Mach1 Digital Community

Geri Git   Mach1 Digital Community > Dijital Uydu Alıcıları (Receiver) > Next & NextStar HD (High Definition) Uydu Alıcıları > Next Minix HD > Minix HD Blue (A/V)

Forum içerisinde "Digiturk, D-Smart" gibi Yerli Platformları kapsayan, bunlarla ilgili "Kart paylaşım (Card Sharing), Iptv adresi , Key, Şifre, Dosya" içerikli her türlü açık alanda yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir lütfen bu konularda kurallara uyalım.
** SERVER ÜYELİK SÜRELERİ BİTENLER KAPATILDI YENİLEMEK İÇİN ÖZEL MESAJ ATIN** Cccam Özel Pay Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...Üyeliklerini yenileyen ve yeni üyelere artık 2-3 farklı CCcam server verilmektedir..
** IPTV+ CCcam Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için** buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...

160929_wetekplay2_knowmore.gif
160929_wetekplay2_knowmore.gif

Eski 19-02-2014, 15:49   #1
Karbon
Kıdemli Üye

Üye No: 29761
Giriş: 17-09-2006

Uydu Alıcısı: Vu+ Duo & Next Machina3D&Machina3D Süper & Next MinixHD & Next Pandora & Next YE-2000 SuperPlus vb..

Kart Paylaşımı: CCcam & MGCamd
Varsayılan Next Minix HD Mavi A/V Çıkışlı 16.01.2014 Tarihli Yazılımı.

Next Minix HD Mavi A/V Çıkışlı 16.01.2014 Tarihli Yazılımı.

Yazılım Notları:
Alıntı:
- Uydu / TP / Kanal bilgileri güncellendi.
- USB WiFi sürücüleri güncellendi.
- DailyMotion video oynatma sorunu düzeltildi.
- IPTV bölümü güncellendi.
-- İnternetten hazır IPTV listeleri indirilebilir.
-- USB'den IPTV eklerken daha önce eklenen kanalların koruma yada silerek ekleme eklendi.
-- IPTV oynatıcıda iyileştirmeler yapıldı.
-- USB'den IPTV eklemede ve silmede görülen bazı sorunlar düzeltildi.
- Kéy düzenleme bölümüne güncelleme eklendi. USB yada internetten güncellenbilir.
- Cihaza ait olmayan yazılımların cihaza yüklenmesi engellendi.
- Otomatik TS Delay eklendi. Sky kanallarındaki donma için kullanılabilir. (Bu özellik kanal zaplama hızınızı etkileyebilir)
İNDİR
________________________________________________________________________________
Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
www.next.com.tr
http://destek.next.com.tr/
Karbon is offline  
Eski 14-04-2014, 15:09   #2
uyducubaba
CS Member

uyducubaba kullanıcısının avatarı

Üye No: 51847
Giriş: 01-05-2007

Uydu Alıcısı: NEXT 2000 SÜPER PLUS HD NEXT 2500 DPCI PLUS+2002 DAP PLUS, NEXT MİNİX HD PEMBE VE MAVİ a/v

sayın hocam evde led tv dışında tüplü tv de var ve ikiside kullanımda bende bu yüzden bir tanede next minix av çıkışlı aldım tüplü tv de kullanmak için

aşağıya test sonuçlarını yazıyorum

1- av kablosu tv girişi eski model tv lerde olmadığı için verilen kablo genellikle çoğu kullanıcının işine yaramayacak bende olduğu gibi yassı eski tip tüm tv lerede bulunan skart uçlu kablo üretip dağıtılması gerek.ayrıca av bölümünü led tvde denedim görüntü kalitesi çok bozuk hiç kimse o görüntüyle tv izlemez mutlaka av bümünde yazılımla yapılabilecek bir iyileştirme varsa mutlaka yapılmalı

2-hadmi kablosu çok hassas daha tv ye bağlar bağlamaz görüntü çızgilendi daha sonralarıda hepten gitti arızalı olabilir diye iade ettim daha sağlam kablo verilirse iyi olur

3-şifreleri internetten güncelleme işlemi harika bir uygulama olmuş yazılımcıların eline sağlık ancak anladığım kadarıyla sizlerin hazırladığı güncel dosyada ne varsa onlar güncelleniyor örneğin güncellemede şifresi gelmemiş bir kanala ait şifreyide manuel gireceğiz bu önceden mevcuttu şimdide var aslında ama girdiğimiş şifreyi kalıcı yapmak için önce sarı tuş ok sonra mavi tuş kayıt tıklıyorduk şimdi mavi tuş kayıt yapmıyor bastığımda güncelme menüsü ve ya usb ya internet seçeneğı var kayıt seçeneğı yok bu yüzden manuel giriş yapılamıyor bunun mutlaka çözülmesi gerek

4- önemli bir sorunda kanal düzenlemesinde izleme mecburiyeti getilmesi kullanıcılar için büyük handikap ister kanal silmede ister taşımada işlem yapacağın kanalın görüntüsünü otomatik olarak görmemiz lazımki çok hızlı kanal düzenlemeleri yapabilelim binlerce kanalı tek tek izleyerek işlem yapmak boşa büyük bir zaman kaybına neden oluyor bu uygulamayı kaldırıp önceden olduğu hale getilmesi gerek

5-bu son yazılımla gönüntü kalitesi biraz düşmüş minixlerdeki görüntü kalitesi çok güzeldi emsalleri arasında bir numara diyebilirim o kalitenin hiç bir şey uğruna bozulmaması gerek

6- bir başka önemli sorunda ip almada yaşanıyor her yazılımda bu böyle bozulacaksa vay halimize ben bir türlü ip aldıramadım sonunda bir televizyoncuya 20 tl vererek ayarlattım.
şimdi uğraşarak kendimde yapıyorum ama ip aldıktan sonra DHCP OTOMATİK OLARAK KAPALI HALE GELİYOR önceden açık kalıyordu ve hiç bir şekide dhcp ayarı bozulmuyordu vede cihazın kendisi otomatik ayarlıyordu şimdi ise her yazılımda bozuluyor bursınıda eski hale getirmek gerek

7-eğlence bölümünde youtube ve hava durumu dışındaki uygulamaların kaldırılmasının cihaz performansını artıracağını düşünüyorum zaten o uygulamalar doğru dürüstte çalışmıyor

burada yazdıklarım cihazın daha geliştirilmesi performansının artırılması dolaysıle kullanıcı memnuniyeti ve bununla beraber satış grafiğinin artması için asla nexti karalamak gibi bir art niyetim olamaz çünkü evimde son aldığımla birlikte 5 adet next in cihazı var başka marka cihazda almıyorum.

sayın hocam bu yazdıklarımı sayın yazılımcı hocalarımıza iletirseniz bir sonraki yazılımda yapılabileceklerini planlamaya dahil edebilirler.

saygı ve selamlarımı iletiyor iyi günler diliyorum.
________________________________________________________________________________
BU VATAN HEPİMİZİNDİR VE HEP BÖYLE KALACAKTIR

EĞER İNSANIM DİYORSAN ÖNCE SEVMEYİ ÖĞRENİN
ÇÜNKÜ SEVGİ ANAHTARI TÜM KÖTÜLÜK KAPILARINI KAPATIR İYİLİK KAPILARINI AÇAR
uyducubaba is offline  
Eski 04-02-2015, 18:46   #3
Karbon
Kıdemli Üye

Üye No: 29761
Giriş: 17-09-2006

Uydu Alıcısı: Vu+ Duo & Next Machina3D&Machina3D Süper & Next MinixHD & Next Pandora & Next YE-2000 SuperPlus vb..

Kart Paylaşımı: CCcam & MGCamd

http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=64714
Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
www.next.com.tr
http://destek.next.com.tr/
Karbon is offline  
Kapalı Konu

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok