311-1558..._aile_koruma#4

Yorum yap

bigalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Nete abone olduğunuza göre bir ihtimal ttnettir.Ttnet ise ücretsiz programı mevcuttur ve her aboneye 2 lisans verilmiştir bir bakınız azda olabilir fazlada benim adıma verilen 2 tane..

http://www.ttnet.com.tr/web/311-1558..._aile_koruma#4
          vallahi hocam buraya baktım da bişey anlamadım?

...BEŞİKTAŞ...

Yorum yap

bjk.06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            vallahi hocam buraya baktım da bişey anlamadım?
            Neresini anlamadınız? Ttnet abonesimisiniz?Abone iseniz verdiğim linkten aile koruma programını indirip kuracaksınız kurarken şifre girilecek bu şifreyi unutmayınız ttnetten tekrar talep edersiniz.Program ,site, özellik , programı kaldırma veya geçici olarak programı devre dışı bırakmak için girdiğiniz şifre gereklidir.
            Alttaki linke adsl ADSL Hizmet Numarası ,kullanıcı adı ve şifreyi girerek programı indirip kurunuz.Takılırsanız yazarsınız.

http://www.ttnet.com.tr/web/368-1513...fresi/kullanim

Programıda upload ederimde lisansınızı öğrenmek için verdiğim linke girmeniz gerekiyor.
            Eklenen Dosyalar

Yorum yap

chat programları derken IRC yi kastediyorsanız (Messenger değil), ADSL modeminizden 6665-6669 nolu port aralığını bloklarsanız bu iş olabilir. Tabii ADSL modem şifrenizi çocuğunuz bilmesin. Böylece sadece o bilgisayar değil sizin modemi kullanan hiçkimse chat yapamaz.
              na

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X