• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

usb den boot yazılım

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• usb den boot yazılım

usb den normal yazılımlar biliyormuş.Aynı şekilde usb den Boot- Yazılımıda yüklenebilirmi.

boot degilde yüklenilen diger normal yazılımlar içerik olarak neyi kapsar.Yane böylelikle alıcıya neyi yüklemiş oluruz.

scmm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    usb den normal yazılımlar biliyormuş.Aynı şekilde usb den Boot- Yazılımıda yüklenebilirmi.

boot degilde yüklenilen diger normal yazılımlar içerik olarak neyi kapsar.Yane böylelikle alıcıya neyi yüklemiş oluruz.
    usb verilen yazılşımdaki yeni özellikleri yüklemiş olursun bot yazılımda ise rs232 kabloyla cihazındaki sorunları yok yok etmiş olursun
    next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

alıcıya,usb den normal yazılımlar atılabiliyormuş.Aynı şekilde,rs232 siz vede usb den Boot- Yazılımda yüklenebilirmi.

Yorum yap

alıcıya,usb den normal yazılımlar atılabiliyormuş.Aynı şekilde,rs232 siz vede usb den Boot- Yazılımda yüklenebilirmi.
        hayır bot yazılım usb den yüklenmez
        next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

usb den boot yazılım gönderemezsin..
          boot yazılım her zaman atılmaz o yazılımın amacı cihazında açılma sorunu kilitlenme problemi yanlıs yazılım atma vs gibi sorunlarda usb den yazılım atılamayacagı için bu yazılımı boot mode dediğimiz bir konumda rs232 kablo ve stblik programı ile atarız..
          Bu sayede cihazımız kullanılabilir hale gelir sonra istediğin bir normal yazılımı usb ile at..

Yorum yap

fabrika ayarlarına dönünce boot yazılımıda dogal olarak siliniyor.İzzahınızdan şunu anladım.Şayet,alıcıda bir sorun yoksa,silinmiş boot yazılımı tekrar yüklemeksizin alıcıyı full özellikleriyle kullanmada hiçbir sakınca yaratmayacaktır.

Yorum yap

G-Force Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              boot yazılım her zaman atılmaz o yazılımın amacı cihazında açılma sorunu kilitlenme problemi yanlıs yazılım atma vs gibi sorunlarda usb den yazılım atılamayacagı için bu yazılımı boot mode dediğimiz bir konumda rs232 kablo ve stblik programı ile atarız..
              varsayın usb dogru çalışıyor veya deneme amaçlı fabrika ayarlarına döndünüz.O zaman usb den boot yazılım atılırmı.

Yorum yap

varsayın usb dogru çalışıyor veya deneme amaçlı fabrika ayarlarına döndünüz.O zaman usb den boot yazılım atılırmı.
                boot yazılımın izahını ve kullanım amacını yukarda arkadasımızda bende yazdık.
                atılamaz diyoruz hala atılabilirmi diye soruyorsunuz..
                fabrika ayarlarına dönersen cihazında yüklü olan yazılım hangisiyse onu resetlemiş olursun yani kanalların silinir ayarların silinir orjinal ayarlara döner ..
                boot yazılım farklı bir olay ,aslında yazılımdan cok atma şekline boot desek daha dogru olur belkide kafanı karıstıran nokta buydu..

Yorum yap

fabrika ayarlarına dönünce boot yazılımıda dogal olarak siliniyor.İzzahınızdan şunu anladım.Şayet,alıcıda bir sorun yoksa,silinmiş boot yazılımı tekrar yüklemeksizin alıcıyı full özellikleriyle kullanmada hiçbir sakınca yaratmayacaktır.
                  fabrika ayarlarına dönmeyle boot yazılım silinmez kim dedi size silinir diye ?
                  boot modda atılmıs olan yazılım resetlenmiş olur yazılım yine aynı yazılımdır..
                  alıcında bir sorun yoksa boot modlada işin yok demektir,usb ile at yazılımlarını..
                  cihazında problem yasarsan boot modda atarsın baska türlü gerek yok..

Yorum yap

boot yazılımın izahını ve kullanım amacını yukarda arkadasımızda bende yazdık.
                    atılamaz diyoruz hala atılabilirmi diye soruyorsunuz..
                    demişsiniz oysaki,

boot yazılım her zaman atılmaz o yazılımın amacı cihazında açılma sorunu kilitlenme problemi yanlıs yazılım atma vs gibi sorunlarda usb den yazılım atılamayacagı için
                    dediginize dayanarak varsayım örnekle konuyu saglıklı olarak anlamak amacıyla aptalca görünsede soruyu tekrar sormak zorunda kaldım. Çünki ben şu anda boot yazılımı hiç yüklenilmemiş olan bir alıcının tüm fonksiyonlarını saglıklı olarak zaten kullanmaktayım.

verilen bilgilere teşekkür ederim

Yorum yap

eee ne demişim iyice okudunuz mu ?
                      1-cihazın açılmaması(cihaz açılmıyorsa usb ni nasıl tanıtacaksın)
                      2-menüde kilitlenme oluyorsa ilgili usb kontrol menüsüne nasıl ulasacaksın
                      3-yanlıs yazılım alma olayı olmaz zaten kabul etmeyecektir ama diyelimki aldı ve siz nasıl usb nizi bu yazılım üzerinde tanıtıp yükleme yapacaksınız...

yani bu cihazlar hakkında neyin ne oldugunu gayet iyi bilirim o nedenle yanlıs bir bilgi vermiş gibi göstermeden önce öncelikle yazdıklarımızı iyice okuyun anlamadıgınız bir yer olursa sorun

Yorum yap

Bunu şu şekilde izah edebiliriz tabiki tam karşılıgı olmasada anlama açısından bilgisayarada kullandıgımız işletim sistemi çöktüğünde açılmadıgında sistemi nasıl kurtarıyoruz bunun için F8 tuşu atanmış ( Windows kurtarma konsolu)ona basarak sistem geri yüklemesi tamiri yaparak yada bu iş için yapılmış programlar kullanarak sistemi kurtarıyorsak buradaki işlemde aynı.

Bu programlar kendisini çalıştıracak ve sisteme müdahale edecek kadar sistemi açar ve gerekli işlem yapılır.

Usb den açılış ilk zamanlarda çünkü usb yoktu yada yeni çıkıyordu ve usb cihazları sistem açıldıktan sonra tanınıyor ve kullanılabiliyordu ama kullanım arttıkça bilgisayarlara usb den boot destekleği eklendi ve şu an nasıl usb klavye yada mauseyi biosta sistem açılmadanda kullanabiliyorsak buradaki işlemde aynı usb şu an recever açıldıktan sonra tanınıp çalıştıgı için kullanılamıyor.Ama boot bölümüne bu özellik eklenirse olur(ama buna imkan bu bölümde yer varmı yokmu olabilirmi onu yetkililer ve çekik gözlüler bilir.)

Kısaca boot yazılım değil cihaz açılmadıgında ilk yapılacak kurtarma prosedürü cihaz ilgili tuşla açarak cihazla bilgisayar haberleşmesi kablo aracılığıyla saglayarak ve yazılım atılabilmesine imkan vermesidir.Yazılım atma şeklidir.

Yorum yap

merhaba arkadaşlar
                          cihazım Next 2000 hdtv daha önceleri usb den cihaza yazılım atabiliyordum ama arızadan dolayı next merkez teknik servise gitti tamir gördü şimdi usb den sadece ******* yükleyebiliyorum yazılım yüklenmiyor flash bellği ya okunamadı dıyor yada boş gösteriyor nedenini bilen arkadaş varsa yardım beklıyorum yoksa yine mi servise göndersem acaba
                          teşekkürler

Yorum yap

cops Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            merhaba arkadaşlar
                            cihazım Next 2000 hdtv daha önceleri usb den cihaza yazılım atabiliyordum ama arızadan dolayı next merkez teknik servise gitti tamir gördü şimdi usb den sadece ******* yükleyebiliyorum yazılım yüklenmiyor flash bellği ya okunamadı dıyor yada boş gösteriyor nedenini bilen arkadaş varsa yardım beklıyorum yoksa yine mi servise göndersem acaba
                            teşekkürler
                            Bellek cihazda takılı iken, cihazı arka anahtardan kapatıp, açın görmesi gerekir.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                            X