• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

OCS - Dual/Universal * Hispasat - Digiturk problemi

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• OCS - Dual/Universal * Hispasat - Digiturk problemi

Eger bu konu buraya ait degilse lutfen gerekli yere tasiyin.

Benim 2000X-CIS Next receiverim var. Digiturk'e uyeyim. Digiturk yayinlarini binanin ortak olarak kullandigi canaktan seyrediyorum. Birde Hispasat takili. Simdi soyle bir sorunum var.

Eger Digiturk u seyrediyorsam (OCS LNB secili olmasi gerekiyor), Hispasat (Dual/Universal secili olmasi gerekiyor) kanallari "Sinyal yok" yazisi cikariyor. Eger Hispasat'i seyrediyorsam, bu sefer Digiturk (Eutelsat) "Sinyal yok" diyor.

Bu sorunu nasil cozecegimi bilmiyorum ama bir arkadasim Baff marka diseqc almami ve bunu dis kapanin oraya takili olan diseqc ile degistirmemi soyledi. Bunun problemi %90 cozecegini dusunuyor. Sizce cozum nedir?

Bu arada sunuda belirtiyim. Yazilimim 607c idi, sonra 614b yaptim belki sorun cozulur diye. Digiturk ilk basta gosteriyordu (yine ayni sorun vardi yani yazilim problemi cozmedi) ama simdi Digiturk hic gostermiyor "Sinyal yok" yazisi var devamli. Yalniz 614b ile daha cok D+ kanallari seyredebilgidimi fark ettim. Acaba 614b Digiturk ile olan kartin bir sure sonra gostermeme sorununu hal etmedi mi veya bu sorun Digiturk ile ilgili mi?

Biraz karisik oldu ama umarim anlatabilmisdir

Cok tesekkurler.
Hazırlanıyor...
X