• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

MSN ile sipariş alan bakkal...

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• MSN ile sipariş alan bakkal...

Malatya'da bir bakkal, yaptırdığı web sayfasıyla ürünlerini tanıtıyor, MSN ile sipariş alıyor. Zafer Mahallesi'nde bakkallık yapan Yaşar Baran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, değişen koşullar ve hızla gelişen teknoloji nedeniyle küçük esnafın ayakta kalabilmesinin zorlaştığını, alışveriş merkezleri karşısında ayakta kalabilmek ve mahalle bakkallığını modernize edebilmek için teknolojiyi lehine çevirmeye çalıştığını söyledi.

"Uzun yıllardır bakkallık yaparak aileme bakıyorum. Başka bir iş alanına atılmam veya farklı bir iş yapmaya kalkmam doğru olmayacaktı. Bu nedenle kendimi çağın gerekliklerine göre yenilemem gerektiğini düşündüm" diyen Baran, bakkallığı günün ihtiyaçlarına yanıt verebilir bir duruma getirebilmek için yaptıklarını şöyle anlattı:

"Bakkal olarak çalışıyorsunuz, ancak çevrenizde çok büyük alışveriş merkezleri açılıyor. Reklam yapıyorlar, servis imkanı sunuyorlar. Dolayısıyla insanlar bu yerleri tercih etmeye başlıyor. Yapmaya çalıştığım şey; bakkallığı modernize edip günümüz şartlarında ihtiyaçlara yanıt veren bir pozisyona getirmekti.

Öncelikle bir web sayfası hazırlatarak insanların buradan ürünleri ve markaları görebilmelerini sağladım. Ardından MSN yoluyla sipariş almaya başladım. MSN kullanıcıları ücretsiz olduğu için bu yolu tercih ediyorlar. Şu anda mahallede her vatandaş tarafından bilinen ve tercih edilen bir hizmetimiz var."

Verdiği hizmetlerin mahallede kadınlar tarafından daha çok tercih edildiğini aifade eden Baran, siparişe çıkan çocuklardan birine ulaşması gerektiğinde telefon yerine telsiz kullanarak giderlerini azaltmaya gittiğini belirtti. Baran, babası, üç çocuğu ve eşiyle birlikte çalıştığını, işlerin açılması sonucu mahallede ikinci bir bakkal daha açtığını söyledi.
    Next 2000X CIS Plus - Diseqc Motor
    Next 5000X CI - Turksat, Hotbird

"Eli ile çalışan işçidir, eli ve aklı ile çalışan ustadır; eli aklı ve ruhu ile çalışan sanatkardır."

"Nice insanlar gördüm, üstünde elbisesi yok; nice elbiseler gördüm, içinde insan yok." Mevlana

"Sevap kazanmak iyilik yaptığının hayır duasıyla, günah kazanmak zarar verdiğinin bedduasıyla olur."

[email protected]

www.konyahasanseyh.com (Lütfen tıklayınız!)

www.pagosking.com (Lütfen tıklayınız)

vay be bakkal amcanın ticaret zekasına hayran kaldım keşke bizim bakkalda böle yapsa

Yorum yap

Hazırlanıyor...
    X